Найдорожча пряність у світі

Їх використовували лікарі в якості ліків, зараз будь-яка людина не уявляє без них кулінарію. За ними відправляли на край світу експедиції, тепер вони вживаються кожен день. Мова йде про спеції і прянощі.

Шафран

Найдорожча пряність у світі – це шафран. Батьківщиною спеції є Індія. Видобувають шафран з тичинок квітів під назвою Crocussativus (крокус посівної або пурпурний). Але ось продають шафран переважно у вигляді порошку. Втім, буває на прилавках пряність і в натуральному вигляді. Схожа вона на коричневі ниточки. Вартість спеції – специфічна. Кілограм шафрану оцінюється приблизно в шість тисяч доларів. Така ціна обумовлена тим, що збір прянощі відбувається вручну. Щоб отримати всього півкілограма шафрану, необхідно від 35 до 100 тисяч квіток, в кожному з яких всього за три тичинки. Збирають шафран тільки в перший день розкриття квіточки (всього крокус цвіте не більше трьох днів). Причому, процес складання відбувається на світанку.

Шафран - найдорожча пряність у світі

І рвати квіти, а так само висушувати їх потрібно дуже швидко – щоб шафран зберіг свій вишуканий гірко-пряний смак. До речі, зловживати пряністю не варто, надлишок спеції може зіпсувати страву і зробити його гірким. Але в помірних кількостях шафран здатний бути хорошим антидепресантом. І навпаки, всього кілька грамів приправи здатні забрати людське життя. Вагітним вживання найдорожчою прянощі в світі категорично заборонено.

Ваніль

Ще одна пряність з розряду дорогих – ваніль. Ароматні насіння прянощі знаходяться в стручках орхідеї ванілі. До речі, жадані стручки з’являються лише через три роки після посадки рослини. І під час росту орхідею нагинають до землі, щоб вона не виросла надмірно високою.

Ваніль - ароматна і дорога пряність

Для запилення квітка відкривається тільки один раз в рік, і то лише на кілька годин. Сама процедура запилення відбувається вручну. До речі, запах ванілі допомагає організму виробити серотонін – це гормон задоволення. Всього за 20 шекелів можна купити відразу три стручки з Мадагаскару.

Мускатний колір

Ця пряність є однією з найбільш цінних. Вона виходить з плодів дерева мускатика. Щоб добути спецію, треба зняти навколоплідну плівочку червоного кольору, висушити її під сонцем (в ідеалі на бамбукових пластах). Як правило, мускат вже продається у вигляді порошку, але можна знайти пряність у вигляді цілісних плівочок. Додають спеції практично в будь-які страви. Правда, не варто класти її в грибні та рибні.

Рожевий перець

За цією приправою потрібно високо лізти. Ягоди рожевого дерева за зовнішнім виглядом нагадують звичайний перець. Вони так само ароматні, однак, при цьому зовсім не гострі і набагато солодший. Щоб зберегти первісний колір перцю (рожевий), ягоди сушать заморожуванням. Після цього пряність солять або маринують.

Все про приправи та прянощі Одне з романтичних назв кардамону – «райське зерно». Цієї спецією в східних країнах приправляють кава і чай. Приправа надає не тільки чудовий аромат, але так само знижує дію кофеїну. До речі, араби протягом багатьох століть не дарма пили каву тільки з кардамоном. Корисна і ароматна приправа допомагала уникнути неприємних побічних ефектів від кави, приміром, тахікардії, болю в шлунку або підвищеного артеріального тиску.