Перші фільми в світі

Вплив кіно на людей не переоцінити. Кожен дивиться як мінімум один фільм на кілька днів, цілком або частинами.

За півстоліття на людину припадає близько 18 тисяч переглянутих кінострічок. А це приблизно 27 тисяч годин. І про те, скільки інформації залишається в мозку глядачів, варто тільки здогадуватися. За часту чимало інформації ми отримуємо через кінострічки — історичні моменти, біографії, почуття головних героїв, ставлення суспільства до проблеми. З допомогою візуальних та акустичних форм подання головної ідеї фільму людина краще засвоює таку інформацію. Ігрове кіно, природно, несе в собі меншу смислове навантаження, в першу чергу змушуючи відчути прості емоції — радість, гнів, страх. А ось історичне та документальне кіно допомагає дізнаватися нові дані про різних країнах, подіях і явищах.

Сьогодні мало хто замислюється, а як же з’явилося кіно і який самий перший фільм у світі побачили глядачі? Отже, з чого ж все починалося.

Самий перший фільм

Офіційно кінематограф з’явився в 1895 році. Але от самі перші фільми почали знімати ще за кілька років до цієї дати. У 1888 році француз Луї ле Принц, який проживав в Англії, зняв першу кінокартину в світі. Вона отримала назву «Сцени в саду Раундхэй» або «Roundhay Garden Scene». Картина вийшла завдяки новій для тієї епохи технології – це запис на паперову плівку, яка була покрита фотоемульсією.

Фільм «Співак джазу» перший повнометражний звуковий фільм А ось в «Співака Джазу» було багато пісенних і мовних епізодів. До речі, звук для картини записав Джордж Гроувз, режисером же був запрошений Алан Кросланд. До того часу він вже мав досвід звукового виробництва. Гроувз працював над картинами «Старий добрий Сан-Франциско» і «Дон Жуан». Вони вийшли в той час, коли «Співак Джазу» тільки був у виробництві.

Самий перший мультиплікаційний фільм у світі

Експерти ніяк не прийдуть до єдиної думки, який же мультфільм вважати першим. За це право можуть поборотися як мінімум три картини: «Комічні фази веселих смайликів», «Готель з привидами» і «Фантасмагорія». А першовідкривачем мальованих фільмів можна назвати Джеймса Стюарта Блэктона або Еміля Коля.

Втім, вважається, що все ж «Фантасмагорія» стала першим з мультфільмів. Деякі фахівці впевнені, що до 1900 року «оживає чарівний малюнок» для камери Едісона створив Джеймс Стюарт Блэктон. Він поєднав мистецтво графіки і техніку кіно, таким чином, явивши динамічну сферу мультиплікації.