Самі незвичайні музичні інструменти в світі

Винахідники, дизайнери і музиканти час від часу являють світові дивовижні музичні інструменти. Серед них найчастіше зустрічаються струнні, духові та клавішні інструменти.

Найдивовижніші струнні інструменти

Струнні інструменти завжди були одними з найбільш популярних, серед них є і вельми незвичайні. Розглянемо ТОП найбільш дивовижних струнних інструментів. ESCOPETTARA – гітара, зроблена на основі автомата Калашникова. Така гітара хороша як неординарного презенту. Вона знаходиться на першому місці рейтингу.

Гітара, зроблена з автомата Калашникова

Stratocaster – гітара, в якій сімдесят дві струни. Для її створення фрік-художник Йошіко Сато розібрав дванадцять гітар. Дивлячись на таку незвичайну гітару, створюється враження, що грати на ній зможе тільки многорукий монстр.

Екстравагантний музичний майстер Кен Батлер у 1998-му році винайшов скрипку-телефон. А канадський майстер з виготовлення гітар Лінда Манзер протягом двох років працювала над створенням психоделічної гітари – «Гітари Пікассо». Вона оснащена чотирма грифами і сорока двома струнами. Інструмент був виготовлений на замовлення гітариста Пета Метені. «Гітара Пікассо» посідає четверту сходинку у десятці незвичайних струнних інструментів.

«Гітара Пікассо» одна з найбільш незвичайних у світі

Відома японська компанія в 1997-му році створила дивно простий інструмент CASIO DG-10. Це пластикова гітара з пластиковими струнами. Від сили удару по струнах залежить гучність звучання. Грати на ній може навіть той, хто володіє нульовим рівнем підготовки.

Ідеальна гітара для новачків

На шостій сходинці рейтингу – нано-гітара. Вона виготовлена у корнельському університеті. Це самий мініатюрним музичний інструмент в світі. Ця гітара менше, ніж товщина людської волосини, її розмір – менше двох мікронів. Вона вирізана високоточним лазером з силікону.

В 1918-му році інженер Бейтс винайшов арфогитару. Її спорудив у 1936-му році анонімний майстер для чиказької ярмарки. Інструмент LONG STRINGED ІНСТРУМЕНТ знаходиться на десятій позиції рейтингу незвичайних струнних інструментів. Він не має корпуса і являє собою натягнуті струни, довжина яких двадцять один метр. Його винахідник — Еллен Фулман. Щоб витягти звук, досить провести рукою по струнах, покритої каніфоллю.

Музичний інструмент без корпусу

А найдорожча гітара, за даними bestfacts.com.ua, коштує близько $3 млн. Детальніше про дорогих музичних інструментах можна прочитати тут.

Незвичайні духові інструменти

Можна навести приклад кількох неординарних духових інструментів. Зробленими з дерева альпійськими ріжками протягом століть користувалися не тільки в Альпах і Швейцарії, але і в багатьох гірських областях Європи.

Вакрапуку - незвичайний альпійський ріг

З рогів худоби або з металу виготовляють інструменти, що носять назву «вакрапуку». Цей духовий музичний інструмент з’явився ще в доколумбовый період. В Австралії є інструмент «діджеріду». Його роблять з проеденного термітами евкаліпта. Діджеріду видає неповторне дзижчання. Інструменту близько півтора тисяч років.

У ірландської музичної культури присутня иллианская волинка. Від шотландської версії волинки цей інструмент відрізняється тим, що не потрібно дути в труби. Замість цього музиканти керують міхами з допомогою правого ліктя, накачуючи мішок біля лівого. Так для семи труб інструменту подається повітря.

Незвичайна волинка

Музиканти Вірменії, Болгарії, Греції, Азербайджану, Македонії, Південній Сербії, Румунії і Туреччини знайомі з таким типом флейти, як кавал.

Ще один рідкісний духовий інструмент – бомбарда. Вона нагадує габой. Її батьківщина – північна Франція. Музикант, що грає на бомбарди повинен докладати чималих зусиль, тому кожні десять секунд потрібні перепочинку. Видобувають звук – дуже гучний.

Стародавній музичний інструмент Окарина з’явився близько дванадцяти тисяч років тому в Китаї. Європейці відкрили його в шістнадцятому столітті після завоювань Південної і Центральної Америки. Перший час Окарина вважався дитячим музичним інструментом, але після того, як у дев’ятнадцятому столітті в Італії була створена сучасна версія, інструмент отримав більш широкий розвиток.

Самі незвичайні клавішні інструменти

Клавішні музичні інструменти з’явилися набагато пізніше ударних, струнних і духових. Серед незвичайних можна назвати клавікорд, винайдений в чотирнадцятому столітті. У Середні віки він був особливо популярний. У середині дев’ятнадцятого століття про клавікордах практично забули, однак на початку двадцятого інструмент знову відродився.

Старовинний музичний інструмент клавікорд

Клавесин відомий з кінця чотирнадцятого століття. Вперше він з’явився в Італії. У шістдесятих-сімдесятих роках минулого століття користувався популярністю такий клавішний інструмент, як Меллотрон. Він був розроблений на основі Чемберліна в Англії. Невеликим клавішним струнним інструментом є Мюзелар.

Самий незвичайний музичний інструмент в світі

Дивних музикантів і незвичайних, іноді існують в єдиному екземплярі, музичних інструментів у світі чимало. Деякі інструменти здаються неймовірними. Вибрати якийсь незвичайний складно. На це звання можуть претендувати кілька унікальних музичних інструментів.

Барсучница - самий незвичайний музичний інструмент

Один з них – «барсучница». Він являє собою закріплений в опудалі борсука музичний інструмент теремін. Володар «барсучницы» — Девід Крэмнер.

Самим незвичайним можна іменувати музичний будинок, побудований архітектором Девідом Хэноэлтом. Цей будинок і є музичний інструмент, що діє за принципом візантійської арфи. Крізь стіни будинку і пропускається крізь кімнати вітер, у результаті чого чуються приємні мелодійні звуки.