Найдовші в світі мов

У деяких птахів мови дуже довгі, є власники мов надзвичайної довжини і серед тварин. Крім цього, існують дані щодо довгих мов у людей. Цікаво дізнатися про всіх цих «чемпіонів».

Найдовший язик у птиці

Як не дивно, але найбільш довгим язиком серед всіх птахів має дятел. Це не велика птиця, її розміри варіюють від п’ятнадцяти до п’ятдесяти трьох сантиметрів, мова ж досягає розмірів від п’ятнадцяти до двадцяти сантиметрів. Виходить, що довжина мови в кілька разів довше дзьоба.

Найдовший язик у птахів у дятла. Його довжина досягає 15 см

Мешкають дятли практично скрізь, але переважні для їх проживання лісисті місцевості. Причина в образі життя і харчування цих птахів. Їх основна їжа – що мешкають на деревах комахи. Добуваючи їжу, дятел користується дзьобом за принципом відбійного молотка, роблячи таким способом отвори в корі дерев. Так відкриваються харчові проходи, в яких ховаються комахи. Своєю дивовижною довжини мовою птах дістає їх з цих отворів.

Дивно, що мова дятла може витягуватися і ставати настільки тонким, що без зусиль проникає навіть у мурашиний прохід. Мовою знаходиться спеціальна залоза, завдяки якій мова вкривається липкою рідиною, з-за чого комахи просто прилипають до нього.

Мова закріплений у правій ніздрі, а не в роті. При цьому він, розділяючись на дві частини, опоясує голову і шию, потім заводиться в дзьоб крізь спеціальний отвір, де знову з’єднується. Виходить, що в той час, коли дятел не користується своєю мовою, він у нього знаходиться позаду шиї, під шкірою, а ще в ніздрі.

Довгий язик у дятла закріплений в носі

Ряд фахівців стверджують, що подібна будова мови – це свідчення розумної діяльності, а не результат поетапної еволюції.

Дівчата з довгим язиком

Є такий вислів, як «занадто довгий язик». Так часто говорять про тих, хто не проти попліткувати або обговорити якусь персону. Однак на світі у людей зустрічаються довгі язики і в прямому, а не тільки в переносному сенсі слова. Не зрозуміло, як у таких людей наддовгий мова поміщається в роті.

Анніка Имлер жінка з найдовшим у світі мовою

В Інтернеті є чимало фотографій, на яких можна побачити дівчат і не тільки, демонструють свої довгі язики. Анніка Имлер – офіційна володарка довгого мови серед жінок. Зовнішня частина її мови становить сім сантиметрів. Ще одна рекордсменка – Шанель Теппер, проживає в Каліфорнії. Довжина її мови – 9,8 сантиметрів.

Найдовший язик у тварини

Є велика кількість тварин, що володіють досить довгим язиком. До недавнього часу вважалося, що довгий язик хамелеона. У цієї тварини довжина мови і довжина тіла завжди приблизно однакові. В середньому довжина мови сягає п’ятдесяти сантиметрів. У великої і довгою особини і мову відповідно довше. Побачити його витягнутим у всю довжину неозброєним оком неможливо. Допомогти може тільки уповільнена зйомка, так як мова хамелеон викидає тільки на 0,05 секунди. Виробляючи влучні «постріли» мовою, тварини забезпечують собі харчування.

Мова хамелеонів досягає рекордних розмірів

Самим довгим язиком серед відомих ссавців має південноамериканська летюча миша, що вважається досить рідкісною. Її мова довше тіла аж в 1,5 рази. Летюча миша зберігає свою мову в грудній клітці, при цьому мова якимось чином стискається в три рази і знаходиться між серцем і грудиною в спеціальному місці.

Це ссавець було виявлено тільки в 2003-му році в Еквадорі. Першовідкривачем став американський біолог, який дуже здивувався, визначивши, що мова довше тіла миші на п’ятдесят відсотків. Так, його довжина близько 8,5 сантиметрів, а довжина тіла цієї кажана близько 5-6 сантиметрів.

Мова у кажана в 1,5 рази довше тіла

Південноамериканська летюча миша живиться нектаром квітки з надзвичайно довгим віночком. Його назва — Centropogon nigricans. До нектару, що знаходиться всередині це квітки, може «дістатися» тільки мову цієї маленької летючої миші. За півсекунди мова ссавця встигає пірнути за нектаром у «квіткову трубу» сім разів. Виходить, що ці квіти можуть бути обпилити лише різновидом даної кажанів. Створюється враження, що природа створила їх один для одного.

Південноамериканська кажан здобуває собі їжу за допомогою довгого язика

Найдовший язик у світі

Можна підвести підсумки, з’ясувавши, хто ж володіє самим довгим язиком у всьому світі. Найдовшим мовою в світі серед тварин має хамелеон, серед усіх видів пташок – дятел, а от серед ссавців – це рідкісний вид кажана, що мешкає в Еквадорі. Серед людей рекордсменом є Стівен Тейлор. При середній довжині людської мови в п’ять сантиметрів, його мова не дотягнув в довжину до десяти сантиметрів всього лише два міліметри. Вимірювання проводяться від центру верхньої губи до самого кінчика мови, тобто вимірюють тільки зовнішню частину.

Стівен Тейлор людина з найдовшим у світі мовою

Не можна не сказати про довжину мови ще деяких представників нашої планети. Так, у змій мова може досягати в довжину двадцять п’ять сантиметрів, мова корів доходить до сорока п’яти сантиметрів, жираф, намагаючись дотягтися до листя, витягує мову сорок п’ять сантиметрів. Позбавлений зубів мурахоїд, змушений добувати їжу допомогою шістдесяти сантиметрового мови. У найбільшої ящірки (комодский варан) мову в довжину досягає сімдесяти сантиметрів.

Володарем наидлиннейшего в світі і в той же час найбільшого мови визнаний синій кит, якого називають ще і блакитним китом. Його мова може дорівнювати трьом метрам в довжину. Кіт допомогою мови виробляє фільтрування кріля, який потрапляє в його ротову порожнину разом із водою.

Хамелеон і синій кит, безумовно, унікальні тварини. Але є створення, які просто вражають. Як вдалося з’ясувати кореспондентам bestfacts.com.ua, шерсть деяких собак довше метра, а деякі тварини більше схожі на рослини. Детальніше про це можна прочитати у статті про самих незвичайних тварин у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: