Самі маленькі автомобілі в світі

Малолітражок, що снують по міським дорогам та трасам, чимало, але не всі вони однакові. З числа невеликих автомобілів складено рейтинг найбільш маленьких. Серед них вибрано один – найменший автомобіль у світі.

Рейтинг самих маленьких автомобілів

У сучасному місті у маленького автомобіля з невеликою масою безліч переваг. Одне з них – економне витрачання палива під час стояння в пробках, друге – відсутність проблем при паркуванні, так як припаркувати «крихітку» можна без праці і в затишному місці. Третя перевага – нерідко на маленькому автомобілі можна уникнути пробок, що дозволяє швидше дістатися до потрібного місця.

Маленькі автомобілі найчастіше вибирають жінки

Популярним журналом Forbes з серійних компактних автомобілів були обрані десять найбільш маленьких і легень. У рейтинг увійшли автомобілі, чия вага не перевищує дев’ятсот кілограмів, а довжина – не більше трьох з половиною метрів.

Критерій маленького автомобіля - довжина не більше 3,5 м

На першому місці рейтингу знаходиться мініатюрний авто — Peel Р50, другу позицію займає Mercedes SMART ForTwo. Далі слідують такі автомобілі, як Suzuki Twin, Fiat Seicento, Citroen C1, Chevrolet Spark, Peugeot 107 і Toyota iQ. На дев’ятій і десятій позиції — Aston Martin Cygnet і Daihatsu Move відповідно. Далі докладніше про деякі з них.

Daihatsu Move

Невеликі розміри автомобіля Daihatsu Move не стали перешкодою для того, щоб створити його п’ятидверним і досить просторим усередині. У цьому микровэне можуть пересуватися чотири людини.

Daihatsu Move входить в рейтинг маленьких автомобілів

Маса автомобіля, що займає, на думку Forbes, десяту позицію рейтингу самих маленьких авто, складає всього вісімсот десять кілограм. Він здатний розвинути швидкість до ста шістдесяти кілометрів на годину. Довжина Daihatsu Move без малого становить три метри сорок сантиметрів.

Aston Martin Cygnet

Трохи дивно виглядає в рейтингу мініатюрних автомобілів авто премум-класу. Мова про Aston Martin Cygnet. Він став першим компактним авто у своєму класі. Виробництво стартувало тільки в 2011-му році. Мета випуску цієї крихітки – задоволення звикли до розкоші шанувальників цієї марки авто, які потребують компактному транспортному засобі.

Довжина автомобіля – триста вісім сантиметрів, а маса – вісімсот дев’яносто кілограмів. Заявлена виробником максимальна швидкість – сто сімдесят кілометрів на годину.

Aston Martin Cygnet - автомобіль преміум-класу вельми скромного розміру

Fiat Seicento

У рейтингу можна бачити такий автомобіль, як Fiat Seicento. Його випуск почався ще в кінці минулого століття і з тих пір він практично не змінився. Fiat Seicento заявлений, як п’ятимісний, хоча насправді ззаду зможуть розташуватися тільки два пасажири.

Fiat Seicento класичний маленький італійський автомобіль

У цього трьохдверного хетчбека значна для його розміру вантажопідйомність – п’ятсот кілограм. Довжина дорівнює трьом метрам тридцяти двом сантиметрам. Вага Fiat Seicento – сімсот тридцять кілограм.

Suzuki Twin

На почесному третьому місці рейтингу знаходиться микромобиль Suzuki Twin. Його вага всього п’ятсот шістдесят кілограмів, а довжина – два метри сімдесят три з половиною сантиметри. Незважаючи на малі габарити, ця машина, призначена в більшій мірі для міських доріг, зовсім не виглядає смішною. У цього малолітражного автомобіля оригінальний дизайн з округлими лініями. Всередині з комфортом можуть розміститися дві людини.

Suzuki Twin входить в ТОП-3 маленьких машин

Найменший автомобіль у світі на сьогоднішній день

Транспортні засоби, які могли б бути названі найменшими в світі, створюються, час від часу, в одиничних екземплярах умільцями-механіками. На них навіть можна пересуватися. Тим ні менш особливої уваги заслуговує микромобиль серійного виробництва, який є дітищем компанії Peel Engineering.

Самою мініатюрної машиною визнана модель Peel Р50. Цей надлегкий автомобіль почали випускати в 2011-му році у Великобританії невеликими партіями. Його ширина – сто чотири сантиметри, а довжина – сто тридцять сім сантиметрів. Маса лідера рейтингу – всього п’ятдесят дев’ять кілограмів.

Peel Р50 - найменший автомобіль у світі

Пересуватися в Peel Р50 може тільки одна людина. Максимум її швидкісних можливостей – вісімдесят кілометрів на годину. Триколісну крихітку у разі необхідності можна просто перекотити на інше місце, взявшись за ручку, розташовану на задній частині цієї машини.

Звичайно те, що автомобіль одномісний – важливий недолік. Розуміючи це, виробники випустили і двомісну модифікацію, назва якої — Peel Trident. Вага двомісного авто – дев’яносто дев’ять кілограм. Незважаючи на дивний дизайн і схожість Peel з іграшковою машинкою, людина в ній відчуває себе абсолютно комфортно. Автомобіль Peel Р50 зайняв заслужене місце в Книзі рекордів Гіннесса.

Маленький Peel Р50 потрапив в книгу рекордів Гіннеса завдяки своїм розмірам

Треба зазначити, що Peel Р50 – не нововведення автоіндустрії. Цей мініатюрний автомобіль випускався у Великобританії в шістдесятих роках минулого століття. У ті роки його ширина дорівнювала метра, а довжина – ста сорока трьом сантиметрам. Вага становила всього шістдесят кілограмів. До сьогоднішнього дня з п’ятдесяти вироблених в минулому столітті микромобилей дожили тільки двадцять. Тепер вони вважаються раритетними і коштують чималих грошей.

Маленькі автомобілі часто бувають зовсім недешевими, але їм не переплюнути найдорожчий автомобіль у світі. За даними сайту bestfacts.com.ua, Buggati Veyron Super Sport коштує понад 2,5 млн доларів.