Найстаріші мами у світі

Поговоримо про тих, хто випадково отримав свій цінний дар або домігся його самостійно. Як це – стати мамою, коли за віком вже швидше личить ставати бабусею? Детальніше про самих старих мам.

Пізня дитина

— Яка у вас гарненька внучка, — кажуть їй у дитячій поліклініці. Вона зніяковіло киває і швидше поспішає далі по коридору, тримаючи за руку пухленького янголятка. Вона чудово виглядає – доглянута, сучасно і стильно одягнена жінка, але руки і шия вже видають вік. Насправді Катерина – не бабуся згаданого янголятка, а мама. Таких, як вона, останнім часом додалося. Їй 52 роки, вона довго намагалася завагітніти, і нарешті виносила і народила в 49, у Росії це вважається вкрай пізнім віком для дітонародження. Та що й казати: якщо вам трохи більше 27 років, то в пологовому вас запишуть в старородящие! Звичайно, не з метою образити, а з метою відзначити можливість виникнення ускладнень.

Пізні діти - характерна особливість сучасного світу

Але останнім часом медицина не стоїть на місці, та й рівень життя зріс, і все більше сімей обзаводяться дитиною сильно після тридцяти, а то й після сорока: хтось прагне спочатку міцніше стати на ноги, тобто, забезпечити майбутню дитину матеріально, хто довго чекає на свою долю, а потім на схилі років народжує «для себе», хтось роками безуспішно намагається завагітніти – і ось, нарешті. Тобто, слідом за розвиненими країнами, пізніше батьківство і у нас стає нормою, а не виключенням із правил. У будь-якому випадку, пізні діти – це в переважній більшості випадків усвідомлений вибір, зріле рішення. У цьому положенні можна знайти багато плюсів для дитини.

Наприклад, «усереднені» батьки пізніх дітей часто набагато більш відповідальні, мають стабільне положення в суспільстві, чуйні, приділяють дітям дуже багато часу. Їх життєвий досвід дозволяє їм інакше дивитися на труднощі, «подкосившие» чимало молодих батьків. Серед пізніх дітей за статистикою зустрічається більше обдарованих дітей, так як высокосознательные батьки створюють їм доброчинну середовище для розвитку. Та й самі батьки при цьому довше залишаються активними і сучасними.

Втім, плюси можуть обернутися і мінусами у вигляді батьківського консерватизму та соціальної негнучкості, вседозволеності або гіперопіки, завищених вимог до дитини або придушення авторитет старших. Чим старше мати, тим вище ризик народження не зовсім здорової дитини: генетичні відхилення набагато частіше зустрічаються саме у пізніх дітей, так і нормальна вагітність може протікати набагато складніше, ніж у молодої жінки.

Найстаріша мама на планеті Друга в світі – іспанка Кармен Боусада. Їй було 67, коли вона народила нормальних близнюків, скориставшись послугами Лос-Анджелеського центру репродуктології. У нормі американські лікарі не працюють з настільки літніми пацієнтками, тому Кармен обдурила їх, занизивши свій вік на цілих 10 років. Але не пройшло і року після народження дітей, як відважна мама померла від раку.

Найстаріша мама

Найстаріша ЕКО-мама проживає в Індії, і звуть її Раджо Деві Лохан. Протягом більш ніж 50 років в шлюбі у них з чоловіком не виходило завагітніти, і до 69 років вони морально і матеріально дозріли на процедуру ЕКЗ.

Раджо Деві Лохан - найстаріша в світі мама - вона народила у 69 років

Спроба вдалася, в 2008 році у пари народилася здорова дочка, але здоров’я матері було сильно підірвано. Важко протікала і сама вагітність, і пологи, що закінчилися розривом матки і кесаревим розтином, і післяопераційний період. Мати розраховує, що після її смерті дівчинка не залишиться одна, адже у них велика рідня. З точки зору її співвітчизників вона вчинила правильно, так як гріхом вважається бездітність. Але коли новина про чудесне народження, а потім і про стан Раджо облетіла світ, багато хто визнав рішення літньої пари дуже і дуже спірним з моральної точки зору. Під питання поставили і право медиків здійснювати процедуру ЕКО в такому похилому віці матері, і навіть індійські медики пропонували застосувати санкції до лікаря, який зважився на такий сміливий крок.

Але деяких жінок щастя материнства «наздоганяє» занадто рано. Наприклад, в Росії щороку народжують 1500 15-річних дівчат. Детальніше про наймолодших мам на сайті bestfacts.com.ua можна прочитати тут.