Найпоширеніші хімічні елементи

Є найпоширеніший хімічний елемент і найбільш поширена речовина на нашій дивовижній планеті, а є найпоширеніший хімічний елемент на просторах Всесвіту.

Найпоширеніший хімічний елемент на Землі

На нашій планеті лідером по поширеності є кисень. Він взаємодіє майже з усіма елементами. Його атоми є практично у всіх гірських породах і мінералах, які утворюють земну кору. Сучасний період розвитку хімії почався саме з відкриття цього важливого і першорядного хімічного елемента. Заслугу цього відкриття ділять між собою Шеєле, Прістлі і Лавуазьє. Суперечки про те, хто з них є першовідкривачем йдуть сотні років, і досі не припинилися. А ось саме слово «кисень» ввів у вживання Ломоносов.

Кисень - найпоширеніший хімічний елемент на Землі

На його частку припадає трохи більше ніж сорок сім відсотків всієї твердої маси земної кори. Зв’язаний кисень становить майже вісімдесят дев’ять відсотків маси прісної і морської води. Вільний кисень знаходиться в атмосфері, складаючи близько двадцяти трьох відсотків маси і майже двадцять один відсоток обсягу. Не менше півтора тисяч з’єднань земної кори містять кисень. На світі не існує живих клітин, в яких не було б цього поширеного елемента. Шістдесят п’ять відсотків маси кожної живої клітини – це кисень.

Велика частина маси води доводиться на кисень

Сьогодні дана речовина отримують промисловим шляхом з повітря і постачають його під тиском 15 МПа в сталевих балонах. Існують і інші способи його отримання. Сфери застосування – харчова промисловість, медицина, металургія та ін.

Де зустрічається найпоширеніший елемент?

Знайти в природі куточок, де не було б кисню, практично неможливо. Він скрізь – і в надрах, і високо над Землею і під водою, і в самій воді. Зустрічається він не тільки в сполуках, але і вільному стані. Швидше за все, саме з-за цього для вчених даний елемент завжди представляв інтерес.

Кисень часто використовується в промисловості

Геологи і хіміки займаються вивченням наявності кисню в з’єднанні з усіма елементами. Ботанікам цікаво досліджувати процеси живлення і дихання рослин. Фізіологи до кінця не з’ясували роль кисню в житті тварин і людини. Фізики прагнуть знайти новий спосіб його використання для створення високих температур.

Відомо, що не залежно від того, жаркий це південний повітря або холодне повітря північних районів, вміст у ньому кисню завжди однаково і становить двадцять один відсоток.

Кисневі коктейлі стають все більш популярними

Як використовують найпоширеніша речовина?

Як найпоширеніше з відомих речовин планети, вода використовується повсюдно. Цією речовиною все охоплено і пронизане, однак воно так і залишається мало вивченим. Поглибленим її вивченням сучасна наука зайнялася порівняно недавно. Вченими було виявлено безліч не піддаються поки поясненню її властивостей.

Вода зараз використовується повсюдно

Без цього найпоширенішого речовини не обходиться ні єдина господарська діяльність людини. Складно уявити собі сільське господарство чи промисловість без води, так само без цієї речовини не будуть працювати ядерні реактори, турбіни, енергетичні установки, де вода використовується для охолодження. Для побутових потреб люди використовують з року в рік все більший обсяг даної речовини. Так людині кам’яного віку в день було цілком достатньо десяти літрів води. Сьогодні ж на частку кожного жителя Землі щодня у сукупності використовується не менше двохсот двадцяти літрів. Люди складаються з води на вісімдесят відсотків, щодня кожен день споживає не менше півтора літрів рідини.

Найпоширеніший хімічний елемент у Всесвіті

Три четвертих всій Всесвіту – це водень, іншими словами – це і є самий поширений елемент у Всесвіті. Вода, будучи найбільш поширеним речовиною нашої планети, більш ніж на одинадцять відсотків складається з водню.

Водень, найпоширеніший елемент у Всесвіті

У земній корі водню по масі один відсоток, проте, за кількістю атомів – цілих шістнадцять відсотків. Не обходяться без присутності водню такі сполуки, як природні гази, нафта і вугілля.

Треба зазначити, що у вільному стані цей поширений елемент зустрічається вкрай рідко. На поверхні нашої планети він в малих кількостях присутній у деяких природних газах, у тому числі і у вулканічних. Є вільний водень в атмосфері, але його присутність там надзвичайно мало. Саме водень той елемент, який створює внутрішній радіаційний пояс земної, як потік протонів.

У вільному вигляді водень майже не зустрічається

З водню приблизно на п’ятдесят відсотків складаються зірки і сонце, де він присутній у вигляді плазми. З нього складається більша частина міжзоряного середовища, а так само газів туманностей. Присутній водень так само в атмосферах планет і в кометах.

Сонце складається з водню

Як хімічний елемент його визначили у 1766-му році. Це зробив Генрі Кавендіш. Ним же через п’ятнадцять років було з’ясовано, що результатом взаємодії водню з киснем є вода. «Характер» водню воістину вибуховий, за це він отримав назву вибухового газу.

А ось найбільша зірка у всесвіті має діаметр 1 391 000. Докладну статтю про це можна прочитати на сайті bestfacts.com.ua.