Найзнаменитіші парі в світі

Процес спорів захоплюючий і емоційний. Про те, хто ж укладав легендарні парі, що стояло в них на кону, хто в підсумку виявився переможцем і піде розповідь.

Топ найвідоміших спорів в історії

Приборкувач швидкості

Так прозвали британського графа Вільяма Дугласа, відомого в 18 столітті завзятого любителя карт, вина, кокоток і суперечок, яких виграв безліч. Але прославив його наступний. Одного разу він посперечався, що у нього вийде передати листа адресату зі швидкістю понад 50 миль в годину. А на той момент навіть найшвидші поштові голуби літали зі швидкістю, що не перевищує 44 миль.

Сперечатися на швидкість голубів було марно

Опонент, ясна річ, радісно погодився на ставку в тисячу гіней. Яке ж було його здивування, коли він побачив, що придумав хитрий Вільям. Дуглас розставив по всій довжині дороги, що веде до одержувача, двадцять кращих гравців у крикет. А м’ячик обернув самим посланням, що і дозволило йому насолодитися смаком перемоги.

Стислість — сестра таланту

Самий короткий розповідь на планеті належить перу Ернеста Хемінгуея. А написати його спонукав суперечку з одним з колег, який заявив, що скласти даний літературний твір, та саме розповідь, та ще й з зав’язкою, кульмінацією і розв’язкою, і щоб з десяти слів складався, ну просто неможливо. Великий класик і не подумав погоджуватися з твердженням, а ось на спір вирішився. І для виграшу йому вистачило шести слів: «Продаються дитячі черевички. Навіть не одягали».

Ернест Хемінгуей любив парі і суперечки гроші

Трохи більше знадобилося для схожою завдання найвідомішого американського дитячого письменника Доктора Хьюза (Теодору Сьюзу Гейзелю), який уклав парі зі своїм видавцем на півсотні доларів про те, що зможе створив цікаву історію з 50 слів. Та так, щоб вона стала знаменитою. У світ вийшла книга «Зелені яйця і шинка», яку полюбили багато англомовні дітки.

Перловий коктейль

Це найстаріше з відомих в історії парі. А укладена воно було фатальною Клеопатрою зі своїм шаленим обожнювачем — Марком Антонієм. Суть його полягала в тому, що знаменитої египтянке (за її словами) вдасться за вечірньою трапезою випити вина на десять мільйонів сестерціїв. Коханець її в здійсненні такої задумки сильно сумнівався, бо на спір і погодився. Але, як відомо, цариця відрізнялася і своєю хитрістю. До страв їй подали фужер з винним оцтом, в який вона помістила нечувано дорогу чорну перлину зі своєї сережки.

Парі Клеопатри вважається першим, відомим в історії

Під час трапези вона всім своїм виглядом показувала, що коливається, і ось-ось відмовиться від парі, але під кінець, нібито зважившись, одним залпом спустошила фужер. Марк визнав фіаско. А ось вчені згодом підтвердили правдоподібність цієї історії. Пояснивши це тим, що оцет, стикаючись з перлами, дає хімічну реакцію і розм’якшує його. За добу може і розчинити зовсім. Ну а скільки вечеря тривала нікому невідомо.

Луна, Луна

Як багато радості було викликано у всі часи асоціаціями з цим словом. Сотні тисяч людей заслуховувалися Місячної сонатою Бетховена, підспівували в такт Софії Ротару. А аплодували Нілу Армстронгу при висадці на наш супутник і зовсім мільйони громадян планети. Особливо цей факт радував азартного британця Девіда Трелфила, який чекав цього, як манни небесної, більше дев’яти років. Все тому, що ще в 1960-му, він за звичкою зайшов в букмекерську контору, бажаючи примножити кровні десять фунтів. Та так, щоб в мить розбагатіти. Єдиною ставкою із значним коефіцієнтом виявилося подія з такою умовою: протягом десяти років нога людини ступить на Місяць.

Ставка на відвідування Місяця не зіграла

Побачивши цифри 1:1000, Девід залишки розсудливості відігнав подалі і ризикнув. Про що наступні роки гірко шкодував, проводжаючи в лету невеликі шанси на успіх. Коли відлік уже пішов на місяці, чудо сталося.

10 секунд на кіно

Італієць Тоніно Гуерра прославився завдяки не тільки своїми видатними сценаріями, віршами і книжками, але і спором, який увійшов в історію. Один його стверджував про неможливість створення фільму, тривалість якого не перевищувала б десяти секунд. Тоніно вирішив спростувати гучну заяву товариша, що і зробив вже на наступний день. Ось що було написано в сценарії: «Дівчина дивиться телевізор. Транслюють старт ракети. Диктор озвучує зворотний відлік: 10… 9… 8… 7… 6… 5… 4…Видно її обличчя, на якому читається буря емоцій і переживань. В останні секунди вона бере трубку телефону, швидко набирає номер. Дивлячись у дзеркало екрану, зі стартом ракети вимовляє в трубку: «Він поїхав». Фільм був знятий.

Парі на самий короткий фільм вдалося

Подейкують, на гроші програв одного. Але набагато більш значний приз чекає переможця самого відомого спору на гроші.

Самий знаменитий спір на гроші в історії

В цьому спорі на кону стоять 500 мільйонів американських доларів. А якщо точніше, то будуть стояти…Через 136 років. Така сума повинна набігти за підрахунками вчених зі США, які, власне, парі і уклали. Це Стівен Остед і Джей Ольшанський, обидва присвятили себе вивченню старіння організму людини.

Ставка в самому відомому суперечці на грошу була 500 мільйонів доларів

Перший впевнений в тому, що незабаром тривалість життя людей буде складати в середньому півтора століття. Другий же вважає, що в найближчі сторіччя не бувати. Стівен ставив на те, що один з людей, народжених у 2000 рік (саме тоді спір уклали), буде святкувати свій 150-річний ювілей. Ну а Джей заявив, що упокоятся всі ці громадяни набагато раніше. З того моменту кожний з цих світил науки кладе на рахунок в банку по півтори сотні баксів щорічно. До призначеної дати, враховуючи всі відсотки, і має набігти півмільярда доларів. Сперечальники усвідомлюють тлінність надії самим дожити до цього, але сподіваються на грамотне розпорядження призом своїми спадкоємцями, неважливо, з чийого боку.

Вразити уяви можуть не тільки дивні парі, але і фотознімки. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про найвідоміших фото привидів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: