Найвідоміші скульптури

Музеї світу відкриті для всіх, хто бажає ознайомитися з мистецтвом скульптури. Фігури людей і тварин виконувалися в різні століття з різних матеріалів. Серед найбільш відомих скульптур – статуї богів і античні скульптури. Чим надихалися майстра і які скульптури найвідоміші?

Відомі античні скульптури

Античні скульптури найбільш відомі. Їх зображення ми бачимо всюди, в тому числі і в повсякденному житті.

«Венера Мілоська»

Більш впізнаваною скульптури, ніж скульптура «Венери Мілоської», мабуть, немає. Чимало установ прикрашають свої холи її копіями. Ні дати створення, ні сам автор невідомі.

«Венера Мілоська» - скульптура - еталон жіночої краси

Час створення вчені визначили лише приблизно. На їхню думку, Венеру виліпили в сто тридцятому році до н. е. Сьогодні вона демонструється в Луврі.

«Давид»

Автором бронзового «Давида» є скульптор Данателло. Його робота – це скульптура в повний зріст, що стоїть без опори на що-небудь. За задумом автора усміхнений оголений Давид дивиться на голову Голіафа, яку тільки що відрубав.

Скульптуру Давида Мікеланджело знають всі, хто вчився в художній школі

Дата створення цієї скульптури – тисяча чотириста сороковий рік. «Давида» демонструє флорентійський Національний музей.

«Дискобол»

Ще одна з найбільш відомих античних скульптур – «Дискобол». Спочатку автор відлив скульптуру з бронзи. Дата створення – приблизно чотириста п’ятдесятий рік до н. е .. Пізніше з’явилося кілька копій, але вже з мармуру.

Дискобол - одна з найвідоміших античних скульптур

Автором імовірно є Мирон. Оригінал скульптури загублений. До наших часів збереглися лише копії, зроблені з оригіналу в Стародавньому Римі.

Найвідоміші статуї богів

Статуї богів можна зустріти майже в кожній країні. Десь вони стандартного розміру і демонструються в музеях, де-то ж просто величезні і є визначною пам’яткою міста.

Статуя Христа-Спасителя

Величезних розмірів статуя Христа-Спасителя стоїть в Ріо-де-Женейро і є однією з головних національних пам’яток. Щорічно подивитися її приїжджають без малого два мільйони осіб.

Статуя Христа-Спасителя - найвідоміша в Південній Америці

Ця статуя – священний символ Бразилії. Фігура Христа височіє на сімсот метрів над рівнем моря. Її висота – тридцять вісім метрів. Скульптура була зведена в тисяча дев’ятсот тридцять першому році на пожертвування населення та церкви.

Статуя Будди Майтреї

До самим величезним статуй в світі належить статуя Будди Майтрейї в Китаї. Ця статуя-рекордсмен висічена прямо в скелі. Її висота – сімдесят один метр.

Найбільша статуя Будди

Відомо, що робота над нею була розпочата ще в сімсот тринадцятому році і тривала дев’яносто років. Численні туристи, які приїхали в Китай, прагнуть обов’язково побачити статую бога, що близько тисячі років вважалася найвищою в світі.

Статуя Шиви

Сучасна статуя бога Шиви з’явилася вже в двадцять першому столітті в Непалі. Її будівництво тривало сім років. Шива заввишки сорок три з половиною метри – це найвища статуя бога Шиви в світі. Інтерес туристів до неї зрозумілий.

Інші відомі статуї

Мистецтву скульптури кілька тисячоліть. За ці роки скульптори створили самі різні твори. Деякі скульптури – справжні пам’ятки.

Моаї

На острові Пасхи знаходяться вісімсот п’ятдесят монолітних статуй з каменю. Що дивно – всі вони повернуті до центру острова. Довжина деяких з них перевищує шість метрів, а вага – двадцять тонн.

Моаї - найвідоміші ідоли з острова Пасхи

Одна з експедицій виявила там гігантську незакінчену статую. Її вага дорівнює приблизно двісті сімдесят тонн, а висота – двадцять метрів.

«Пісяючий хлопчик»

Коли точно з’явилася в Брюсселі статуя «Пісяючий хлопчик» та хто був її творцем – невідомо. Ця мініатюрна статуя-фонтан зроблена з бронзи: голий хлопчик, що пісяє в басейн. Припускають, що статуя була створена в п’ятнадцятому столітті.

Пісяючий хлопчик, мабуть, найвідоміший пам'ятник у Європі

Бронзового хлопчика неодноразово викрадали. На його місці з’являлись копії. Час від часу статую одягають у різні костюми, в залежності від пам’ятної дати або свята.

Великий Сфінкс

Прадавня скульптура збереглася в Гізі – Великий Сфінкс, що лежить на березі Нілу. Це монолітне твір. Сфінкс висічений із скелі вапняного походження.

Знаменитий сфінкс з незвичайного ракурсу

Між його лапами, витягнутими вперед, колись знаходилося святилище. Особа статуї лева має портретну схожість з одним з єгипетських фараонів. Визначною пам’яткою є і самі єгипетські піраміди. На сайті є докладна стаття про єгипетських і інших чудових пірамідах.

Найбільш відома скульптура в світі

Самої розтиражованим, найбільш упізнаваним у світі зображенням скульптури є «Мислитель». Ця відома скульптура демонструється в Парижі. Її автор – Роден.

Роденівський мислитель, мабуть, сама впізнанна скульптура в світі

Роден у тисяча вісімсот вісімдесятому році, отримав велике замовлення. Робота повинна була називатися «Врата пекла». Передбачалося, що автор створить декілька статуй, які будуть встановлені біля входу в музей. Цей проект залишився незакінченим, проте, ряд скульптур Роден вирішив зробити більшими. Завдяки цьому світ побачив «Мислителя». Геніальному майстру вдалося точно передати глибокий розумовий процес чоловіка, який сидить на камені.