Найвідоміші пожежі в світі

Пожежі можна назвати супутниками прогресу. Як тільки люди вийшли з кам’яних печер і почали зводити житла з дерева, їм довелося почати боротьбу з вогнем, який час від часу відвідував» їх вдома, а то й цілі міста. Як правило, грандіозні пожежі приходили разом з війнами, але іноді мали місце і природні причини.

Топ найвідоміших пожеж в історії

Пожежі в Лондоні в 1212 і 1666 роках

Більш ранній пожежа в Лондоні менш відомий, ніж пожежа 1666 року, однак, достеменно відомо, що вогонь тоді знищив третину міста і не менше 3 тисяч його жителів. Практично повністю був зруйнований район Саутворк. А ось про пожежу в 1666 році куди більше інформації, оскільки це лихо вважається одним з найбільших в історії міста. Правда, варто відзначити дані лише про 6 загиблих! І це при тому, що пожежа тривав 4 дні, згоріло 13200 будинків. Вважається, що Великий Лондонський пожежа зробив добру справу – очистив місто від нетрів, що кишіли заразою, зокрема, на чуму та її переносниками – блохами, щурами та іншими шкідниками.

У середні століття в Лондоні страшні пожежі вирували

До речі, Лондон горів як мінімум 6 разів. Це робить місто велике «погорельцем» в історії.

Чикаго, 1871 рік

Грандіозний пожежа в Чикаго приніс масові руйнування в місто – згоріло 17 тисяч будівель. Варто відзначити, що вогняна стихія поширювалася досить повільно, тому кількість жертв відносно невелике – близько 300 осіб. А ось подальша люта зима суттєво вдарила по погорільцям, що залишилися без даху над головою. Вважається, що винуватцями трагедії стало сімейство о’лірі, в сараї яких і сталося фатальне загоряння.

Велика пожежа в Чикаго

Пештиго, 1871 рік

1871 рік став багатим на смертоносні пожежі. Так, всього в декількох сотнях миль від Чикаго горів маленький містечко Пештиго. А разом з ним величезний лісовий масив. Ці події увійшли в історію, як найбільший лісова пожежа. Полум’я поглинуло площа близько 5180 квадратних кілометрів, спалив дотла 17 міст. Кількість жертв так і не вдалося підрахувати із-за віддаленості району. Приблизні дані говорять про 2500 жертв. У Пештиго загинули практично всі жителі. Вогняні смерчі пронеслися по містах, запалюючи все на своєму шляху. Допомогти потерпілим було практично нікому – всі сили пожежників були направлені в Чикаго…

Найбільші пожежі ХХ століття

Сан-Франциско, 1906 рік

Велика пожежа в Сан-Франциско прийшов після землетрусу. 18 квітня місто сталися підземні поштовхи. Проте, коливання землі не принесли відчутного шкоди. А ось люди, зокрема, погано навчені рятувальники, намагаючись розчистити проходи серед пошкоджених будівель, довершили картину лиха.

Велика пожежа в Сан-Франциско прийшов після землетрусу.

Крім рятувальників, «внесли свою лепту» і городяни, які спеціально підпалювали свої будинки, в надії отримати страховку після пожежі. Гасити вогнища загоряння своєчасно не вдавалося, оскільки водопостачання було зруйноване землетрусом. Ще одним негативним фактором стала загибель Денніса Саллівана – начальника пожежної охорони міста. Пожежники, залишившись без керівництва, просто розгубилися. Так, у вогні загинуло близько 3 тисяч осіб, згоріло 25 тисяч будинків.

Техас-Сіті, 1947 рік

Причиною загоряння стала «невдало» кинута сигарета в трюмі французького суховантажу. Корабель з 2300 тонн аміачної селітри на борту вибухнув миттєво. Ударна хвиля від вибуху була такої сили, що була зафіксована сейсмографами за тисячі кілометрів від епіцентру.

Страшна пожежа в Чикаго стався через недбалість

По ланцюжку почали загорятися сусідні кораблі на причалі і далі полум’я перекинулося на нафтопереробні та хімічні заводи. Однак, і на цьому трагедія не закінчилася. На наступний день вибухнув ще один корабель з селітрою. У підсумку, було стерто з лиця землі тисячі будинків, загинуло близько 600 осіб, серед них і вся добровільна команда пожежників. Жителі втекли з охопленого вогнем міста. Знадобилися сотні мільйонів доларів, щоб надалі відновити согревший Техас-Сіті.

Галіфакс, Нова Шотландія, 1917 рік

Найпотужніший вибух доядерной епохи в Галіфаксі довгий час переховувався від громадськості. У великому порту зіткнулися два кораблі – французький вантажний «Монблан» і норвезький «Імо». І все б нічого, але «Монблан» був завантажений під зав’язку вибухівкою, яку він перевозив у Європу у військових цілях.

Наслідки сильної пожежі в Галіфаксі

Вибух в результаті зіткнення сучасні вчені оцінюють в 3 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Від вибухової хвилі і потужного пожежі загинуло більше 2 тисяч осіб. Тисячі отримали важкі поранення. Посилило ситуацію цунамі, яке накрило місто і заметіль, з-за якої врятувати вцілілих під уламками не судилося.

Токіо, 1923 рік

Першопричиною потужного пожежі в Токіо, також як і в Сан-Франциско, став землетрус. Погіршив ситуацію із загорянням сильний вітер, який розносив вогняні смерчі миттєво і на величезні відстані. Ще одним негативним чинником стали цунамі від землетрусу, які збільшили число жертв. На одній тільки площі Токіо задихнулася від чадного газу більше 40 тисяч осіб! А офіційні дані говорять про 174 тисячі загиблих і понад 500 тисяч зниклих безвісти.

Велика пожежа в Токіо

Самий знаменитий пожежа у світовій історії

Рим, 64 рік

Великий Римський пожежа палахкотів 5 днів. На сьогодні відомо безліч страшних версій виникнення пожежі – від спланованої акції» імператора Нерона, до диверсії християн.

Найвідоміший пожежа в історії: Рим, 64 рік

Відомо, що згоріло 10 із 14 районів Риму, було знищено практично всю культурну спадщину міста того часу. Полум’я поширювалося стрімко завдяки вузьким тісним вулицями Рима, в яких створювалася додаткова тяга. На руїнах згорілого Риму імператор Нерон згодом спорудив величний та величезний палац, в якому, щоправда, не довго правил. Через кілька років після будівництва, Нерон був повалений.

В історії крім пожеж відбувалися й інші страшні події. На сайті bestfacts.com.ua топ найбільш руйнівних катастроф ХХ століття.