Найкрасивіші салюти у світі

Який феєрверк найкрасивіший у світі? Складно зробити вибір, тому що кожен феєрверк по-своєму прекрасний. У чому ж секрет успіху вогняного видовища? Масштаб, висота, а може, музичний супровід?

Найбільший салют

По всій Землі, від Сіднея до Гонконгу, є давня традиція великих Новорічних феєрверків. Рекорди по масштабності у всіх значеннях побив святковий салют в еміраті Дубаї, яким було відзначено настання Нового 2014 року.

Салют в Дубаї в честь нового 2014 року

Якщо до нього пальма першості належала кувейтскому Золотому феєрверку 2012 року з його більш ніж 77 тисячами залпів, то салют в Дубаї перевершив його в рази: 450 000 феєрверків і нова заявка в Книгу рекордів Гіннесса. Видовище почалося з невеликим запізненням, не опівночі, а двадцятьма хвилинами пізніше. Протяжність позицій, з яких проводилися постріли, склала близько 100 кілометрів берегової лінії і знаменитому рукотворного острова Пальм Джумейра, а кількість задіяних майданчиків – понад 400.

Протягом шести хвилин можна було спостерігати спочатку зворотний відлік, потім численні ефекти, і в самому кінці – намальований у небі вогнем величезний прапор Об’єднаних Арабських Еміратів.

Золотий феєрверк в Кувейті в 2012 році раніше вважався самим красивим салютом

Автор і втілювач шоу – Філ Груччи, людина, який розробив сценарій відкриття Олімпійських Ігор в Пекіні і взагалі славиться як задумщик і реалізатор найфантастичніших масових видовищ. Салют обійшовся у 6 мільйонів доларів, що більш ніж удвічі дешевше попереднього салюту-рекордсмена.

Самий красивий салют

Красиві феєрверки сучасності також можна спостерігати на щорічному Філіппінському міжнародному пиромузыкальном конкурсі, який проводиться у лютому-березні треба водами Затоки. На змагання приїжджають кращі з кращих зі всього світу-від Китаю до США, і демонструють найсучасніші досягнення розвитку піротехніки. Так як конкурс – піромузичний, подання супроводжується зачаровують композиціями для гармонійного сприйняття. Тут кожному знайдеться феєрверк по душі, який можна буде назвати по сукупності найкрасивішим.

Найкрасивіші феєрверки демонструють на конкурсах

А влітку подібний фестиваль проводиться в Монреалі на річці Св. Лаврентія, він збирає понад трьох мільйонів глядачів!

Також славляться щорічні салюти в Сіднеї з приводу Нового року: більше мільйона чоловік збирається над Сіднейською затокою, щоб 10-12 хвилин спостерігати світломузичне шоу. Ажіотаж навколо нього великий, так як ідея і концепція салюту теж щороку змінюється, і її тримають у найсуворішому секреті.

Чудовий новорічний салют в Сіднеї

Самий красивий салют в 2013 році

В 2013 році рекорд за силою враження, на думку очевидців, належить Новорічного салюту в Дубаї. Це був незвичайний, дуже нестандартний феєрверк: в якості бази для запуску використовувалася вежа Бурдж Халіфа, найвищу будівлю в світі (понад 800 метрів!) Таким чином, в Новий рік вона цілком розквітла вогнями. Завдяки висоті вежі, видовище можна було спостерігати дуже і дуже здалеку.

Новорічний салют в Дубаї з вежі Бурдж Халіф визнаний найкрасивішим

Найпотужніший салют

Найпотужнішим салютом в сучасній історії вважається справжній салют (не розважальний феєрверк) у Москві 1945 року, який ознаменував закінчення Великої Вітчизняної війни.

Салют у Москві в 1945 був найпотужнішим в історії

Стріляли з цих зенітних знарядь, дуже потужними зарядами і на дуже велику висоту. І звичайно, дуже потужними були і емоції… Якщо розглядати величину і міць окремих феєрверків як піротехнічних одиниць, то можна, наприклад, відзначити феєрверк «Вогняне Сонце», який представили в 1992 році в США, Айдахо-Фоллс. Це був величезний вогненна куля діаметром 15 з половиною метрів, нагадував Сонце, який постійно горів протягом декількох хвилин.

Феєрверк «Вогняне Сонце» - самий красивий і великий

А найдовший феєрверк називався «Гримуча змія» і був запущений в 1988 році в Малайзії. Довжина змії склала близько 6 кілометрів, а тривалість горіння – 9 з половиною годин. Ще в Книзі рекордів є ракети Террі МакДональда, відомого британського піротехніка. Він одномоментно зробив залп з 39210 ракет.

Самий красивий салют у світі

Чесно кажучи, складно вибрати абсолютного переможця по красі серед салютів, адже сприйняття краси в чому залежить від того, хто дивиться, від того, що він відчуває по самому приводу урочистості. Напевно, самий красивий салют – не обов’язково самий великий і дорогий, але обов’язково той, який повністю відображає внутрішній святкова радість.

Салют на закритті Олімпіади в Сочі визнаний одним з найкрасивіших

Крім вже згадуваних новорічних салютів слід відзначити ті вогняні шоу, які, напевно, зачіпають струни душі людей будь-якої національності. Це салюти, присвячені відкриттю і закриттю Олімпіад. Над ними завжди працюють кращі світові режисери та піротехніки, і результат буквально змушує глядачів плакати від краси та урочистості моменту. Одним з значущих, за оцінкою редакції bestfacts.com.ua є салют на Закритті Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Салют часто схожий на квіти, що розпускаються на темному небосхилі і зачаровують погляд. Вони повільно народжуються на наших очах, розквітають, граючи всілякими фарбами, а потім повільно зникають в імлі. А які ж найкрасивіші квіти в світі ви можете дізнатися в нашій наступній статті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: