Наймолодші олімпійські чемпіони у світі

Відомо чимало прикладів того, як олімпійськими чемпіонами ставали зовсім юні спортсмени. Таких немало за всю історію проведення Олімпіад, в тому числі і Сочинської.

Наймолодші чемпіони Олімпіади в Сочі

Кожна Олімпіада може похвалитися не тільки відкриттям нових чемпіонів, спортивними досягненнями країн, але й появою нових зовсім юних призерів. Олімпіада в Сочі теж підвела підсумки. З’ясувалося, що серед її призерів наймолодшим є японець Аюму Хірано. У віці п’ятнадцяти років і сімдесяти чотирьох днів він завоював срібну медаль в сноуборді.

Ще одна медалістка — Сім Сук Хі. Спортсменка представляла Південну Корею, змагаючись у шорт-треку. Вона стала володаркою золота на дистанції три тисячі метрів. Дівчині на момент вручення нагороди було лише сімнадцять років і шістнадцять днів. На її рахунку ще й бронзова медаль, завойована нею на дистанції тисяча метрів.

Аюму Хірано наймолодший олімпійський чемпіон Сочі

Аделіна Сотникова, яка представляла країну-господарку Сочинської Олімпіади, отримала золото за жіноче одиночне фігурне катання у віці сімнадцяти років і двохсот тридцяти чотирьох днів. Юна спортсменка стала першою росіянкою, яка завоювала найвищу нагороду в даному виді фігурного катана.

Сімнадцять років двісті сорок один день було шорт-трекистке з Південної Кореї на момент одержання нею золою медалі за боротьбу на дистанції три тисячі метрів. Прізвище переможниці – Кон Сан Чон.

Аделіна Сотникова одна з самих молодих російських олімпійських чемпіонок

Сімнадцять років двісті п’ятдесят днів, тобто всього на 9 днів старше – такий вік китайського шорт-трекиста за прізвищем Хань Тяньюй. За перемогу на дистанції півтора кілометра він отримав срібну медаль.

Наймолодші чемпіони з вільної боротьби та боксу

Бокс і боротьба вільна теж входять в програму Олімпійських ігор. Наймолодший учасник Олімпіади змагався в найлегшій вазі в іграх 1980-го року. Його прізвище – Махабир Сінгх. Цього індійському спортсмену було лише п’ятнадцять років і триста тридцять днів. Махабир не отримав медаль, однак зумів стати п’ятим.

Тогрул Аскеров молодше багатьох інших борців і боксерів

Наймолодшим переможцем з вільної боротьби на Олімпійських іграх став спортсмен Тогрул Аскеров. Їм у віці дев’ятнадцяти років десяти місяців та двадцяти чотирьох днів була завойована золота медаль. Для порівняння слід сказати, що середній вік учасників змагань з вільної боротьби становить двадцять шість років сто п’ятдесят три дні.

В історії боксу наймолодшим олімпійським чемпіоном став Джекі Філдс. Його справжнє прізвище — Яків Фінкельштейн. У 1924-му році у віці шістнадцяти років молодий чоловік брав участь в Олімпіаді в складі збірної США в напівлегкій категорії. На Олімпіаді в Парижі він зумів стати олімпійським чемпіоном. Так як на сьогоднішній день за правилами брати участь в Олімпіаді у цьому виді змагань можна з вісімнадцяти років, даний рекорд Філдса так ніколи і не буде побитий.

Джекі Філдс самий молодий боксер, який став олімпійським чемпіоном

Відомо ще про одному молодому олімпійського чемпіона – це боксер з Мексики Альфонсо Цамора. На Олімпіаді в Мюнхені, яка проходила в 1972-му році, мексиканський спортсмен завоював срібну медаль у першій напівлегкій вазі. На той момент йому було всього вісімнадцять років.

Стала Липницька наймолодшою чемпіонкою?

На Сочинській Олімпіаді медалі були вручені багатьом зовсім юним спортсменам. У списку наймолодших чемпіонів цієї Олімпіади російська фігуристка, якій немає ще й шістнадцяти, що теж увійшла. Її прізвище — Юлія Липницька.

Юлія Липницька стала чемпіонкою в 15 років

Треба сказати, що на цій Олімпіаді вона не стала самою юною. Вік Юлії на момент перемоги був п’ятнадцять років двісті сорок дев’ять днів. У командному змаганні з фігурного катання вона була удостоєна золотої медалі. Молодший Юлії виявився японський спортсмен Аюму Хірано.

Юлія Липницька наймолодша російська переможниця Олімпійських ігор

Хоча Ліпницька і не є наймолодшою олімпійською чемпіонкою в історії Олімпійських ігор, ні на Сочинської Олімпіади, тим не менш, дівчина стала наймолодшою чемпіонкою з Росії в історії зимових Олімпіад.

Наймолодший олімпійський чемпіон в історії

За всі роки проведення Олімпійських ігор, наймолодшим чемпіоном є француз Марсель Депайе, який брав участь в Олімпійських іграх в 1900-му році. Хлопчик був учасником змагань з академічного веслування, виступав як рульової у двійці за збірну Нідерландів. Скільки йому було років, точно не відомо. Його вік складав від восьми до десяти років. У ролі рульового виступив хлопчик, так як попередній керманич виявився занадто важким. Депайе завоював золото.

Скільки років було наймолодшому олімпійському чемпіону не знає ніхто

У зв’язку з тим, що про вік Марселя Депайе достовірно невідомо, цілком можливо на першому місці за віком серед наймолодших олімпійських чемпіонів міг би виявитися хлопчик на прізвище Дімітріос Лундрас. Цей юний гімнаст отримав бронзову медаль, змагаючись на брусах. На момент перемоги йому було десять років і двісті вісімнадцять днів.

Зараз для участі в Олімпіаді існує віковий ценз. З-за цього наймолодші чемпіони в історії назавжди ними і залишаться, і ніколи і не будуть переможені. У різних видах спорту сьогодні встановлені різні вікові обмеження, але ніколи вікова планка не опускається нижче чотирнадцяти років.

Зараз на Олімпіади спортсменів-дітей пускати заборонено

До речі, самий швидкий атлет у світі Усейн Болт, за даними bestfacts.com.ua дев’ять разів ставав олімпійським чемпіоном. Він пробігає стометрівку за 9,58 секунд.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: