Самі великі носи у світі

Серед жителів нашої планети, що володіють самими великими носами, є і чоловіки, і жінки, а власник найбільшого носа вже побив свій власний рекорд! Все про довгих і величезних носах – в цій добірці дивовижних фактів.

Самі великі носи у світі

Для когось це може здатися дивним, але карикатурні грузини з величезними кепками-«аеродромами» і не менш величними носами – аж ніяк не рекордсмени в області довжини зовнішнього дихального органу. Проте вчені висунули гіпотезу, чому грузини, вірмени та інші мешканці Кавказу досі впевнені, що самі великі носи в світі належать саме джигитам.

Чоловік з найдовшим у світі носом

Справа в тому, що в середні століття, коли людство ще не володіла такою кількістю знань про людської анатомії, яким володіє зараз, представники багатьох азіатських і європейських народів співвідносили довжину носа чоловіка і його статеву силу. Таким чином, чим довше був ніс чоловіка, тим довше вважалася та інша чоловіча гордість. Міф про те, що від довжини фалоса чоловіка залежить і його чоловіча сила, незважаючи на новітні дослідження медиків і сексопатологів, не зжив себе до цих пір. Тому велелюбні кавказці пишалися і продовжують пишатися великими носами.

За даними досліджень, проведених зарубіжними антропологами, найбільша середня довжина носа у курдів – 58 міліметрів. Вірмени відстають від курдів всього на один міліметр. Середня довжина носа грузин наближається до загальноєвропейської.

У кого найбільший ніс?

Незважаючи на те, що самі довгоносі представники людської раси живуть на стику Європи і Азії, чемпіонат світу по найбільшому носі проходить у швейцарському місті Лагенбрук.

Конкурс Лагенбруке на самий великий ніс

Чемпіонат, який проводиться в Швейцарії ось уже понад півстоліття, раз у п’ять років збирає зі всіх куточків планети людей із самими великими носами в світі. Тих учасників, які гримасують або якимось іншим чином намагаються збільшити довжину носа під час вимірювання – дискваліфікують. Не допускаються до участі також претенденти, викриті в хірургічному втручанні в життя свого носа. Під час останнього чемпіонату переможцем став чоловік, довжина носа якого склала 127 міліметрів. На жаль, результати цього чемпіонату не заносяться в книгу рекордів Гіннеса.

Самий довгий ніс

За умовами Книги Гіннеса, потрапити в список рекордсменів можуть тільки ті, чий рекорд був офіційно зафіксований у присутності експерта з національного гиннесовского комітету. У всесвітньому списку рекордів перше місце по довжині носа міцно утримують турки. На даний момент офіційним рекордсменом у цій області є Мехмет Озюрек. Його рекордна довжина носа була зафіксована у 2007 році. У 2011 році турків побив свій власний рекорд.

Мехмет Ozюrek - власник довгого носа серед чоловіків

Зараз довжина носа турка становить 88 міліметрів, і з кожним роком ніс Озюрека збільшується приблизно на один міліметр. Це викликано рідким медичним захворюванням, яке називається ринофіма. Причини цієї хвороби вченими досі не встановлені.

Ринофіма – досить неприємне захворювання: шкіра носа починає розростатися, ніс збільшується як в довжину, так і в ширину, стає яскраво-червоним і горбистим. На початкових етапах захворювання носа не змінює свою форму, проте надалі, якщо не вживати хірургічного втручання, орган стає безформним і некрасива. Розростаючись, шкіра носа під власною вагою звішується вниз, закриваючи ніздрі і істотно ускладнюють нормальне дихання. При ринофиме в шкірі носа збільшується кількість сальних залоз, розширюються кровоносні судини. Крила носа, що складаються з хрящів, стоншуються. В окремих випадках, навпаки, хрящі стають більш товстими і спотворюють обличчя.

Методів лікування ринофимы, окрім хірургічного, не існує. Ринофіма властива переважно чоловікам. Хворіють нею після сорокарічного віку. Жінки хворобою, збільшує ніс, практично не страждають.

Крім офіційного рекордсмена Мехмета Озюрека, на звання володаря найбільшого носа в світі претендують ще дві людини – турків і пакистанець. У жителя Ісламабаду по імені Файзан Агха ніс досягає довжини 1219 міліметрів. Цей рекорд досі не внесений в книгу Гіннеса з причини того, що пакистанець не поспішає зв’язуватися з представниками гиннесовского комітету і в цілому не дуже-то радий власного рекорду. Родичі кажуть, що він навіть планує позбавитися від своєї пам’ятки, зменшивши довжину носа до прийнятної хірургічним шляхом.