Самі незвичайні птахи

Серед різноманіття видів птахів зустрічаються ті, що виділяються незвичайним розміром – найменші та найбільші птахи. Відомо про пернатих з дивними дзьобами і птахів, роющих нори.

Найбільші птахи

Серед птахів зустрічаються дуже великі. Більшість великих птахів, на жаль, позбавлені можливості літати. Найбільші птахи – це казуар, страус і кондор.

Страус

По-справжньому гігантської птахом є страус. Нею можна захоплюватися не тільки за самі великі габарити і значну вагу, але ще і швидкість бігу. Як відомо, страус здатний обігнати кінь. У бігу на коротку дистанцію птах може розігнатися до сімдесяти кілометрів на годину, при цьому їй допомагають дуже сильні ноги, роблять чотириметрові кроки.

Казуар

Ще одна велика птиця, позбавлена здатності літати – казуар. Її зріст досягає півтора метрів при вазі вісімдесят кілограм. Максимальна швидкість цієї птиці – на п’ятдесят кілометрів на годину. На черепі казуара є кісткова пластина, іноді виростає до сімнадцяти сантиметрів. За це індонезійці прозвали її рогатою головою.

Казуар - великий птах з потужними ногами

Кондор

Не всі великі птахи не вміють літати. Є «гігант», який піднімається високо в небо – це каліфорнійський кондор. Індіанці в давнину вважали, що сонце спочиває на величезних крилах кондора. Це не дивно, адже її розмах крил дорівнює трьом метрам двадцяти п’яти сантиметрам. Довжина тіла самого кондора – метр тридцять п’ять сантиметрів.

Каліфорнійський кондор відрізняється відсутністю оперення на голові

Альбатрос також вважається великою птицею. Він може планувати кількома способами. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про самих великих птахів у світі.

Найменші птахи

Птахи відрізняються один від одного за багатьма показниками, в тому числі і за розмірами. Найменші птахи зустрічаються навіть серед хижаків.

Колібрі-бджілка

На островах Пінос і Куба мешкають самі мініатюрні у світі птахи. Мова про колібрі-бджілку. Її вага – всього 1,6 р. при довжині п’ять сантиметрів сім міліметрів разом із дзьобом і хвостом. Її друга назва – птах-муха.

Колібрі - маленька пташка з величезним дзьобом

Сокіл-крихта

Черноногий сокіл-крихта – одна з мініатюрних птахів-хижаків. Приблизно таких же розмірів інший хижак – Білолоба сокіл-крихта. Їх діна — п’ятнадцять сантиметрів, а вага – тридцять п’ять грам. Ці птахи живуть на південно-сході Азії і харчуються бабками, метеликами, ящірками і т. д. Видобуток крупніше їм недоступна, так як вони її просто не заберуть.

Мініатюрний сокіл-крихта живе на Балі

Червоноголовий корольок

Найменша птах, що проживає на території Росії, називається червоноголовий корольок. Її вага всього лише п’ять з половиною грам при довжині дев’ять сантиметрів. Червоноголовий корольок зустрічається вкрай рідко.

Червоноголовий корольок - найменша пташка в Росії

Жовторотий корольок

Жовторотий корольок не тільки одна з найменших птахів, але ще й національна птах Люксембургу. Вага цієї «крихітки» близько шести грамів, а довжина не перевищує десяти сантиметрів.

Жовторотий корольок став символом Люксембургу

Самі незвичайні птахи

Світ птахів різноманітний, і серед всього цього різноманіття є пернаті з незвичайним способом виведення, нестандартним зовнішнім виглядом, особливою будовою ніг або дзьоба.

Мала султанка

Мала султанка, завдяки своїм довгим пальцям, володіє здатністю і плавати, як качка, і лазити по гілках і стеблах рослинності, і ходити, наче курка, по плаваючих рослин. Все це можливо завдяки довгим пальцям султанки.

Мала султанка дивує своєю здатністю плавати, лазити

Красноклювая альціона

Незвичайним способом висиджування яєць виділяється серед пернатих красноклювая альціона. Це хижий птах, що харчується співочими птахами, гризунами, жабами, равликами і т. д. Для висиджування яєць альціона будує гніздо, викопавши нору довжиною до п’ятдесяти сантиметрів.

Красноклювая альціона незвичайна тим, що вміє рити нори

Індійська птах-носоріг

Особливість птаха-носорога – її масивний жовтий дзьоб. На дзьобі знаходиться наріст, схожий на другий порожнистий дзьоб. До речі, вчені досі не можуть зрозуміти призначення цього наросту. Птах всеїдна, вона живиться рибою, різноманітними фруктами, дрібними ссавцями.

Птах-носоріг знаменита своїм великим дзьобом незвичайної форми

Вінценосний мухоїд

Вінценосний мухоїд на перший погляд здається звичайним птахом, однак якщо її подражнити, вона розпустить шикарний чубчик. У самок пір’я чубка жовті або оранжеві, у самців вони вогненно-руді.

Вінценосний мухоїд буває з червоною і з жовтою короною

Найдивніша птах у світі

Дивною, незвичайною і навіть доісторичної птахом здається китоголов. Він надзвичайно мало вивчений. Це одна із самих великих птахів, що є близьким родичем лелек, пеліканів, марабу.

Китоголов, мабуть, сама дивна птиця, яка живе сьогодні на Землі

На масивній голові птаха знаходиться величезний дзьоб гачком на кінці. Голова широка, навіть трохи ширше тіла китоглава. Ця дивна птиця живе на берегах Нілу в Африці, воліючи болотисті місця. Її головний корм — дводишні риби протоптеры.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: