Найстаріші футболісти у світі

Футбол не назвеш пасивним видом спорту. Вважається, що більш всього він підходить молодим. Однак є чимало винятків. Хто ж є найстаршим футболістом, котрий виходив на поле, і скільки йому було років?

Старі граючі футболісти

Про деяких футболістів можна сказати, що вони в молодості грали, як зрілі спортсмени, а в зрілому віці продовжили грати, як молоді футболісти. Таким сьогодні є Райан Гіггз. Пройшовши сорокарічний рубіж, він не думає прощатися з професійним футболом. Все своє життя спортсмен присвятив команді «Манчестер Юнайтед». Скоро він пройде позначку в тисячу матчів за Манчестер.

Райан Гіггз - найстаріший з футболістів, які грають сьогодні

Хав’єр Санетти – футбольний довгожитель, який грає за «Інтер». Треба відзначити, що цей спортсмен показав неймовірну наполегливість і витримку. У тридцять дев’ять він отримав важку травму, стався розрив ахіллового сухожилля. Інший на його місці пішов би зі спорту. Але Хав’єр відновився і зміг повернутися в команду, набравши фізичну форму.

У свої тридцять сім Франческо Тотті представляє «Рому», будучи незмінним капітаном цієї команди. Його останній контракт підписаний до 2016-го року, так що за грою талановитого спортсмена можна буде спостерігати ще не в одному футбольному матчі.

Віковий Франческо Тотті продовжить грати у футбол в найближчий час

Маріо Фрік у тридцять шість років все ще грав за Ліхтенштейн. Цей футболіст – рекордсмен і за зіграними матчами, і по результативності в своїй країні. У команді «Бальцерса» Фрік сьогодні є граючим наставником. Зі збірною Ліхтенштейну футболіст не поспішає прощатися. Зараз йому сорок років, і якщо здоров’я дозволить, він буде брати участь у кваліфікаційних матчах ЄВРО-2016.

Найбільш вікові футболісти Росії

У Росії теж чимало футболістів, які продовжують виступати, пройшовши певний вік, в якому прийнято закінчувати спортивну кар’єру.

В першу чергу треба назвати воротаря В’ячеслава Малафєєва. Йому вже тридцять п’ять. Три роки тому В’ячеслава визнали одним з кращих воротарів світу.

В'ячеслав Малафєєв один з найбільш вікових російських футболістів

Сергію Игнашевичу теж скоро виповниться тридцять п’ять. Він є одним з найтитулованіших гравців ЦСКА. Сергій – захисник в команді. Ігорю Усминскому скоро виповниться тридцять сім років. Однак він продовжує грати в «Тереку» на позиції воротаря.

Ігор Усминский - найстарший гравець команди Терек

Ще одним тридцяти шести річним російським футболістом, які продовжують свою професійну кар’єру, є Андрій Каряка. Він — півзахисник «Волги», при цьому продовжує виступати за російську збірну.

В «Крилах Рад» на позиції півзахисника виходить на поле ще один «вікової» футболіст – це Ігор Семшов. У свій час він грав за «Торпедо», «Динамо» і за «Зеніт». Він входив в Олімпійську збірну країни, виступав на чемпіонатах світу.

Ігор Семшов - один з найстаріших російських хокеїстів

Російських футболістів, продовжують професійно грати в футбол, не дивлячись на вік, чимало. Деякі поки що й не збираються припиняти грати, а хто-то вже планує свій відхід.

Найстаріший футболіст у світі

Вікових футболістів у світі чимало, проте, хотілося б з’ясувати, хто ж є найстарішим з них. Діккі Бортвік – ось прізвище британського футболіста, який вперше вийшов на поле грати в професійний футбол в 1947-му році. Його не можна назвати найуспішнішим спортсменом.

Діккі Бортвік продовжує грати у футбол навіть у старості

Тим не менш, за свою спортивну кар’єру він грав, в тому числі і за «Манчестер Юнайтед». Зараз, вже у віці сімдесяти п’яти років, спортсмен продовжує виходити на поле як футболіст-ветеран. Його команда — «Уайк Рейнджерс». Не можна сказати, що швидкість Бортвіка залишилася такою ж, якою була в молоді роки. Однак і в сімдесят п’ять він залишається досить швидким гравцем.

Ще одним унікальним віковим гравцем став Роджер Мілла, який у віці сорока двох років у 1994-му став гравцем Чемпіонату Світу. У 1994-му він був єдиним граючим футболістом в такому віці. Його однолітки були вже на пенсії. Цікавий той факт, що на Чемпіонаті Світу в 1990-му він же забив цілих чотири м’ячі. Багато в чому завдяки Мілла, його рідна камерунська команда змогла тоді вийти у чвертьфінал.

Роджер Мілла один з найстаріших футболістів за всю історію Чемпіонатів Світу

Треба згадати і про Стенлі Мэтьюзе. Він пішов з великого спорту, коли йому було п’ятдесят років. На його прощальному матчі в 1965-му році були присутні багато імениті футболісти, в тому числі і Лев Яшин. Правда, Стенлі виходив на поле і після завершення кар’єри, і останній вихід був зроблений в семидесятилетнем віці. Цей унікальний футболіст знаменитий ще й тим, що за всю кар’єру він жодного разу не отримав жодної картки-попередження від суддів. Стенлі грав тільки в двох маловідомих командах, тому ніяких особливих досягнень у його кар’єрі немає.

Футболіст Сальватор Рейес востаннє вийшов на поле у 71 рік

Сальватор Рейес в 2009-му, коли йому було сімдесят один рік, грав на позиції нападника в одній з мексиканських команд, щоправда, цей матч був неофіційним. Джон Райан вийшов на поле в офіційному матчі у складі команди «Донкастер Роверс». Футболісту було п’ятдесят три роки. Вийшов на заміну в самому кінці зустрічі.

Кореспонденти знайшли ще одного унікального футболіста – це Педро Рібейро Ліма. Все життя він грав в професійний футбол в Бразилії, проте перший гол у своїй кар’єрі зміг забити лише у віці п’ятдесяти восьми років.

Але навіть самі літні спортсмени не встановлюють рекорди віку. Наприклад, проста грузинська жінка Антіса Хвичева дожила до 130 років. Дізнайся все про найстаріших людей світу.