Найпоширеніші метали у світі

Найбільш часто зустрічаються в природі метали широко використовуються людиною, роль їх в нашому житті безцінна. Складно уявити собі виробництво або побут без алюмінію, заліза або магнію.

Які метали зустрічаються найчастіше?

Метали, що зустрічаються найчастіше, називають поширеними. Частка їх в земній корі перевищує одну десяту відсотка. Роль таких металів у розвитку цивілізації велика. Недарма ми знаємо про «Залізному віці», чули про «Космічному металі», знаємо що таке «Крилатий метал». Всі ці вирази стосуються таких металів, як марганець, алюміній, титан, залізо і магній.

Марганець відноситься до металів, які часто зустрічаються в природі

Дані поширені метали — складові багатьох мінералів. Відомо, що в Росії залізо, хром і марганець знаходяться за обсягом виробництва на другій позиції після паливно-енергетичних ресурсів. Відомо, що ресурс заліза у світі практично необмежений, але багато країни імпортують залізні руди, це відноситься і до Росії.

Залізо дуже поширений метал

Широко поширений в землі алюміній. У світі його виробництво досягає двадцяти мільйонів тонн, при цьому використовуються в основному боксити. Відомо, що за запасами бокситів Росія займає дев’яту позицію, хоча вона на другому місці по виробництву первинного металу.

Що роблять з найпоширеніших металів?

Безцінна роль заліза та його сплавів у становленні сучасної цивілізації. У промисловості цей метал завжди відігравав провідну роль. Ця роль не втрачена і сьогодні, проте з другої половини двадцятого століття велике значення стали набувати кольорові метали. Тим не менше з залізної руди виробляють у величезних кількостях сталь і чавун.

З металів виплавляють різноманітну сталь

Марганець застосовують у металургії та промисловості, при цьому використовують його здатність давати сплави майже з усіма відомими металами. Отримано кілька сортів марганцевої сталі і безліч незалізних сплавів. Особливо виділяється сплав марганцю з міддю. Нерідко марганець вводять у сталь з метою збільшення її міцності. За допомогою марганцю очищають метали від сірки.

Сплави з марганцем поширені завдяки особливій міцності

Алюміній, завдяки унікальному поєднанню його властивостей, застосовують майже в кожній області техніки, особливо у вигляді сплавів. В електроніці він з успіхом замінює мідь при виробництві масивних провідників. Виробляючи електричні випрямлячі та конденсатори, неможливо обійтися без надчистого алюмінію. Використовують його і для виробництва дзеркальних відбивачів.

Якихось двадцять років тому рідко можна було побачити віконні рами або складові будівель з алюмінію. Зараз же з алюмінієвого профілю виготовляють рекламні банери, павільйони, перегородки, рами для штендеров і так далі. Популярність цього металу пояснюється його дивовижними властивостями – стійкість до корозії, довговічністю і міцністю. У складі металу відсутні шкідливі елементи, що говорить про високу екологічну чистоту металу.

З легкого і міцного алюмінію роблять профілі пластикових вікон

Як відомо, сплав магнію володіє унікальною властивістю – він не плавиться при надвисоких температурах. Саме тому такий сплав – справжня знахідка для виготовлення деталей двигунів і літаків, що працюють при надзвичайно високих температурах. У космічних ракетах теж не обходяться без магнієвих сплавів.

З тугоплавких сплавів магнію будують літаки

Важлива роль в техніці титану. Будучи в шість разів міцніше алюмінію, він у два рази важче його. Ще одне його корисних властивостей – тугоплавкість, він плавиться при температурі від 1668 градусів, що перевищує температуру плавлення сталі. Швидкість літаків, побудованих з титанових сплавів, в три рази перевищила швидкість звуку. З-за тертя їх обшивки про атмосферу, утворюються чималі температури, однак тугоплавкість титану не дає обшивці розплавитися. Хімічна стійкість титану унікальна. Відомо, що хімічне обладнання з титанових сплавів може використовуватися набагато довше, ніж подібне обладнання з нержавіючої сталі.

Найпоширеніший метал на землі

Летючим металом називають алюміній. Загальновідомо, що саме він найпоширеніший на планеті метал. Його частка по масі в корі землі становить 8,6 відсотків. Хімічна активність цього металу робить неможливим перебування його в природі в чистому вигляді, зате відома не одна сотня мінералів алюмінію, по більшій частині це алюмосилікати.

Алюміній поєднує в собі цілий комплекс цінних властивостей – це висока пластичність і теплопровідність, мала щільність і електропровідність, крім того — корозійна стійкість. Завдяки цьому він піддається куванню, прокатці, штампування, волочіння.

Алюміній-найпоширеніший метал на землі

Його найбільш поширений сплав – дюралюмин. Його беруть за основу при виготовленні крил для літаків і фюзеляжів. Відомо, що оболонка першого штучного супутника Землі була зі сплавів алюмінію. Його застосовують і в будівництві, і в промисловості. З літаючого металу роблять деталей різних машин, апаратуру, з допомогою якої виробляють різні органічні речовини і кислоти, віконні рами та зовнішнє облицювання висоток, веслові і моторні човни, меблі, посуд і так далі.

Дюраль найпоширеніший алюмінієвий сплав

У Франції є трьохсотметровий алюмінієвий океанський лайнер. З алюмінію у нього не тільки корпус, але і перебирання, і внутрішні деталі, і стіни кают, і навіть вся меблі.

Ну а найбільш дорогі метали в світі не входять до списку найбільш поширених. За даними bestfacts.com.ua, 1 грам родію коштує приблизно 225 доларів. Про найдорожчих металах ви можете також почитати на нашому сайті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: