Найдорожчі монети Росії

Увага! Залазимо терміново в гаманець і починаємо перераховувати і перевіряти дрібниця. У Вас може зберігатися справжній скарб, а Ви про це навіть і не здогадуєтесь. Ціна звичайних монет, які кожен день в нашому побуті, виявляється, може доходити до декількох тисяч рублів. Тому, якщо після прочитання цієї статті, Ви знайдете в своєму гаманці щось схоже, то сходіть до нумизмату і дізнайтеся реальну вартість монет. Справжня ціна може відрізнятися від тієї, що вказана на монеті і змінюватись, в залежності від походження і стан.

Чому вони дорогі? Тому що за той невеликий період історії сучасна Росія встигла порадувати нумізматів раритетними грошима. За 15 останніх років було випущено величезну кількість монет різного номіналу. При цьому, монетні двори навіть і не підозрювали, що деякі грошові знаки відразу ж стануть дорогими і рідкісними. Одна з причин цього – випуск обмеженого тиражу, інша ж – проникнення пробної партії монет в загальну грошову масу. Найдорожчі монети Росії зараз цінуються не надто високо, але це не настільки давнього випуску. Поступово їхня вартість, звичайно, зросте.

Отже, з чим порівнювати? Представляємо найдорожчі монети Росії і шукаємо джекпот у своєму гаманці.

Однією з таких монет є банкнота номіналом 50 копійок 2001 року випуску. Її карбували на Московському Монетному Дворі. Зараз, за різними оцінками нумізматів, її ціна коливається від 30 до 100 тисяч рублів. Скільки саме таких випустили і чому ж вони потрапили в обіг невідомо. Адже офіційно в обіг 50 копійок не випускалися. Поки ж виявлено всього кілька штук таких пятидесятикопеечных. Особлива риса монети з мідно-нікелевого сплаву – це літера «М» під копитом коня.

Ціле стан

Той же Московський Монетний Двір у тому ж 2001 році пропустив в обіг і інші гроші, яких у гаманцях росіян виявитися було не повинно. Це монети номіналом 1 рубль і 2 рубля. Їх вартість оцінюється приблизно в 30 тисяч рублів. Відрізняється від інших ця раритетна монетка (мова йде про одному рублі) наявністю абревіатури ММД (тобто Московський Монетний Двір). Тут же варто відзначити, що до раритетних не відноситься монета того ж року випуску під назвою «Десять років СНД». Це ювілейна грошик. До речі, будь-яка ювілейна монета, яка була випущена в 2001 і 2003 роках, оцінюється за її реальної вартості.

Монети номіналом один, два і п’ять рублів, які були випущені тоді ж, у 2003 році, можна продати значно дорожче – за 10 тисяч рублів і вище. Сюди ж можна віднести браковані монетки, оскільки на них відсутнє клеймо монетного двору – це 5 копійок 2002 і 2003 років випуску. Їх нумізмати оцінюють у 4 тисячі, і 5 тисяч відповідно. Задорого можна віддати і дворублеву монету «Гагарін». В 5 тисяч рублів оцінюється такий же брак, відсутність вказівки монетного двору.

Цінна монета

В 1999 році вже Санкт-Петербурзький Монетний Двір випустив монети гідністю в 5 рублів. Вона з позначкою СПМД. Через десять років після «витоку» серії такої грошики знайшли тільки єдиний екземпляр. За оцінками різних фахівців, вартість монети може становити 400 тисяч рублів і більше. А ось п’ятирублівки того ж 1999 року, але випущеної Московським Монетним Двором, поки не знайдено.

А ось серед раритетних монет, які були викарбувані в 2003 році, інтерес представляють і п’ятирубльової, і дворублеві, і рублеві. Втім, лише ті, у яких є літери СПМД під лапою орла. Однак, вартість таких залозок оцінена значно нижче, всього 200-300 доларів за примірник. Звичайно, ціна кожної монети може змінюватись.

Варто розповісти і про монети номіналом 1 рубль, які були випущені в 1997 році Московським Монетним Двором. Втім, у кожного, напевно, виникне питання, що ж у ній такого особливого, адже практично у всіх такий дрібниці повні кишені. Виявляється, відповідь дуже проста. Є такі монети номіналом 1 рубль Московського Монетного Двору цього року, у яких широкий кант. Така грошики і представляє особливу цінність. Якщо придивитися до грошу, то можна побачити у неї більш широку кантовку, яка закриває частину візерунка (зображення). Якщо Ви звернете увагу на таку дрібницю, то станете багатшими так на 4 тисячі, і 5 тисяч рублів. Втім, тут мова йде тільки про рублеву монету, одна копійка, п’ять копійок, десять копійок, а так само п’ятдесят копійок, рубль, два рубля й п’ять рублів вже цінності не мають, тобто приймаються за їх отчеканенному номіналом.