Насправді, залежить від того, наскільки такий чоловік сильний духом. Адже і серед «пігмеїв», і серед карликів і просто маленьких чоловіків зустрічаються справжні зірки!

Актори маленького росту

Якщо спробувати згадати самого знаменитого невисокого чоловіка, хто прийде в голову першим? Хто захоплюється історією, одразу назве Наполеона Бонапарта, можливо, Сталіна чи Леніна. Любителі літератури напевно згадають, що Сергій Єсенін, Микола Гоголь і Олександр Пушкін зовсім не відрізнялися гідним зростанням – всі вони були в районі метра шістдесяти. Юрій Гагарін, перший космонавт, мав зріст 157 сантиметрів. Шанувальники фентезі можуть навіть пригадати хоббітів.

Юрій Гагарін був людиною маленького росту

В сучасних реаліях, при середньому чоловічому зросту в 170 сантиметрів, не так вже й мало чоловіків, які не досягли цієї позначки, але яким це не завадило досягти успіхів і популярності. Взяти хоча б таких політичних діячів, що займали верховні посади в уряді, як наш Дмитро Медведєв (зріст 158 сантиметрів), француз Ніколя Саркозі (зріст 165 сантиметрів).

Дмитро Медведєв і Ніколя Саркозі низькорослі політики

Чимало знаменитих акторів невеликого зростання. Дастін Хоффман, наприклад, має зріст 166 сантиметрів. Аль Пачіно теж не доріс до 170. Невисоким був і легенда кінематографу Чарлі Чаплін – 165 сантиметрів. Такого ж зростання Вуді Аллен. Самий-самий коротун, звичайно, Денні Де Віто — з його зростанням у 152 сантиметри він в основному грає в комедіях.

Денні Де Віто один з самих невисоких голлівудських акторів

Серед наших молодих акторів можна назвати «Равшана всієї Русі» Михайла Галустяна (163 сантиметри), Євгена Стичкіна (162 сантиметри).

Є популярні актори і серед карликів. Наприклад, зараз на піку слави актор Пітер Дінклейдж, що народилася з однією з форм карликовості. Його зріст всього 135 сантиметрів, але все ж він отримав роль харизматичного і розумного карлика Тіріона Ланністеров в кіносазі «Гра престолів». А самий маленький актор-карлик — індус за походженням, і звуть його Аджай Кумар.

Тіріон Ланністер - карлик з Гри престолів

Є серед карликів чоловіків не тільки актори і циркачі, але і спортсмени. Наприклад, 80-сантиметровий Дев Адітья на прізвисько «Ромео» успішно займається… бодібілдінгом!

Де живуть люди маленького росту

Є на землі і великі народи, і маленькі племена, де низькорослий чоловік нічим не буде виділятися серед родичів. Відомо, що азіати, монголоїдна раса, в цілому нижче європейців.

Мбуті - саме плем'я низькоросла

А ось африканський континент прихистив одночасно і найвищі і найнижчі народності. Високорослі племена називаються карамоджонги і тутсі, а самі дрібні люди в Африці і взагалі на Землі належать до пигмейскому племені мбуті (Екваторіальна Африка). Їх звичайний зростання становить 130-140 сантиметрів для чоловіків, і сантиметрів на десять нижче для жінок. Тобто, європеєць такого зростання вважався б карликом, але пігмеї не мають цього захворювання, а просто складені так генетично. Самоназва племені можна перевести приблизно як «люди розміром з кулачок».

В цілому по екватору розкидано ще чимало низькорослих племен – можна зустріти міні-народи і на Філіппінах, і в Новій Зеландії, на островах в Індійському океані. Також невисокі люди Крайньої Півночі – эксимосы, ханти, мансі, алеути і т. д.

Ханти - один з самих невисоких народів, які живуть в Росії

На Єнісеї живе народ кетов з середнім зростанням 155 сантиметрів, який вважається найнижчою в Євразії. Якщо звернутися до недавньої історії, то цілі племена карликів знаходили в Китаї (близько 120 сантиметрів), в Перу (аж 105 сантиметрів найвищий представник). Але наскільки відомо, ці племена вже зникли з лиця землі.

Найменший чоловік у світі

Звання самого маленького чоловіка на Землі постійно оспорюється – то і справа досягне повноліття черговий мініатюрний чоловік, і можна реєструвати новий рекорд. Історично відомий вже пішов з цього світу «рекордсмен» Гал Мохаммед з Індії з ростом 57 сантиметрів і вагою близько 17 кілограмів.

Кальвін Філіпс один із самих маленьких чоловіків у світі

Такого ж зростання був американець Кальвін Філіпс, карлик, який прожив всього 22 роки з причини стрімкого старіння, обумовленого тим же відхиленням, що викликало карликовість.

З нині живих карликів пальму першості досить довго тримав непалець Хагендра Тапа Магар з його зростанням у 67 сантиметрів. У цього чоловіка цілком звичайна голова і дуже маленьке тіло. В цілому він веде звичайне життя.

Джунри Балуинга - один із самих маленьких людей, що живуть сьогодні на землі

Але в 2011 році 18 років виповнилося одному філіппінського хлопцю по імені Джунри Балуинга, який на цей момент мав зріст 60 сантиметрів. Таким чином, він відзначив повноліття одночасно з реєстрацією в Книзі Рекордів Гіннесса. Що стосується самого маленького чоловіка, то життя його протікає вдома в колі рідних. Пересуватися він самостійно майже не може. Зовні схожий на большеголового дитини, і дуже добродушний. Батьки Джунри – звичайні, і у них є ще молодші діти звичайного зросту. Виходить, що ніхто не застрахований від такої особливості, і потрібно завжди пам’ятати, що карлики – такі ж люди, просто маленькі і більш беззахисні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: