Найнезвичайніші ліфти

Ліфти давно винайдені людством. Крім традиційних, існують нестандартні підйомники, створені із застосуванням новітніх розробок. Дізнаємося, які ліфти є самими незвичайними. Ліфти це не тільки коробки з металу для підйому пасажирів. Лифтостроение не стоїть на місці – відомо про найшвидших, найбільш містких, панорамних, двоповерхових ліфтах і навіть ліфтах для риб.

Найбільш швидкісні ліфти

Швидкісні ліфти були винайдені для установки в хмарочосах і висотках, де пасажири і вантажі могли б переходити з рівня на рівень гранично швидко. Такі ліфти розвивають швидкість до 17-ти метрів у секунду.

Шахта найшвидшого ліфта

Книга рекордів Гіннеса самим швидкісним вважає ліфт, встановлений в Китаї в хмарочосі «Тайбей 101». При перевезенні пасажирів він розвиває швидкість, рівну 17-ти метрів у секунду і піднімається на триста вісімдесят два метри за тридцять секунд. Всього в цьому хмарочосі шістдесят один ліфт.

До найбільш швидкісним витягів у світі також належать встановлені в Куала-Лумпур в хмарочосах-близнюках двоповерхові ліфти, що розвивають швидкість до 8-ми метрів у секунду, а так само ліфти вежі Sears Tower в Чикаго, здатні рухатися зі швидкістю трохи більше ніж 8 метрів в секунду.

Найбільші ліфти

Ліфти великої місткості з’явилися давно. Так, в 1880-му році в Англії був побудований ліфтової комплекс. Він складався з 3-х гідравлічних ліфтів, кожен міг вмістити близько ста пасажирів. Кабіна являла собою куб, кожна сторона якого дорівнювала сімнадцяти футам (приблизно п’ять метрів). Всі стіни кабіни були дзеркальними, зручні посадочні місця розташовувалися по всьому периметру, при цьому прохід залишався вільним. На початку 20-го століття унікальний ліфтової комплекс реконструювали. У роки Другої світової війни через бомбардувань він був пошкоджений. Відновленням цієї пам’ятки зайнялися зовсім недавно.

Кабіна величезного ліфта

В Японії, в місті Осака встановлені ліфти-гіганти, що перевозять пасажирів в одному з офісних центрів. Їх площа – близько десяти квадратних метрів, місткість – вісімдесят чоловік. Завдяки тому, що одна стіна зі скла, пасажири під час поїздки можуть милуватися містом.

Найцікавіші панорамні ліфти

Панорамні ліфти дають пасажирам можливість насолоджуватися відкриваються з висоти видами. Найвищий в Європі зовнішній ліфт знаходиться в Швейцарії – це Ліфт Хамметшванд. Він піднімається на сто п’ятдесят три метра менш ніж за хвилину, доставляючи пасажирів на видовищну скелясту стежку.

Ліфт Хамметшванд - один з найдивовижніших у світі

У штаті Міссурі в місті Сент-Луїс є незвичайна пам’ятка – це меморіал «Ворота Сходу». У яйцеподібної п кабінці пасажири піднімаються на вершину арки, з якої відкривається неповторний вид. Кабіна під час підйому періодично обертається. Підйом до оглядового майданчика триває чотири хвилини, на спуск йде три хвилини.

Необхідно згадати і про ліфті в Лісабоні, який є пам’яткою столиці Португалії. На висоту сорок п’ять метрів цей підйомник доставляє пасажирів, охочих подивитися на місто з оглядового майданчика.

Незвичайні ліфти

Яких тільки ліфтів немає на світі! Одним з незвичайних вважається ліфт для риби, діючий на річці Коннектикут. Він використовується під час нересту. У період ікрометання рибу алозу піднімають ліфтом вгору по дамбі на висоту близько ста метрів. Якщо б цей унікальний ліфт не був побудований, риба не змогла б розмножуватися в звичних місцях, дамба стала б непереборною перешкодою.

З ліфта Байлонглифт відкриваються приголомшливі панорамні види

Не можна не згадати про гірських ліфтах, призначених для туристичних об’єктів. Найбільший висотний з них носить назву «Байлонглифт». Він був змонтований в одному з найкрасивіших парків Китаю в 2001 році. Цей гірський ліфт являє собою двоповерхову кабіну, здатну вмістити п’ятдесят чоловік. За допомогою підйомника пасажири потрапляють на оглядовий майданчик, що знаходиться на висоті триста шістдесят метрів. «Байлонглифт» на сьогоднішній день є самим важким і самим швидкісним зовнішнім ліфтом.

Опинитися всередині акваріума можуть відвідувачі готелю «Radisson» в Берліні. У величезному циліндричному акваріумі з екзотичними рибами переміщається двоповерховий засклений ліфт. Це унікальне підйомне споруда – своєрідна оглядова площадка, здатна вмістити до тридцяти осіб. Любителі гострих відчуттів небайдужі до найстрашнішого ліфта – це ліфт зі скляною підлогою. Він піднімає пасажирів на висоту триста вісімдесят два метри за сорок секунд і так само швидко опускає їх. Він знаходиться в Новій Зеландії в радіо-вежі Окленда.

Незвичайних ліфтів багато. До них відноситься ліфт для пішоходів, побудований в Німеччині, велосипедний ліфт в Норвегії, старовинні ліфти в музеях, ліфти в храмах та ін. В деякому сенсі ліфти можна назвати атракціонами. А на сайті bestfacts.com.ua є рейтинг найстрашніших атракціонів у світі.