Друковані газети з’явилися кілька століть назад і швидко завоювали популярність. Найстаріші з’явилися на сході. У Росії ця «мода», що прийшла з Європи. Серед газет зустрічаються і вельми незвичайні.

Найстаріша газета у світі

Газети, можна сказати, втрачають свою популярність. Читач все частіше звертається за інформацією в мережу Інтернет, вважаючи її більш актуальною. Газета, яка є найстарішою в світі, і та тепер в Інтернеті.

Мова про газету, яка тиражем тисяча примірників виходила в Швеції, будучи заснованої королевою 1645-му році. Її назва – «Post-och Inrikes Tidningar», що в перекладі означає «Пошта і внутрішні новини». Видання було безкоштовним, воно лунало жителям міст з метою інформувати їх про справи держави. Так само примірники газет вивішувалися на своєрідних «дошках оголошень», в найжвавіших місцях, де їх міг прочитати кожен бажаючий.

Так виглядала одна з перших європейських газет

Практично не змінивши свого наповнення, це старовинне видання виходило аж до 2007-го року. Воно було наповнене офіційною інформацією та державними новинами. Видання виходило щодня, в кожному випуску містилося майже півтори тисячі офіційних документів. Охочих придбати цю газету ставало все менше і менше, а до кінця 2007-го року їх стало менше тисячі. В результаті, друкована версія себе зжила. Було прийнято рішення продовжити випуск онлайн.

Незважаючи на те, що «Пошта і внутрішні новини» — газета, яку вже неможливо прочитати в паперовому варіанті, вона все ж залишається найстарішою у світі з тих, що збереглися до наших днів. Сьогодні вона змінила власника. Раніше це була Шведська академія, тепер же – Шведське бюро реєстрацій компаній. Перехід газети в Інтернет можна назвати культурною катастрофою.

Китайські газети і в давнину, і зараз друкуються ієрогліфами

Найстарішою газетою так само вважається, яке з’явилося у восьмому столітті в Китаї друковане видання «Столичний вісник». Щоб надрукувати ці газети, доводилося вирізати ієрогліфи на дошках, покривати їх тушшю, а потім робити відбитки.

В Європі початком газетної періодики вважають 1605-ий рік, коли в Страсбурзі вийшло перше друковане видання. Видавцем і редактором був Йоганн Каролус, який до цього становив рукописні газети.

Самі старі газети в Росії

Газети спочатку на Русі писалися від руки, їх називали «Вестовыми листами». Вперше вони з’явилися в 1613-му році. Зовні ці рукописні видання виглядали як довгі стрічки. До наших днів вдалося зберегти такий екземпляр. Він був написаний у 1621-му році і називався «Куранти». Рукописні варіанти випускалися до початку вісімнадцятого століття, поки за вказівкою Петра I не побачила світ друкована версія газети «Ведомости». Це нововведення було привезене ним з Європи, і вперше надрукована газета вийшла в 1702-му році. Цар особисто робив добірку інформації. Назва газети видозмінювалося, однак слово «Ведомости» у ньому завжди присутній.

Перші газети в Росії з'явилися за Петра Першого

Спочатку тираж становив тисячу примірників, газета була розміром з половину зошитового листа і видавалася нерегулярно. До наших днів вдалося зберегти один такий випуск, надрукований у січні 1703-го року. Саме ця дата вважається днем народження журналістики в Росії. Перша газета була загальнодоступною, її ціна і тираж змінювався, доходячи іноді до чотирьох тисяч, однак вона не користувалася популярністю. Видавалися «Ведомости» до 1725-го року.

«Відомості» - газета з найбільшою історією

Бум газетної справи в Росії почався в другій половині дев’ятнадцятого століття. Чіткі розмежування в періодиці за тематикою оголошень, новин, зведень глобальної інформації з’явилися лише до кінця дев’ятнадцятого століття.

Найнезвичайніші газети

Незважаючи на те, що газети переживають кризу, рукописні видання все ще існують. Мова про газеті «Musalman Daily». Щодня її текст записують чотири каліграфа на мові урду і вклеюють на аркуші фотографії, після чого за допомогою друкарського преса цей зразок розмножують.

Найменша газета в світі Terra Nostra

Відомо про найменшої газеті – це «Terra Nostra», випущена обмеженим тиражем в Португалії в 2012-му році. При розмірах вісімнадцять на двадцять п’ять міліметрів, її вага склала всього один грам. Книга рекордів Гіннеса не залишила таку газету без уваги. Дивними бувають і інші періодичні видання. Наприклад, є книги, які були продані за 1,243 мільйона доларів. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найдорожчих книгах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: