Температура може бути різною. І високі градуси бувають не тільки в якому-небудь місці на Землі, але й у конкретної людини або в конкретному приладі.

Фахівці заявляють, що найвища середньорічна температура, яку фіксували протягом шести років (з 1960 року і з 1966 року), була зареєстрована в ефіопському Даллоле. Тоді термометри показували плюс 34,4 градусів за Цельсієм. Вулканічний кратер Даллол, втім, відомий тим, що практично круглий рік температура повітря тримається на одному рівні, приблизно плюс 34 градуси. Кратер розташований нижче рівня на 48 метрів моря, його діаметр сягає майже півтора метрів. Це місце має ще одну назву – «ворота пекла». Протягом тривалого часу тут досить важко залишатися. Однак, тут є корінні жителі. Місцевий народ трибесы відрізняється своєю небагатослівністю і агресивністю.

А ось в американській Долині Смерть 43 дні підряд (це з 6 липня по 17 серпня 1917 року) повітря прогрівалося до плюс 48,9 градусів за Цельсієм.

Великий адронний колайдер Раніше найвищою температурою у світі вважалася температура в 520 мільйонів градусів за Цельсієм. Це в 30 разів вище, ніж температура в центрі Сонця. Таку цифру отримали 27 травня 1994 року в Прінстонської лабораторії плазмової фізики в дослідному реакторі Токамак.

Людина і кішка…

Найвища температура, яка була зафіксована у людини, дорівнює 46,5 градусів за Цельсієм. Теоретично, такий жар призводить до летального результату. Однак, 52-річного чоловіка з таким показником термометра вдалося вилікувати. Зробили це лікарі американської лікарня Греді Меморіал, це штату Джорджія. Рекорд був зафіксований влітку 1980 році і був занесений в Книгу рекордів Гінесса. Після 24-денного курсу лікування чоловіка виписали з госпіталю. Теоретично температура 42ºС — 43ºС є смертельною для людини, оскільки саме при такій температурі згортаються білки і порушується обмін речовин в тканинах мозку.

У ящірок дуже висока температура тіла

У тварин нормальна температура тіла перевищує звичну людську 36,6 градусів. І серед рекордсменів за показаннями термометрів присутній курка. Температура її тіла може підніматися до 42 градусів. Набагато більше температура тіла ящірки. На сонці вона становить 50-60 градусів. І це при тому, що фахівці відносять ящірок до холоднокровним. Ну а самі теплокровні – це птахи. Для їх тіла норма – 42 градуси. Необхідність високої температури пояснюється досить просто – політ вимагають від птахів високого ККД метаболізму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: