Серед станцій метро є ті, які вражають своєю красою або незвичайним оформленням. Немало найкрасивіших станцій метро Москви. Відрізняються між собою зовнішнім виглядом потяги та вагони метрополітену різних країн.

Красиві станції в московському метро

Багато станції московського метро порівнянні з підземними палацами». Таке порівняння можливе завдяки чудовому декору, прикраси статуями, мозаїкою, рельєфами і вітражами. Серед найбільш красивих – станція «Площа Революції». У залі багато скульптур: матросів, робітників, шахтарів, солдатів, студентів. Вони здаються громіздкими і важкими. Тим не менш станція своїм виглядом призводить пасажирів у захват.

Станція «Площа Революції одна з найкрасивіших і легендарних у Московському метро

З усього різноманіття станцій московської підземки виділяється станція «Маяковського». Особлива її гордість – це тридцять чотири мозаїки, які покладені в нішах, які перебувають під стелею. Ескізи для них виконав Олександр Дайнека. Для прикраси станції використовували фрагменти дирижабля, який у свій час був споруджений за проектом Ціолковського та пластини орлеца (рідкісна різновид напівдорогоцінного родоніту). Ця станція отримала в 1980-му році статус пам’ятника архітектури.

Станція «Новокузнецька» схожа на музей російської бойової слави – барельєфи із зображенням бойових дій, щити з профілями російських полководців на пілонах, панно на стелі перонного залу, мармурові лавки.

Прекрасні мозаїки на станції Новокузнецька в московському метро

Апофеозом сталінського ампіру можна назвати станцію «Комсомольська». Її стелі прикрашені величезними панно, на яких зображено те, як російський народ боровся за незалежність. Однією з найкрасивіших визнана станція «Театральна». Її стелю прикрашають керамічні позолочені барельєфи з майоліки, які зображують музикантів народів СРСР.

Станція Театральна в московському метрополітені вважається однією з найкрасивіших

«Підземної казкою» і «Кам’яною квіткою» нерідко називають станцію «Смоленська». Її прикрашають тридцять два скляних вітражів, які обрамляє латунь позолочена карбованої роботи. Всі зображення присвячені інтелігенції. Незвичайно красива станція «Таганська». Її головні прикраси – стрілоподібні керамічні панно, що нагадують російські народні кокошники. В центрі на барельєфах — портрети представників різноманітних родів військ.

Унікальні панно на станції «Таганська»

Ще одна з найкрасивіших станцій – «Слов’янський бульвар». Вона була відкрита в наш час – восени 2008-го року.

Найцікавіші станції метро

Є метро, яке вражає. Одним з таких є Стокгольмське метро. Так як деякі станції були створені у надміцних скельних породах, їх було вирішено практично не змінювати, залишити в тому вигляді, якими вони були при будівництві. Такі станції нагадують печери. Для посилення схожості на стіни були нанесені відповідні стилю наскальні малюнки.

Одним з найбільш сюрреалистичных і сміливих можна вважати Шанхайський підземний тунель. Його довжина – шістсот сорок сім метрів. Подорож відбувається в скляній капсулі по залитому світлом, мигаючого тунелю.

Дивовижний Шанхайський підземний тунель

Незвичайним входом в метро виділяється одна із станцій Франкфуртського метро. Цей дивний вхід більше схожий на який пірнув під землю поїзд. Станція Мерії – сама вражаюча в метро Нью-Йорка. У Чиказькому метро найкрасивіша – станція о’хара. Її стіни виконані з скла, зігнуті і підсвічуються різними кольорами.

Однієї з найкрасивіших в Європі визнана станція мюнхенського метро Westfriedhof. Там встановили гігантські люстри з жовтими та червоними лампами. Завдяки сяйву, красиво мерехтять стіни.

Станція метро Westfriedhof одна з найкрасивіших у Європі

Однією з найкрасивіших і при цьому самих нових станцій метро Санкт-Петербурга є станція «Адміралтейська».

Станція паризького метро Palais Royal теж досить незвичайна, це стосується входу. У 2000-му році на вході в цю станцію був споруджений купол з різнокольорових намистин.

Красиві вагони та поїзди в метро

Люди багато часу проводять в метро, тому приємно, коли поїзди і вагони оригінально оформлені. Так, в московському метро є потяг «Читаюча Москва». Зовні він розписаний як книжкова полиця, а всередині зображені літературні персонажі та уривки з відомих творів. Представляють інтерес два «Олімпійських» поїзда, прикрашених символікою Сочинських ігор. В них можна було покататися тільки до середини березня 2014-го року.

Ретропоезд «Сокольники» в московському метро

Цікаво побувати в ретро «Сокільники», який стилізували під один з перших вагонів московського метрополітену. Всередині повністю відтворений інтер’єр вагонів 1935-го року. Є ще один тематичний поїзд, його назва – «Акварель». Ввійшовши в вагон, пасажири виявляються на виставці художніх робіт.

У паризькому метро є потяг з сюрпризом. Потрапивши у вагон пасажир виявляється в казці. Всередині він декорований в стилі «Версаль». А чикагское метро дивує оригінальним «зеленим» вагоном. Він потопає в живої зелені. Ідея належить Джозефу Болдуїну.

Найкрасивіше метро у світі

Найкрасивішим метрополітеном у світі визнаний метрополітен Стокгольма. Він був відкритий в 1950-му році, там всього три розгалужені лінії сумарною довжиною сто кілометрів.

Найкрасивіше метро в світі знаходиться в Стокгольмі

Це метро відомо прекрасним оформленням низки станцій. Вони схожі з твором мистецтва, так як нагадують художню галерею. Кожна станція — немов зал музею зі статуями і арт-об’єктами. Ну а те, що метро прорубано прямо в скельних породах, лише додає станцій величі.

Втім, забезпечені люди спускаються в метро тільки на екскурсію. Ті, кому дозволяють кошти їздити на особистому транспорті, як правило, цього собі не відмовляють. Але на ринку є й дешеві автомобілі. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про самих дешевих автомобілях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: