Найдорожчі ресторани

Пару сотень доларів за обід — багато це чи мало? І скільки коштує трапеза в одному з престижних ресторанів світу.

Візит в розкішний ресторан може стати подією

Журнал Forbes регулярно складає рейтинги закладів, у яких висока вартість і, відповідно, високу якість приготовлених страв.

Дослідники, які відбирали ресторани, враховували тільки ціну основних страв у меню закладу. Вина ж, по можливості, бралися до уваги лише найдешевші. Це потрібно було для того, щоб визначити мінімальну суму за обід.

Дорогі ресторани - рай для гурманів

А крім цього, укладачі рейтингу визначали середню вартість звичайного обіду в різних містах і в різних країнах. У результаті вийшло, що середня ціна трапези у мегаполісі становить кілька десятків доларів. Найдешевше пообідати в Нью-Йорку — всього 39 доларів. Найдорожче місто — Токіо, але ціна за обід там не найбільша — близько 70 доларів. У Парижі доведеться викласти 74 долара. Найбільш руйнівним для шкапа стане обід в лондонському ресторані. Там ціна рахунки на одного складе — 79 доларів.

Дорогі ресторани зроблять все, щоб вам запам'ятався смак, вигляд і подача страви

Отже, представляємо найдорожчі ресторани світу.

Tetsuya’s, Сідней, Австралія

Тут обід з десяти страв обійдеться в 195 доларів. При цьому ціни на вино починають відлік з 45 доларів.

Скромний інтер'єр ресторану Tetsuya's

Щоб спробувати фірмову форель з ламинарией, фенхелем і дайконом від шеф-кухаря цього ресторану, необхідно заздалегідь записатися.

Страви з ресторанного меню Tetsuya's

El Bulli, Калу Монтжои, Іспанія

Цей ресторан працює лише шість місяців в році. Півроку шеф-кухар і його команда витрачає на те, щоб придумати нові страви в своїй лабораторії на кухні.

Затишний зал ресторану El Bulli

Гурмани в курсі, що за ласощі потрібно заплатити щонайменше 270 доларів. А от вино обійдеться в 22 долари і більше.

Шедеври молекулярної кухні від шеф-кухаря El Bulli

French Laundry, Сан-Франциско, США

Стіни цього кам’яного будинку чого тільки не бачили. Тут у різний час був бар, бордель і навіть пральня. Власне, останнє призначення і було вирішено увічнити в назві ресторану. «Французька пральня» — саме так перекладається French Laundry.

«Французька пральня» знаходиться в двоповерховій будівлі

Страви тут, як правило, не вибирають. Обід в закладі передбачається комплексний. Він складається з 9 страв, для вегетаріанців передбачено спеціальне меню. Хороше вино тут представлено в асортименті. Воно обійдеться мінімум в 50 доларів. Але ось потрапити в French Laundry досить складно. Столик варто бронювати за два місяці.