Самі незвичайні риби в світі

Незвичайні рибки водяться не тільки в глибинах океанів і морів, озер і річок, їх можна бачити і в акваріумах. Людьми, які захоплюються рибальством, винайдено чимало оригінальних способів.

Найнезвичайніші акваріумні рибки

При величезному різноманітті акваріумних рибок, серед них можна виділити найбільш незвичайних. Тетраодонов – чимось нагадує вертоліт акваріумна рибка. Вона заковтує повітря або воду, від чого сильно роздувається, стаючи схожою на кулю. Тіло риби – яйцеобразное, зауживающееся до хвоста. Її шкіра – гола. Частіше тетраодонов сіро-бежевого кольору зі смужками і плямами по тілу. На її черевці знаходяться невеликі колючки. Тетраодонов виростає до довжини від шести до двадцяти п’яти сантиметрів. Це суворо територіальні рибки. В акваріумі вони завжди займають певну територію і не пускають туди «чужинців».

Тетраодонов акваріумна риба-вертоліт

Можна бачити в акваріумах змееподобных риб. Їх назва – макрогнатусы. Циліндричної форми тіло часом досягає в довжину сімдесяти сантиметрів. Верхня частина щелепи закінчується схожим на хоботок відростком. Вдень їх складно побачити, так як макрогнатусы ведуть здебільшого нічний спосіб життя, вдень же воліють зариватися в грунт або перебувати в темних місцях. Рибка, яка не має можливості заритися в грунт, може пережити стрес, це призведе до захворювання шкіри. Через активності в нічний час, макрогнатус здатний вистрибнути з акваріума, тому його краще завжди тримати закритим.

Макрогнатус - стрибуча риба, яку можна тримати тільки в закритих акваріумах

Незвичайної форми і в той же час рідкісної вважається рибка чукчана. У неї плоский трохи увігнутий живіт, піднесена спина і високий плавець. Її тіло – світло-коричневе з трьома темними смугами. Варто з настанням ночі вимкнути світло в акваріумі, як рибка завмирає на місці і не рухається, залишаючись у цьому положенні до настання ранку або включення світла.

Великі і масивні рибки – мастацембелы. Залежно від виду можуть бути від сорока до шістдесяти сантиметрів в довжину. Їх забарвлення – яскрава і плямиста.

Мастацембелы великі й незвичайні акваріумні рибки

Риба-слон відноситься до сімейства клюворылых. Рило рибки увінчана довгим хоботом з розташованої на ньому ротовою порожниною. Цим пристосуванням риба-слон в мулі здобуває собі корм. Так само вона може з ущелин і тріщин вивуджувати личинок безхребетних. Ці рибки спілкуються між собою за допомогою «живого радара» — унікального електричного органу. Орган, який здатний виробити електричний заряд 12 вольта, знаходиться у кінці тіла.

Каламоихт незвичайна риба з головою дракона

Довга змієподібна оливково-кавова рибка називається каламоихт. Її довжина сягає тридцяти сантиметрів при товщині не більше пальця. Мордочка рибки схожа на китайського дракона. Багато плутають її зі змією, побачивши вперше. Риба каламоихт схильна до втеч. Важливо щоб акваріум був повністю закритий, так як для здійснення втечі їй буде достатньо і невеликої щілини.

Найнезвичайніші морські рибки

Використовуючи батискафи, гідролокатори і акваланги, людина все далі просувається в дослідженні підводного світу океанів. Там час від часу виявляються незвичайні риби, про існування яких людина нічого не знав.

Риба-крапля найпотворніша риба у світі

Вельми незвичайна форма у риби-краплі, яка відноситься до глибоководних риб. Її можна бачити в тропічних водах на глибині близько трьохсот метрів. Забарвлення в даних риб самі різноманітні і залежать від кольору рідного корала, де вони мешкають. Дивно, але риба-крапля здатна ходити по дну на плавниках, як наземні чотириногі.

З сучасних кісткових риб самої величезної є риба-місяць. Вона так само називається риба-сонце. Деколи її довжина сягає чотирьох метрів, а вага – двох тонн. Тіло риби сильно стисло з боків, із-за чого вона нагадує диск.

Риба-сонце і величезна кругла

На величезних глибинах живе малоротая макропинна. Її циліндричні очі спрямовані вгору і дивляться крізь прозору голову. Серед морських риб самою отруйною є риба-камінь. Шипи, які перебувають на спині, дуже небезпечні. Отрута вражає центральну нервову систему, тому зустріч з такою рибою може загрожувати інвалідністю або смертю.

Незвичайні способи лову риби

Рибалки, при лові риби, використовують різного роду приманки. Є незвичайні способи. Один з них – використання в якості приманки звичайного піску, засмаженого з маслом протягом десяти хвилин. Такий пісок в невеликих кількостях підсипається у воду, де вудять рибу, завдяки цьому улов завжди виявляється чималим.

У Непалі місцеві жителі примудряються ловити форель з допомогою гасової лампи і кхукри (ножа). Це робиться вночі. Одна людина тримає ліхтар або запалену лампу максимально близько від поверхні води. Незабаром з’являється голова форелі, яка на мить завмирає, дивлячись на яскраве світло. В цей час місцевий рибалка робить різкий удар своїм ножем по голові риби, після чого вона пливе за течією, де її виловлює другий рибак.

Існують різні види рибальства. Форель, наприклад, ловлять вночі з гасовими лампами.

Відомо, що в Римі ловити бичків допомагали рибалкам мастифи. Вони пливли на найближчий від берега риф, чекали поки схвильована ними вода вщухне, потім опускали впасти у воду і з силою видихали, голосно булькаючи. З-за цього бички випливали з-за каменів, і мастифф, стрибнувши у воду, бив по них лапами. Ці рухи піднімали мул, який забивав зябра бичків, крім того вони були приголомшені ударами собачих лап по воді. Все це робило бичків легкою здобиччю для рибалок.

Сама незвичайна риба у світі

Самою незвичайною рибою в світі в різних рейтингах називають різних риб. За однією з версій, такий є летюча риба. Вона, вистрибнувши з води, здатна пролетіти приблизно півкілометра, причому може розвинути швидкість до сімдесяти п’яти кілометрів на годину.

У незвичайної летючої риби плавці схожі на крила

У 2000-му році в Австралії виловили незвичайну рибу, яка належить невідомому увазі. Своє прізвисько «хендшиф» вона отримала за здатність пересуватися по дну на плавниках, що нагадують руки. Ця риба живе у чистій воді на мілководді і практично зовсім не плаває.

Є ще одна незвичайна риба — риба-місяць. Ця тварина вважається однією з самих великих риб. На сайті bestfacts.com.ua є цікава стаття про рибу-місяці та інших великих мешканців глибин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: