Самі вузькі вулиці в світі

Незвичайними і колоритними є вузькі вулички татарського базару. Є вузькі вулиці в декількох європейських містах, серед них Санкт-Петербург, Стокгольм, Ексетер, Прага, Ротлинген, Плімут…

Вузькі вулиці татарської базару

Як відомо, татарський базар завжди знаходиться в центрі міста, і від нього в усі боки розходяться радіусами безліч вулиць, зовсім невеликих вуличок, закутків і провулків. Для кожного татарина і будь-якого східного людини базар є і місцем торгівлі, та місцем у політичному і громадському житті.

Вузькі вулиці татарської базару в Тифлісі

Всі ці вулиці мають типовий східний характер. Вони довгі і досить вузькі, з-за чого нагадують пустельні коридори. Кожен татарський двір обнесений глухим високим парканом з міцним замком на хвіртці. Так як симетрія татарському оці завжди була чужа, вулиці побудовані досить хаотично.

На відміну від будь-якого іншого базару, татарський являє собою низькі криті галереї, що тягнуться вздовж базарних вулиць по обидва боки. Таким залишається досі татарський базар в Казані.

Вузькі вулиці в Празі

Історичних пам’яток у Празі чимало. Чехи так люблять свою історію і свою країну, що готові вигадувати додатково до існуючих легендами, нові, щоб додатково зацікавити туристів.

Вирнарна Чертовка - найвужча Праги

До сучасних пам’яток відноситься найвужча празька вулиця. Її офіційна назва – Винария Чорткова. Відомо, що ширина не перевищує сімдесяти сантиметрів. На ній не зможуть розминутися дві людини, з-за чого з двох її сторін встановлені світлофори.

Ця вулиця, по суті, є вузьким проходом між будинками і зовсім не схожа на повноцінну вулицю. Місцевими жителями була придумана легенда про те, що Винария Чорткова, будучи дуже старою вулицею, спочатку не була призначена для людей. Її створили нібито для чортів, які в ті часи запросто розгулювали по місту. В останні роки, згідно з легендою, чорти бояться з’являтися серед людей, з-за цього по вузькій вулиці стали ходити люди.

Навіть за такими вузькими вулицями ходять люди

Насправді ж, прохід між будинками було названо вулицею в комерційних цілях. Справа в тому, що вона веде прямо до ресторану Чертковка. Директорський склад ресторану вигадав і поширив цю легенду про самій вузькій вулиці з метою залучення клієнтів в заклад і підвищення інтересу до нього.

Найвужча вулиця Стокгольма

Самою вузькою вулицею може похвалитися і Стокгольм. Як відомо, в цьому шведському місті багато цікавих для туристів пам’яток. Нерідко приїжджі оглядають найбільш вузьку вулицю міста. Її ширина – близько дев’яноста сантиметрів. Якщо на ній зустрінуться два великих людини, розминутися їм буде зовсім не просто.

Провулок Мортена Тротзига найвужча вулиця Стокгольма

Її назва — провулок Мортена Тротзига. Цей провулок зовні схожий на вузький прохід між будинками. Він вважається одним з найбільших історичних пам’яток. Провулок обмежують різнокольорові фасади багатьох старовинних будівель. Ближче до вечора настає момент, під час якого в цьому вузькому просторі видно захід сонця. Вся вуличка при цьому яскраво освітлюється.

На цій маленькій вуличці розумієш, що таке жити «вікна у вікна»

Можливо, що знайдуться ті, хто цю вузьку вулицю назве звичайним проходом між будинками, однак це буде невірно. Адже сама вузька вулиця Стокгольма має всі атрибути, що роблять її саме вулицею. По-перше, у неї є назва – це провулок Мортена Тротзига, по-друге, вулиця освітлена, по-третє, на вузьку вулицю виходять вікна кількох квартир. Стокгольмська вуличка поступово переходить в сходи, що складається з тридцяти шести ступенів. Увечері, після того, як запалюються ліхтарі, там стає дуже загадково і красиво.

Найвужча вулиця Петербурга

Є своя вузька вулиця в Санкт-Петербурзі. Її назва – вулиця Рєпіна. Вона знаходиться на Василівському острові, між першою і другою Лініями. Вулиця починається від Румянцевського саду і тягнеться до Середнього проспекту. При ширині п’ять метрів шістдесят сантиметрів, її довжина – всього сімсот дев’яносто метрів.

Вулиця Рєпіна в Санкт-Петербурзі вважається самою вузькою. Вона знаходиться на Василівському острові

Це місце з багатою історією, таємницями і легендами. Поява вулиці Рєпіна пов’язують з Меньшиковським ринком. Перша її назва – Пісочний провулок. Після того, як перша і друга Лінії Василівського острова були забудовані, провулком стали активно користуватися, він же отримав свою другу назву – Соловьевский провулок. У часи блокади провулок використовувався як морг. Туди звозили всіх померлих в місті в ті складні часи. У 1952-му році його перейменували, він став вулицею Рєпіна.

Вулиця Рєпіна раніше називалася Пісочним і Соловьевским провулком

В даний час російські режисери нерідко використовують цю вулицю при зйомках картин про різних епохах. Але не тільки діячам культури цікава ця Пітерська вуличка, її відвідують туристи, там відпочивають місцеві мешканці, охочі насолодитися спокоєм і спокоєм під час прогулянок по історичним дворах.

Найвужча вулиця в світі

Вперше самою вузькою вулицею Книга рекордів Гіннеса визнала, що знаходиться в англійському місті Ексетер вулицю з назвою Парламентська. Вона з’явилася ще в чотирнадцятому столітті. При довжині п’ятдесят метрів, у самому вузькому її місці ширина ледь доходить до шістдесяти чотирьох сантиметрів. Спочатку вона називалася Малою вулицею, і тільки за вказівкою парламенту її почали називати Парламентської.

Найвужча в світі Парламентська вулиця знаходиться в місті Ексетер в Англії

Сьогодні Книга рекордів Гіннесса називає самій вузькій вулицю Шпройерхофштрассе. Вона знаходиться в Німеччині, в місті, який називається Ротлинген. Її найвужче місце – всього тридцять один сантиметр. Вуличку так складно знайти, що не всі місцеві жителі можуть відшукати її в рідному місті.

А одна з найкоротших вулиць Росії знаходиться в Москві. За даними bestfacts.com.ua довжина вулиці Коперника всього 48 метрів. А от про найбільш довгі вулицях Росії можна прочитати тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: