Найдорожчі салюти у світі

Салюти та феєрверки — це не тільки красиво, але і дорого. Разом з залпами у повітря злітають гроші. Так скільки коштують найдорожчі салюти?

Скільки коштують найдорожчі салюти?

Історія нашого знайомства з піротехнікою найчастіше починається з маленького копійчаного бенгальського вогню, затиснутого в дитячому кулачку, або з хлопавки у формі великої цукерки, і радість від них — безцінна.

Потім ми дорослішаємо і починаємо самі влаштовувати феєрверки для своїх дітей, та й про себе не забуваємо. Скільки ж грошей готувати? Насправді, у продажу є вироби на будь-яку кишеню, різниця у висоті і ефектності.

Деякі замовляють дорогі салюти на свої весілля

Салюти бувають різних рівнів: низькі, середні і висотні.

Низькі – до 40 метрів заввишки. Саме такі салюти в основному продаються у магазинах піротехніки. Їх використання доступно звичайним людям навіть у міському середовищі, за умови, що місце вибрано правильно. Це, наприклад, римські свічки, ракетні батареї.

Середні, або паркові салюти запускаються на 70-80 метрів. Це вже професійна техніка і її не можна просто так купити для себе, так як для запуску потрібно ще і обладнання. Зазвичай такі вироби використовуються на масових розважальних заходах і включають такі ефекти, як імітація квітів, дерев, зірок, розкриваються кулі, розлітаються хвости. Найдорожчі варіанти передбачають створення в повітрі вогняних картин. Є й такі, які виглядають навіть вдень, завдяки додатковим димових і колірних ефектів.

Паркові салюти вважаються дорогими

Висотні салюти літають до 300-350 метрів і запускаються із спеціальних гармат великого калібру. Використовуються на великих святах з величезним бюджетом. Ефекти за типом трохи відрізняються від паркових, але масштаб і видовищність підвищуються в рази.

Вартість салютів безпосередньо залежить від їх рівня. Піротехніка, скажімо так, цивільного призначення, може коштувати і 300 рублів за п’ять пострілів, і десятки тисяч рублів за комбіновану батарею салютів і феєрверків більш крупного калібру.

Ціна салюту залежить від його висоти

Святкові салюти вартістю 30-40 тисяч рублів вже не вийде придбати окремо від послуг сертифікованих фахівців за їх запуску. А у міських висотних салютів або індивідуальних салютів з викладенням по небу будь-яких зображень або символів – взагалі інший цінник. Так що дорогим загальнодоступним салютом можна вважати будь-який варіант вартістю близько 10-15 тисяч рублів, і це буде дійсно красивий феєрверк.

Природно, піротехніку треба обов’язково купувати тільки в спеціалізованих магазинах, вимагати сертифікати на вироби при купівлі і не нехтувати правилами безпеки при використанні.

Міські салюти коштують дорого

Строго кажучи, феєрверк і салют – різні речі. Розважальні вогняні шоу відносяться до феєрверків, а салют – поняття швидше військове, під ним маються на увазі привітальні артилерійські залпи.

Але для обивателя салют – це висотні технічно складні залпи з надмасштабними ефектами, а все інше –феєрверки. Виходить, що феєрверки зазвичай виходять дешевше салютів. Хоча суми теж приголомшують.

Найдорожчі феєрверки

Феєрверк на честь закриття літньої Олімпіади 2000 року в Сіднеї обійшовся організаторам у 2,3 мільйона доларів. Це найдорожчий феєрверк у сучасній історії, який тривав 20 хвилин. Постріли робили з мосту, і всі шоу можна було спостерігати над водами Сіднейського затоки.

Салют на Олімпіаді в Сіднеї визнаний одним з найдорожчих у світі

2 мільйони доларів за 20 хвилин відстріляли китайці в 2001 році на церемонії закриття саміту АТЕС у Шанхаї. Шапки салюту також розкривалися над морем, а запускали їх з декількох хмарочосів і кораблів.

І третє місце за буквального марнування грошей ділять Нью-Йорк 1986 року (День Незалежності) і Лондон 2000 року (Новий рік), які витратили всього за півтора мільйона доларів.

Дорогі запускають салюти над водою

Але все-таки те, що ми називаємо салютом, може коштувати в десятки разів більше, наприклад, в якій-небудь маленької, але дуже багатій країні.

Найдорожчий салют у світі

Не дивно, що два найдорожчих вогняних шоу відбувалися там, де нафтові гроші ллються рікою.

20 мільйонів доларів витратив місто Дубаї (ОАЕ) на 25-хвилинну серію залпів з неймовірними спецефектами на честь відкриття готелю Атлантіс на знаменитому штучному острові Палм Джумейра (по суті це рукотворна насип у формі пальми, на стовбурі якої знаходяться готелі, а на листі – приватні вілли). Таке марнотратство було проявлено в самий розпал світової кризи, в 2008 році. Нічний VIP-захід транслювався телебаченням по всьому світу. Але рекордсменом став інший феєрверк, трохи дешевше, але набагато довше.

Золотий феєрверк Кувейту - найдорожчий феєрверк у світі

Отже, самий красивий салют у світі, який потрапив до книги рекордів Гіннесса! Золотий феєрверк Кувейту був відзначений як самий грандіозний феєрверк. Він відгримів у 2012 році на честь ювілею конституції Кувейту. Бюджет – 15 мільйонів доларів, тривалість – близько години, кількість залпів – більше 70 тисяч. Захід зібрав багато тисячі людей на березі Перської затоки, на набережній Галф-роуд.

З міркувань безпеки всі салюти такого масштабу запускаються над водою.

Традиційно салюти замовляють і на весілля. На сайті bestfacts.com.ua можна дізнатися все про найдорожчих весіллях у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: