Найменші риби в світі

Мініатюрних рибок можна побачити не тільки в невеликих акваріумах, вони мешкають в прісних водоймах, а так само живуть у солоній морській воді. Що найдивніше, багато з них є промисловими.

Найменша річкова риба

До числа дрібних і легких прісноводних рибок відноситься бичок мистихтис, місцем проживання якого є озера і річки Філіппін. Це промислова риба. Довжина рибки – близько дванадцяти з половиною міліметрів. Риби живуть невеликими зграйками. Місцеве населення воліє вживати цих бичків, роблячи з них смачні в’ялені коржі.

Мистихтис дрібна прісноводна рибка

У російських річках і озерах водиться рибка коклюшка. Її розміри теж невеликі. Так, довжина аральської девятииглой коклюшки всього п’ять сантиметрів. У водоймах її так багато, що вона цілком може бути промисловою. Цей підвид коклюшки ловлять у Прибалтиці й Фінляндії. Поле переробки коклюшки, отримують жир, який використовується для технічних потреб. Так само отримують кісткове борошно для годівлі птиці і худоби.

Найменша морська риба

З усіх морських риб самим коротким тілом володіє карликовий бичок. Його місце проживання – Індо-Тихоокеанська область. Відомо, що довжина тіла самок – всього дев’ять міліметрів, а самців – на десяту міліметра менше.

Карликовий бичок рибка з самим коротким тілом

Карликовий бичок був зовсім випадково так само виявлений і в районі Шетландських островів, що стало справжнім відкриттям. Однак він був не настільки малих розмірів – максимальна довжина склала двадцять чотири міліметри. Назва рибки – бичок Гиллета. Цей бичок вважається самою маленькою морською рибкою Європи. З-за маленького розміру і загадкового кольору, завдяки яким вони легко ховаються серед фрагментів черепашок, досконально дослідити даний вид надзвичайно складно. На сьогоднішній день точно відомо лише те, що середовищем їх існування є грубе морське дно.

Не можна не сказати ще про одного різновиду бичка, який живе в морях і є найменшою морський промисловою рибою – це синарапан. Ці риби живуть на острові Лусон в Філіппінах. Довжина самців не перевищує тринадцяти міліметрів. На жаль, дана різновид бичка теж перебуває на межі зникнення.

Синарапан найменша промислова рибка

У Росії самою маленькою рибкою є каспійський бичок Берга. Він відноситься до найбільш дрібним підвидах бичків. Його місце проживання – придонні шари Каспійського моря. Довжина такої рибки зазвичай не перевищує двох сантиметрів. Іноді її можна зустріти і в пониззях річок, які впадають в Каспій.

Маленькі акваріумні рибки

Зазвичай маленькі акваріумні рибки живуть в акваріумах невеликого розміру, встановлених в будинках, магазинах або офісах.

Маленький акваріум для маленьких риб

Наведемо кілька мініатюрних видів акваріумних рибок. Расбора Бригіти — ця рибка навіть у живій природі не перевищує двох-трьох сантиметрів. Такими ж маленькими є Расбора Міра і Расбора Плямиста. Найменша з них – Расбора Крихта, довжина якої – не більше півтора сантиметрів. Не більше двох сантиметрів – розмір рибки Расбора Світлячок.

В акваріумах мініатюрного розміру часто можна бачити карликового Тетрадона. Самець виростає до двох з половиною сантиметрів. Самки трохи більше. Зграйками в акваріумах живуть маленькі сомики Пігмеї. Довжина цих рибок – близько двох з половиною сантиметрів. Ще одна маленька зграєва рибка – Микрорасбора Галактика. Її розмір – два з половиною сантиметри.

Микрорасбора Галактика - акваріумна рибка розміром всього в 2,5 мм

Нано-акваріум був створений Анатолієм Коненко, жителем міста Омська. Його обсяг – всього лише дві чайні ложки води. Він діє, і у ньому живуть рибки. Його мешканці – мальки даніо реріо, довжина яких всього чотири міліметри.

Найменша риба у світі

Найменшим представником класу бичків мистихтисов є карликовий пандаки. Місце його виявлення – болото індонезійського острова Суматра.

Делікатес з самої маленької рибки в світі

Вага цієї «крихітки» близько чотирьох-п’яти грамів, а довжина приблизно сім-дев’ять міліметрів. У воді рибки ледь видно не тільки з-за розміру, а ще й з-за того, що практично прозорі й безбарвні. Пандаки – не тільки найменша прісноводна рибка планети, це ще й найменшу в світі хребетна.

Звичне для них місце проживання — Індо-Тихоокеанська область. Нерідко цих карликових риб знаходять в торф’яних болотах Індонезії і Суматри. Вибір місцевості не випадковий, причина – у підвищеній кислотності, яка перевищує кислотність дощової води в сто разів. У сімдесятих роках минулого століття були проведені дослідження пандаки, які призвели до цікавих відкриттів.

Тут водиться найменша риба

З-за невеликого розміру, рибам потрібно мало корму. Вони харчуються залягає на дні водойм планктоном. Невелика довжина рибки і маленька вага обґрунтовані тим, що її мозок позбавлений частини кісткової захисту, самки в порівнянні з іншими рибами мають набагато менше ікринок. Ікринок настільки мало, що самець здатний запліднити кожну з них індивідуально.

Місцеві жителі, не дивлячись на настільки маленькі розміри риби, вживають їх в їжу в смаженому вигляді з безліччю спецій. Раба представляє інтерес і для акваріумістів.

Мистихтисов не тільки їдять, але розводять в акваріумах

Пандаки вже давно знаходиться на межі вимирання. Причина – в діяльності людини, який продовжує осушення боліт і знищує, таким чином, звичні і природні місця проживання цих маленьких рибок.

А от найбільші риби в світі виростають в довжину більш ніж 20 м. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про самих великих риб.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: