Найміцніше пиво у світі

Чи не найдавніший напій – це пиво. Своїми коренями воно сягає в ранній неоліт (це приблизно 9500 рік до нашої ери, саме тоді почали вирощувати зернові культури). Багато археологи вважають, що зерно почали садити не заради хліба, а тільки заради пива.

Хімічні залишки пива були знайдені в Ірані. Рештки датуються 3500-3100 роками до нашої ери. Крім цього, пиво згадується в месопотамських і давньоєгипетських джерелах. Одне з ранніх письмових згадок про напій зустрічається у Ксенофонта, який в п’ятому столітті до нашої ери писав про село в Древньої Вірменії.

Пиво варили вже в стародавньому Єгипті

У різних місцях варилося пиво з різних продуктів. У стародавньому Китаї робили напій з пророслого рису. У Римській імперії зовсім пінний напій не користувався популярністю, тому що всі з задоволенням пили вино. Але деякі римські історики згадували, що германські, кельтські та деякі інші племена пили пиво. І варили його з ячменю, жита, вівса, проса, пшениці та полби.

Стародавні китайці теж пили пиво

У середні століття, коли в Європі пиво почали виробляти в монастирях, технологія його приготування удосконалилася. В якості консерванту стали використовувати хміль. Пізніше французький мікробіолог Луї Пастер з’ясував, що дріжджі, який змушують пиво бродити, є живими організмами. Види ж дріжджів досліджував датський ботанік Еміль Християн Хансен. І його розробки буквально викликали революцію в пивоварінні. Він намагався вивести чистий штам дріжджів.

Міцне пиво робиться за допомогою пивних дріжджів

Звичайні пивні дріжджі перестають працювати, якщо напій досягає фортеці понад 5,4 відсотків алкоголю. Більш міцне пиво зараз роблять з використанням особливо витривалих дріжджів. Бурхливий розвиток технологій і техніки для пивоваріння спричинили повну індустріалізацію галузі і, тим самим, змусили практично відмовитися від домашнього і кустарного виробництва. Але останнім часом серед споживачів все-таки відзначається підвищений попит на товари і міні микропивоварен, які працюють на самому досконалому обладнанні.

Міцні сорти пива

Саме пиво класифікують за різними ознаками. Оскільки єдиної системи не існує. Розрізняють пінний напій по складу вихідної сировини. У Європі, наприклад, за традицією ідеальним вважається ячмінне пиво. Але в деяких сортах ячмінний солод замінюють на інші види зернових. Використовуються, зокрема, житні злакові культури, рисові або кукурудзяні. Втім, є й таке пиво, яке повністю виготовлено не на основі злаків, а наприклад, з бананів, молока, трав, картоплі. Але з традиційної точки зору ці напої пивом назвати не повертається язик.

Пиво роблять навіть з бананів

Пиво має не тільки оригінальний склад, але і колір. Він якраз залежить від складу сировини. А конкретніше від наявності у вихідному суслі темного солоду, ступенем його обжаренности і кількості. Тому розрізняють темне, світле, червоне, біле і змішане пиво. Класифікують пиво і за способом бродіння: верхового або низового. Відрізняються вони температурою зброджування.

І природно, розрізняють пиво по міцності, тобто об’ємної частки етилового спирту в готовому продукті. Майже всі види пива містять алкоголь в межах 3-5,5 відсотків. Але є і більш міцні сорти – 6-8 відсотків.

Найміцніше пиво за класичним рецептом

Найміцніше пиво, з відсотком етилового спирту вище стандартів, з’явилося в 1994 році. Це подвійний пліч «Феттер 33». Німецьке пиво відрізнялося фортецею 10,5 відсотків і потрапило в Книгу рекордів Гіннеса.

«Феттер 33» - дуже міцний зростання пива

Втім, трохи пізніше цей рекорд був побитий. Більш міцним пінним напоєм став австрійський «Семиклаус» фортецею 11,8 відсотків. Зараз же самими міцними видами європейського пива є чеський «X-BEER 33» і все той же австрійський «Самиклаус». В них вміст алкоголю становить вже 14 і трохи більше відсотків. І ці ж види пива стали самими міцними у світі, які були зварені традиційними способами.

«Семиклаус» - пиво міцністю майже 12 градусів

Особливу увагу варто приділити напою «Семиклаус», оскільки пляшечку цього пива не так-то просто купити. Унікальний цей алкоголь тим, що готується згідно баварському «Райнхайтсгеботу» 1516 року, який регламентує правила варіння пива, і, як наслідок, не допускає сучасної хімії. «Семиклаус» варять один раз на рік – на день святого Миколая 6 грудня. Після варіння напій витримують мінімум 10 місяців, і ні де-небудь, а в дубових бочках. Потім же продається обмеженою серією. Як кажуть щасливі дегустатори, то в цьому пиві алкоголь смак не перебиває. Більш того, він відчувається навіть менше, ніж у неміцних видах пива.

Найміцніше пиво у світі

Втім, є і більш міцне пиво, яке пивовари варили нетрадиційним способом. З використання шампанських дріжджів. Наприклад, це американські «Samuel Adams Utopias» від Boston Beer фортецею 27 відсотків і Dave фортецею 29 відсотків, яке в минулому готував пивовар Hair of the Dog Brewing Company.

Samuel Adams Utopias - елітний сорт міцного пива

В кінці 2009 року шотландська пивоварня під назвою BrewDog представила пиво «Тактичний ядерний пінгвін» фортецею 32 відсотки. Такої високої концентрації спирту вдалося досягти за рахунок того, що вода шляхом заморозки відокремлювалася від алкоголю. А після цього пиво півтора року перебувало в бочках з-під віскі.

У тому ж 2009 році німецька пивоварня Schorschbräu повідомила про новий рекорд. Компанія створила пиво з 40-процентним вмістом алкоголю.

А на початку 2010 року співробітники шотландської пивоварня Brewdog обійшли німецьких колег. Вони досягли фортеці в 41 градус у свого пінного напою. Тобто за кількістю градусів це пиво перевершує навіть горілку і віскі.

BrewDog - тактичний ядерний пінгвін - найміцніше пиво у світі

Пізніше до змагання знову підключилися німці, і почали випускати пиво міцністю 43 градуси. Формально напій насправді є пивом, так як при виробництві береться тільки ячмінний солод, хміль і води. Але звичайне пиво зварене 15 разів заморожується, у процесі чого відфільтровується вода і кристали льоду, спирт концентрується. У підсумку, з 350 літрів звичайного пива виходить тільки 35 літрів міцного напою. Його розливають у пляшки по 350 мілілітрів і пускають у продаж за досить високою ціною – 100 євро за ємність.

У 2011 році самим міцним пивом був названий продукт баварської компанії Schorschbräu. Як вдалося дізнатися редакції bestfacts.com.ua пивовари змогли домогтися фортеці 57,5 відсотків. А в 2012 році вже шотландська компанія Brewmeister зварило напій під назвою «Armageddon» фортецею 65 відсотків.

Між тим, алкогольні напої можуть бути не тільки міцними, але і дуже дорогими. Наприклад, про найдорожчих коньяках можна прочитати тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: