Ми знаємо про канатних дорогах, автотрасах, залізничних магістралях і так далі. Кожна з них має свого рекордсмена – є самі прямі, найдовші, самі швидкісні дороги.

Найдовша канатна дорога

Найвища і найдовша канатна дорога у світі почала роботу в 2010-му році у Вірменії. Її протяжність – п’ять кілометрів сімсот метрів. Будівництво вела швейцарська компанія «Гаравента». Собівартість будівництва склала тринадцять мільйонів євро.

Найдовша в світі канатна дорога знаходиться у Вірменії. Вона веде до монастиря Татев

Дорога веде до монастирського комплексу Татев. Між двома станціями побудовані три опори: одна над селом Алидзор, друга у Татевского монастиря. Кабіна канатної дороги вміщує до двадцяти п’яти чоловік і може розганятися до тридцяти семи кілометрів на годину.

Канатна дорога у Вірменії має ліричну назву Крила Татева

Татевський монастир – один з найяскравіших пам’яток середньовічного зодчества Вірменії. Будівництво канатної дороги мало величезне значення для країни. Справа в тому, що до появи канатної дороги, потрапити в монастирський комплекс було непросто, так як веде до нього дорога — труднопроходима. Зараз, щоб подолати весь шлях по канатній дорозі, треба витратити лише одинадцять хвилин.

Найдовша дорога в Росії

Найдовша залізниця в Росії – Транссибірська магістраль. Її будівництво розпочали в 1891-му році. Протяжність — дев’ять тисяч двісті вісімдесят вісім кілометрів. Вона простягнулася через весь Євразійський континент. Її друга назва – Великий Сибірський Шлях.

Транссибірська магістраль - найдовша дорога в Росії. Її довжина понад 9 тис. км.

Серед автомобільних доріг світу найдовша побудована в Росії. Мова про федеральної автомобільної дороги «Амур», яка з’єднує Центр Росії з Далеким Сходом.

Історія траси М58 Чита-Хабаровськ налічує не одне десятиліття. Вона будувалася частинами. Ідея Московського тракту, який тягнувся б паралельно Транссибу, вперше зародилася ще в 1905-му році. Військові дорожники почали будівництво тільки в 1978-му році. Дорога повинна була пройти через непрохідну тайгу. Через п’ятнадцять років було побудовано лише шістсот кілометрів траси не найкращої якості. П’ять діб займала дорога від Хабаровська до Чити. Лише наприкінці двадцятого століття знову постало питання про завершення будівництва автомагістралі «Амур».

Хабаровськ-Чита - останній побудований ділянку найдовшою автомобільної дороги

Завдяки Федеральної цільової програмі будівництво дороги тривало. Тепер між Владивостоком і Москвойсуществует наскрізний рух. Протяжність траси «Амур» — дві тисячі дев’яносто сім кілометрів. На ній без малого дві тисячі штучних споруд і двісті вісімдесят мостів.

Найдовша залізниця

Залізниця найбільшої протяжності знаходиться в Росії і називається Транссибірської магістраллю. Вона простяглася на дев’ять тисяч двісті вісімдесят вісім кілометрів крізь всю Євразію, проходячи через усі найбільші виходи в Європу і Азію, захоплюючи міста-порти Тихого океану. За рік по цій магістралі здійснюються перевезення вагою близько ста мільйонів тонн. Початком Транссибу вважається Ярославський вокзал у Москві, а її закінченням – Владивостоцький вокзал в бухті Золотий ріг (Японське море).

Найдовша швидкісна залізниця знаходиться в Китаї

У 2012-му році в Китаї почався рух за найдовшою швидкісною залізницею. Протяжність гілки склала дві тисячі двісті кілометрів. Вона тягнеться від Ганчжоу до Пекіна. Поїзди рухаються по ній зі швидкістю триста кілометрів на годину і долають весь шлях всього за вісім годин. За час шляху поїзд робить тридцять п’ять зупинок. Для порівняння, раніше шлях з Ганчжоу до Пекіна займав двадцять дві години. Цією дорогою щодня може переміщатися до двохсот тисяч людей. По протяжності високошвидкісних залізниць Китай займає лідируючі позиції.

На довгій ділянці швидкісної дороги потяги їздять зі швидкістю від 300 км/год

Є ще одна найдовша залізниця іграшкова пластмасова. Вона була побудована в Шанхаї. Найдовший пластмасовий трек має довжину два кілометри вісімсот вісімдесят вісім метрів і складається майже з чотирнадцяти тисяч секцій. З цієї іграшкової залізниці був запущений Паровозик Томас. Минулий рекорд по протяжності пластмасової залізниці належить Японії, але протяжність минулого треку була на двадцять відсотків менше.

Найдовша пряма дорога в світі

Самої прямої, нудною і найдовшою дорогою у світі вважається автострада або хайвей Eyre Highway. По узбіччях дороги немає нічого, чим можна було б затримати погляд, повністю відсутні мальовничі пейзажі, ні селищ, ні міст, не видно ні природної води, ні мотелів, тобто абсолютно нічого хоч трохи цікавого.

Найдовша пряма дорога в світі знаходиться в Австралії

Довжина цієї прямої автостради – тисяча двісті кілометрів. Вона тягнеться по долині Наллабор від Норсмана і до Сидуны. З цієї якісної хорошою дорогою можна проїхати на будь-якій машині. Деяку різноманітність в цю поїздку можуть внести великі дикі тварини, які іноді виходять в сутінках прогулятися по хайвею.

Найдовша пряма залізниця в Росії - Москва-Санкт-Петербург

Самої довгої прямої залізницею в світі є магістраль Москва-Санкт-Петербург. Її протяжність шістсот сорок чотири кілометри, а найкоротша відстань між станціями міст складає шістсот тридцять вісім кілометрів.

Дороги бувають не тільки дивно довгі, але і дуже дорогі. Наприклад, на будівництво четвертного транспортного кільця в Москві було витрачено 578 млн доларів на кожен кілометр. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найдорожчих дорогах у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: