Найстаріші будівлі в світі

На думку фахівців споруди архітектури з’явилися задовго до нашої ери. Збережені на нашій планеті стародавні будови дивні, вони вражають уяву. Дізнаємося, які будівлі найстаріші у світі.Дійшли до нас будови стародавнього світу зовсім не схожі на спорудження сучасної архітектури.

Легендарні будівлі стародавнього світу

Хто будував найдавніші будівлі, для якої мети, і за якою технологією, як вони збереглися до наших днів – всі ці питання виникають, коли бачиш будівлі стародавнього світу. Далі докладніше про найбільш цікавих будовах того періоду.

Храм цариці Хатшепсут (Єгипет)

Твором древньої архітектури, в прекрасному стані дійшов до наших днів, є Храм цариці Хатшепсут. Він знаходиться в Єгипті. Рік побудови достовірно невідомий, імовірно тисяча чотириста сімдесят третій рік до н. е. Навіть зараз можна сказати, що архітектор, що створив храм – геніальний.

Храм цариці Хатшепсут - відоме споруда стародавнього світу

Мамертинская темниця (Рим)

Мамертинская темниця була споруджена в Римі недалеко від Капітолійського пагорба ще до н. е .. – в п’ятсот сімдесят восьмому році. Там утримували злочинців, причому, багато з них були невинні. Саме в цій темниці закінчили життя святі Петро і Павло.

Мамертинская темниця - одна з найстаріших в'язниць

Піраміда Джоссера в Сакаре

У дві тисячі шістсот п’ятдесятому році до н. е. в Єгипті архітектором Имхотепом була побудована піраміда Джоссера. Як відомо, це найстаріша піраміда в Єгипті і одне з найдавніших споруд світу. Її висота – шістдесят два метри.

Піраміда Джоссера в Сакаре - найстаріша з єгипетських пірамід

Великий Зімбабве

У Південній Африці найстарішим і одночасно найбільшим спорудою вважається Великий Зімбабве. Це будова з’явилося в одинадцятому столітті, його населення становило не менше вісімнадцяти тисяч осіб. Вченим невідомо, з якої причини в п’ятнадцятому столітті Великий Зімбабве виявився покинутим.

Висота стародавніх руїн сягає одинадцяти метрів. Всі споруди зведені методом сухої кладки – гранітні плити покладені рядами. Це дивно, так як стандартним матеріалом Африки того періоду було дерево і глина.

Великий Зімбабве - одна з найдавніших споруд на Землі

Поселення Скара-Брей

Десять будинків, побудованих на території сучасної Шотландії в дві тисячі п’ятисотому році до н. е. – найстаріші споруди в Європі. Це поселення названо Скара-Брей. Воно знаходиться на островах. Всі будинки чудово збереглися, завдяки чому вчені з’ясували, як жили стародавні люди. Як стверджують дослідники, житла були непогано обладнані, в них було водопостачання, опалення, криті переходи.

Скара-Брей - залишки найдавнішого поселення в Шотландії

Найстаріші будівлі в Росії

У Росії багато старих будівель, які були свідками багатьох історичних подій, пережили ряд епох, але змогли зберегтися до наших днів. Більшість цих будівель – церкви і монастирі.

Спасо-Преображенський собор (Переяславль-Залеський)

У тисяча сто п’ятдесят другому році Юрієм Долгоруким була закладена церква в місті Переяславль-Залеський. Через п’ять років будівництво завершив князь Андрій Боголюбський. Цей білокам’яний храм стоїть у центрі міста, будучи його окрасою вже понад вісімсот років.

Спасо-Преображенський собор - одна з перших кам'яних церков на Русі

Спасо-Преображенський монастир (Псков)

В середині дванадцятого століття в Пскові в місці, де зливаються річка Мирожка і річка Велика, був побудований чоловічий монастир. Він отримав назву Свято-Преображенського Мирожского монастиря. У соборі завжди багато паломників. Їх приваблює там збереглася унікальна фресковий стінопис, що відноситься до домонгольської епохи.

Спасо-Преображенський монастир у Пскові стоїть без малого тисячу років

Успенський Княгинин монастир

На самому початку тринадцятого століття у Володимирі був зведений монастир. Його засновник – князь Всеволод Велике Гніздо. Свою назву Княгинин монастир отримав за те, що на його будівництві наполягла дружина князя Марія Шварновна. Княгині монастир кілька разів перебудовувався, пережив розорення, роки навали монголо-татар, але вистояв.

Успенський собор найдавнішого Княгинина монастиря у Володимирі

Церква Бориса і Гліба (село Кідекша)

Поряд з місто Суздаль в селі Кідекша знаходиться старовинна церква, охороняється ЮНЕСКО. Рік будівництва – тисяча сто п’ятдесят другий. Пам’ятка білокам’яного зодчества побудований Юрієм Долгоруким. Зараз церква – частина Володимиро-Суздальського музею-заповідника.

Церква Бориса і Гліба в селі Кідекша побудована у дванадцятому столітті

Найстаріша збережена будівля у світі

Найстаріша будівля у світі знаходиться в Бугонском некрополі, який виявили у Франції на березі річки Бугон в першій половині дев’ятнадцятого століття. Великі розкопки проводилися там у кінці шістдесятих років минулого століття.

Некрополь складають п’ять мегалітичних поховальних курганів, що відносяться до епохи неоліту. В результаті розкопок з’ясувалося, що найдавніше спорудження цього комплексу було споруджено чотири тисячі восьмисотом році до н. е.

Бугонский некрополь - найдавніша збережена споруда

А найстаріший місто в Росії це Дербент. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найбільших російських містах і їх історії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: