Найменша собака в світі

З кожним роком популярність маленьких собачок зростає. І тенденції до зниження попиту на чотириногі маленькі породи не спостерігається. І чому брати наші менші, якщо вони з долоню розміром, так популярні?

Маленькі собачки хоч і невеликі, зате ніколи не пасують перед труднощами. Вони готові кинутися в бій, якщо їх господареві загрожувати небезпека. У маленькому тільці ховається величезне серце і сутність лева. І під цим готові підписатися абсолютно всі власники собак декоративних порід. Скептикам на замітку: зовнішній вигляд часто буває оманливим. Наприклад, візьмемо жабу-древолаза. Її зовнішній вигляд зовсім не загрозливий, але саме вона вважається одним з найбільш отруйних тварин на землі. Тому й «чесати під одну гребінку» маленьких собачок необачно.

Маленькі собачки дуже віддані своєму господареві. Вони навіть у поважному віці не втрачають запалу. Як кажуть, вони до старості щеня». Такі чотириногі ідеально вживаються в умовах великих міст і маленьких квартир. Пси займають мало місця, вимагають мінімум догляду, собачку завжди можна взяти з собою.

Крім усього іншого, маленькі собачки до болю охайні. Господареві не потрібно постійно вимітати шерсть з усіх щілин, оскільки такі породи не линяють взагалі. Вони підійдуть навіть алергікам.

Хто менше?

За даними Книги рекордів Гіннеса, самою маленькою собачкою в світі є Хевен Сент Бренді, породи чихуахуа. Вона проживає в американському Ларго штату Флорида. Її довжина від кінчика хвоста до кінчика носа всього 15,2 сантиметри. Вага малятка всього 2 кілограми. Кілька років поспіль собачка носить титул найменшої у світі. І за цей час вона ні на сантиметр не збільшилася. Власниця Бренді Полетт Келлер зі Штату Флорида отримала вихованця, коли тій було близько 9 місяців.

Загальна улюблениця

З того часу Бренді стала справжньою улюбленицею сім’ї. Мініатюрна красуня може полонити всіх навколо. Особливо умилительное видовище, коли господиня наряджає Хевен у гавайський костюм. До речі, в Книзі рекордів Гіннеса собачка зображена на досить незвичному фото: поруч розташувалася найбільша собака у світі, в пащі якої могли б спокійно вміститися п’ять тенісних кульок. Не виключено, що туди влізуть і п’ять самих Бренді.

Власниця Бренді впевнена, що у самих маленьких собак у світі тільки переваги. Кишенькового вихованця можна скрізь носити з собою. Але Полетт для перенесення Бренді має спеціальну шкіряну сумку-перевезення. Там чихуахуа проводить більшу частину свого часу, причому, в своїй нірці вона відчуває себе спокійно. Принаймні, ніяких зовнішніх ознак іншого стану не видає. Бренді потрапила не тільки в знамениту Книгу, але й в цілому отримала статус зірки. Виробника корми для собак запросили крихітку, як найменшу в світі, на виставку. А господиня за демонстрацію своєї подружки отримала солідну грошову винагороду. Втім, Полетт намагається у таких масових заходах брати участь якомога рідше, адже Бренді досить не складно завдати шкоди. На непомітну собачку легко наступити, навіть не помітивши цього.

Поміститься в долоні

А в 2004 році в Книзі рекордів Гіннеса відзначилася інша собачка. Пес по кличці Данка, теж породи чихуахуа, зросла всього до 18 сантиметрів. Вага її вражає, менше кілограма, а саме 764 грамів. Мініатюрна рекордсменка з’явилася на світ у місті Ревуча Словаччини. Володіє чотириногої заводчик собак Ігор Креветко. Як тільки чоловік побачив, якою вражаючою величини його вихованець, він тут же зв’язався з представниками Книги рекордів Гіннеса. Їм то і належало зафіксувати той факт, що Данка найменша собака в світі. У підсумку, песику видали сертифікат про те, що він є рекордсменом.

Найменший песик Томсоны впевнені, що песик більше не виросте. До такого висновку вони прийшли виходячи зі свого досвіду і спостережень за приплодами своїх собак.

«За останні десять років, — кажуть власники Тому Тама, — у нас було шість приплодів собачки породи чихуахуа. Ми виводили потомство більшу частину свого життя і ніколи не бачили таких маленьких собачок. При цьому, Тому Там розвинений пропорційно, тільки він зовсім крихітний. Якщо судити за розміром голови і лап, то можна здивуватися, якщо він зросте більше, ніж на п’ять сантиметрів».

Довжина маленького чорно-жовто-коричневого грудочки всього 12 сантиметрів, при вазі близько 100 грамів. З посліду, в якому народився Те Там, один щеня вже помер. Господарі були впевнені, що така ж доля чекає і майбутнього рекордсмена, але обійшлося.

Незважаючи на те, що брати і сестри цуценяти підносяться, у песика достатньо сил, щоб відстояти своє право на існування. Під час годування він весь час виявляється першим біля своєї мами і ніколи не дозволяє своїм побратимам брати над ним вгору. Тому Там настільки сильно присмоктується до своєї мами, що коли вона встає, щеня залишається висіти в повітрі і їсть.