Найвищий водоспад у світі

Може бути він не такий мальовничий як водоспади Ігуасу, Ніагара або Вікторія, зате точно найвищий водоспад у світі. Водний потік Анхеля пролітає майже кілометр, перш ніж дістатися до землі. Водоспад Анхель у двадцять разів вище, ніж знаменитий і популярний Ніагарський водоспад.

Все вище і вище

Водоспад Анхель (він же називається Салтів Анхель) найвищий вільно падаючий водоспад у світі. Висота його становить, за різними оцінками 978 метрів або 1054 метри. А рівень безперервного падіння води дорівнює 807 метрів. Знаходиться це диво природи в тропічних лісах Венесуели, точніше на території Національного парку Канайма.

Майже кілометр – це настільки велика висота падіння, що перш ніж торкнутися землі водний потік розсипається на безліч найдрібніших частинок. Виходить, що у поверхні землі водоспад схожий на туман. Вода після повалення потрапляє в річку під назвою Кереп.

Не проїхати, не пройти

Дістатися до водоспаду Анхель досить складно, оскільки знаходиться венесуельська пам’ятка в густому тропічному лісі. І там немає ніяких доріг. Найвідчайдушніших можна прокласти шлях до водоспаду по повітрю або ж по річці. Втім, заповзятливі туристичні компанії вже проклали до Анхелю маршрут. Вони продають тури на водоспад комплектами. Туди входить політ з Сьюдад-Болівар або Каракаса в Канайму, далі дорога по воді. Пропонуються туристам їжа і різні речі, необхідні для поїздки на водоспад.

Найвищий водоспад

Водоспад Анхель спадає з величезною плоскої гори, її аборигени називають «тепуй». Гора Ауян Тепуй (що в перекладі на російську мову означає «Гора диявола») – це одна із сотні подібних їй, які розташовані на Гвианском нагір’я, що на південно-сході Венесуели. Ці гіганти відрізняються своїми масивними висотами, вони як би злітають до неба, закінчуються плоскими верхівками і мають повністю вертикальні схили. Тепуй називають так само «столовими горами», це точно описує їх форму. Сформувалися гори мільярди років тому з пісковика. Втім, вертикальні схили постійно руйнуються під впливом проливних дощів, які регулярні на Гвианском нагір’я.

Невдалі пошуки золота

Ще з незапам’ятних часів про Салтів Анхель знали аборигени Венесуели. Водоспад вперше був виявлений в 1910 році. Першовідкривач – дослідник-іспанець по імені Санчес Ла Крус. Втім, про водоспаді світ не дізнався до тих пір, поки офіційно його не відкрив льотчик і золотошукач з Америки Джеймс Крофорд Енджел. В честь його водоспад і назвали.

Великі водоспади Літак Джиммі Енджела пробув у джунглях довгих 33 роки, після його підняли в повітря з допомогою вертольота. Зараз повітряне судно знаходиться в Маракаї в Музеї авіації.

Після відкриття почалося вивчення водоспаду. Офіційно його виміряли тільки в 1949 році. Тоді висота була визначена спеціальною експедицією Національного Географічного товариства. З тих пір Анхель став головною визначною пам’яткою Венесуели.

В місцевих горах водоспади живляться від дощів. У сухий сезон Анхель схожий на тонку цівку води, ну а в сезон дощів це повноцінний водоспад.

Наприкінці 2009 року Президент Венесуели Уго Чавес на своєму щотижневому шоу на хвилі антиімперіалізму, вирішив перейменувати Анхель у Керепакупаи-міру. Спочатку було запропоновано іншу назву — Чурун-міру, але донька Президента зауважила, що саме така назва є у одного з самих маленьких водоспадів в цій області. Рішення присвоїти водоспаду назву по місцевості Уго Чавес пояснив тим, що водоспад був у власності Венесуели ще задовго до того, як на вершині гори висадився Джеймс Ейнджел. Тому його ім’я водний каскад ніяк не повинен носити. Втім, це зовсім не означає, що на картах світу водоспад так само буде перейменовано.

Тугела

Водоспад Тугела, другий по висоті в світі, знаходиться в Південній Африці, в регіоні Квазулу Натал. У цього гіганта висота трохи менше, ніж у Анхела – 948 метрів. Він складається з 5 окремих ярусів, і найвищий з них 411 метрів. Тугела досить тонкий водоспад, його ширина всього 15 метрів і в середньому обсяг викидається води дорівнює 50 кубічним метрам в секунду.

Другий по висоті

До водоспаду досить легко добратися. До верхівки, а саме вершині гори, за п’ять годин доставить автомобіль. А ось до нижнього ярусу належить зробити подорож в 5 миль уздовж королівського національного парку. До слова, в якому б місці Південної Африки турист не зупинився, скрізь є інформація про те, як дістатися до водоспаду Тугела.

Три сестри

Ще один найбільший водоспад світу знаходиться в Перу. Три сестри відомі ще як Аякучо. Водоспад знаходиться досить далеко від очей людини. А першими знайшли Три сестри фотографи, які відправили у цю місцевість, щоб зробити знімки іншого перуанського красивого водоспаду Катарата. Його висота 267 метрів.

Три сестри

Водоспад має назву Три сестри, так як складається з трьох ярусів. Два верхніх можна побачити з повітря, з них вода потрапляє в басейн, який став третім ярусом. Майже весь водоспад оточений лісом, де дерева виросли до 30 метрів. Сам водоспад має висоту 914 метрів.