Наймолодша мама в світі

Закони біології говорять нам, що виношування плоду, народження дитини, так, втім, і зачаття можливі тільки після статевого дозрівання (тобто перших менархе) і до клімаксу. Але генетичні особливості окремих людей дозволяють народити дитину в більш ранні або більш пізні терміни.

Щастя, коли материнство настає вчасно

Світу відомі випадки, коли ставали матерями діти і бабусі. У цій статті ми розповімо вам про самих молодих мам в історії. Можливо, вас також може зацікавити стаття про самих старих матерів у світі.

Самі молоді мами у світі

Надзвичайно рання статева зрілість у п’ятирічних дітей – досить незвичайний випадок, але все ж він зустрічається в медичній практиці. У більшості випадків дитячі вагітності перериваються в ранній стадії, щоб уникнути громадського осуду негативних наслідків для розвитку дитини-батьків.

Рання вагітність небезпечна

Ліна Медіна з Перу

Народила в 5 років, 7 місяців і 21 день.

Сама рання вагітність, зафіксована медиками, виявилася у уродженки Перу Ліни Медіни. Дівчинка народилася 27 вересня 1933 року, а вже у віці 5 років, 7 місяців і 21 дня стала наймолодшою мамою в світі. Цей рекорд досі не побитий.

П’ятирічну Ліну принесли в лікарню батьки, стурбовані збільшенням черевною порожниною дочки. Спочатку вони вважали, що у дівчинки пухлину. Після огляду лікарі виявили, що Ліна Медіна знаходиться на сьомому місяці вагітності. Мама дівчинки підтвердила, що перша менструація у Ліни почалася в три роки. Доктор Херардо Лозада відвіз майбутню маму в столичну Ліму, щоб вагітність підтвердили інші фахівці.

Вагітна Ліна Медіна і доктор Херардо

Через півтора місяці, 14 травня 1939 року, Ліна народила хлопчика шляхом кесаревого розтину. Операція була неминуча через ще неразвившегося тазу дівчинки – природним шляхом малюк просто б не народився, швидше за все, загинула б і юна мама. Хірургічним втручанням керували доктора Лозада і Бусслеу, а анестезію забезпечував доктор Колретта.

Новонароджений, який у момент появи на світ важив 2,7 кілограма, був названий на честь доктора Херардо. Хлопчикові по мірі дорослішання говорили, що Ліна його сестра. Про те, що вона насправді доводиться йому матір’ю, Херардо дізнався в дев’ятирічному віці.

Ліна Медіна народила за допомогою кесаревого розтину

Як саме завагітніла Ліна Медіна, задокументовано не було. Звичайно, влада не могли залишити без уваги настільки кричущий випадок, і спочатку звинувачували батька в розтління власної дочки. Однак згодом звинувачення були зняті – експертиза показала, що дівчинка була незайманою.

Найбільш правдоподібною видається версія, згідно з якою вагітність настала з-за низького рівня гігієни в небагатій перуанської сім’ї. Також можливо, що дитина стала жертвою одного з ритуальних обрядів перуанських індіанців, практикуючих масові оргії. Сама Ліна ніколи не називала імені батька своєї дитини, мовчала і про обставини запліднення. Вже будучи дорослою, Ліна раніше відмовлялася від інтерв’ю.

Ліна Медіна і її син Херардо

Відомо, що пізніше Медіна вийшла заміж за молодого хлопця по імені Рауля Джерадо, від якого у 1972 році народила другого сина. Сім’я проживала в бідному районі Ліми, відомому як Chicago Chico («Маленький Чикаго»). Ліна Медіна померла в листопаді 2015 року, переживши свого старшого сина майже на 40 років – він помер в 1979 році від раку кісткового мозку.

Дорослі Ліна Медіна і Херардо (ліворуч)

Ліза з Харкова

Народила 6 років

В 1934 році з’явилася інформація ще про одну малолітньої мамі. 6-річна Ліза з Харкова завагітніла від власного діда. Вона виносила здорову дівчинку, чий зріст становив 50 сантиметрів, а вага – 3 кілограми. На початку 20 століття рівень медицини і відсутність антибіотиків не дозволяв гарантувати Лізі життя у випадку розродження за допомогою кесаревого розтину. Шестирічної українці довелося народжувати природним шляхом практично без знеболення. На жаль, ця історія закінчилася не так благополучно, як у Ліни Медіни. Дитина померла при пологах помер – у Лізи передчасно пуповина відпала.

Рання вагітність може стати трагедією

Ільда Трухільо з Перу

І ще один випадок, і знову місце дії – Перу. В кінці 1957 року 9-річна Ільда Трухільо народила дівчинку в госпіталі Ліми. Дівчинка з’явилася на світ вагою 2,7 кілограмів. Ще влітку того року мама Ільди помітила роздутий живіт дочки, але діагноз доктора її просто шокував – медик констатував вагітність дівчинки. Виявилося, що батьком став двоюрідний брат дівчинки, 22-річний молодий чоловік, який жив з дівчинкою в одній кімнаті. Його заарештували в той же день, як тільки батьки дізналися про вагітність Ільди.

Ільда Трухільо – інша знаменита молода мама з Перу

Самі молоді мами XXI століття

«Малолітня» материнство зустрічається і в XXI столітті.

Молода мама з племені Апурина

Народила 9 років

липні 2006 року 9-річна індіанська дівчинка з племені Апурина стала мамою. Сталося це в столиці бразильської Амазонії – Манаусі. Вагітну дівчинку відправили до лікарні у квітні, і то лише після того, як в рідному селі її непропорційно величезний живіт побачила група дослідників.

Плем'я Апурина практикує сексуальні оргії

У лікарні у майбутньої мами виявили цілий букет небезпечних хвороб: пневмонію, малярію і недокрів’я. Лікарів вона не чула і ніяк не реагувала на те, що відбувається навколо – у вухах у малятка були гігантські сірчані пробки, які довелося видаляти лікарям. Однак її дочка народилася здоровою, хоч і не дуже великою: 42 сантиметри і 2,2 кілограма.

Вагітна дівчинка з Китаю

У 2008 році у тому ж Китаї у однорічної дівчинки-сироти Канг Менгру з дитячого притулку виявили в животі ембріон. Однак лікарі не здивувалися даним фактом: виявилося, що при виношуванні дівчинка поглинула свого близнюка. При цьому спійманий в пастку плід не загинув, так як зберіг зв’язок із сестрою і продовжував отримувати поживні речовини. Такі випадки (для них навіть існує спеціальний термін – «зародок в зародку») досить рідкісні: приблизно 1 на 500 тисяч «близнецовых» вагітностей.

«Вагітна» Канг Менгру

А про те, хто став наймолодшими батьками в Росії, можна дізнатися з цієї статті.