Найдорожча посуд у світі

Дізнайтеся все найцінніших кухонні приладдя з порцеляни, сервізи, столові прилади, каструлі. А також пояснить, яка особливість робить ці речі найдорожчими.

Найдорожча порцеляновий посуд

Батьківщиною порцеляни є Азія. Саме тут він був створений вперше в якості альтернативи нефриту. Тому всі найдорожчі порцелянові вироби належать країнам сходу.

Порцеляновий посуд традиційно вважається найдорожчою

Перше місце займає маленька порцеляновий піала Chicken Cup. Вона була продана в Гонконгу 8 квітня 2014 року на аукціоні sotheby’s. Людина, який віддав за неї 36 мільйонів доларів, побажав залишитися невідомим для широкої аудиторії. Така висока ціна піали обумовлена її історією. Вона належала восьмого імператора Китаю з династії Мін — Чжу Цзяньшэню. Всього існує 14 подібних екземплярів, але всі вони представляють історичну цінність і перебувають в музеях чи приватних колекціях.

Порцеляновий піала Chicken Cup була продана за шалені гроші

На цьому ж аукціоні була продана китайська чаша «Лотос» з червоного порцеляни за 9,5 мільйонів доларів. Вона належала імператору Кансі з династії Цинь. До цього «Чаша лотос» вже двічі з’являлася на публічних торгах. Спочатку її власником була доктор Еліс Ченг – потомствена власниця антикварних речей. Але в 1983 році чашу виставили на аукціон і продали всього за 67 692 доларом братові Еліс — Роберту Ченг. Другий раз лот продали за 1 540 000 доларів Вільяму Чаку, професійно займається вивченням давньої китайської кераміки.

Прекрасну чашу «Лотос» кілька разів продавали з аукціону

Крім величезної історичної значущості, чаша представляє вагому художню цінність. По-перше, незвичайний для порцеляни червоний колір. Його вперше виявили стародавні східні гончарі, коли випадковим чином виявили, що при певних температурах деякі види порцеляни змінюють свій колір. По-друге, цікавий і витончений малюнок лотоса на чаші, виконаний у жовтому, білому і бірюзовому відтінках, дуже цінується професіоналами високого мистецтва. Саме із-за такого прикраси чаша і отримала свою назву.

Дорогі каструлі

Перше місце завоювала продукція німецької компанії «Fissler», що займається виробництвом посуду ще з 1845 року. Родзинкою цього виробу є її незвичайну прикрасу. Ручки на кришці і самій каструлі дизайнери зробили з чистого золота в 24 карата і прикрасили тринадцятьма діамантами.

Найдорожча каструля не предмет побуту, а твір мистецтва

Загальна вага виробу склав 738 грамів, а вартість – понад 600 000 доларів. Щасливому власникові ексклюзивної каструлі при покупці в якості бонусу пропонують повечеряти в одному з найвідоміших європейських ресторанів. А доставка каструлі власнику здійснюється на шикарному Rolls-Royce.

Найдорожчі столові прилади

Винаходом самих красивих і дорогих ножів, ложок і виделок відрізняється Європа. Найбільш популярна фірма «Robbe & Berking», Німеччина. Вже протягом 140 років експерти відзначають гармонійне поєднання краси, вишуканості та простоти. Власники компанії стверджують: «Інші можуть робити це більш дешево, але ніхто не може робити це краще за нас». Всі столові прилади фірми виконані зі срібла 925 стерлинговой проби. Вони вже поповнюють колекції провідних музеїв Європи. А також саме вироби «Robbe & Berking» використовують для подачі першим особам держави в новій Федеральної Канцелярії в Берліні, в Палаці Короля Йорданії і в Кремлі.

Німецька фірма Robbe & Berking випускає столові прилади дивовижної краси

На другому місці столові прилади французької фірми «Christofle». Діяльність компанії почалася з того моменту, коли Шарль Кристофль вирішив придбати патент на гальванічний спосіб сріблення металу. У виготовленні своєї продукції компанія використовує не тільки срібло найвищої проби, але ще мідь, нікель і цинк. Дизайнери фірми розробили більше 20 різних стилів столових приладів. Всі вони відрізняються за формою ручки.

Компанія Christofle відома своєю дорогою, якісною і красивою посудом

Незважаючи на постійне вдосконалення своїх виробів, «Christofle» продовжує випускати ті ж прилади, що і століття тому, і дотримуватися колишні способи сервірування. Асортимент фірми досить широкий, в наявності маються навіть затискачі для баранячої ніжки. До всіх колекцій додаються спеціальні антиоксидантні мішечки, в яких срібні прилади довше зберігаються.

Arthur Price of England - дорогий посуд, гідна членів королівської сім'ї

Третє місце відводиться англійській фірмі з виготовлення столового приладдя «Arthur Price of England». Компанія заснована більше ста років тому, але вже отримала 2 нагороди: від Королеви Єлизавети II в 1977 році і Принца Уельського в 1988 році. Ці столові прилади дуже цінуються представниками вищого англійського суспільства, адже вони виконані з шеффілдській сталі, яка в Англії вважається еталоном міцності.

Самий дорогий сервіз: $30000

Почесне місце по виготовленню самого дорого сервізу належить компанії «De Lamerie», заснованої ще в 18 столітті. Її відрізняє високий клас майстерності, адже вся продукція цієї фірми – результат ручної роботи досвідчених дизайнерів. Сервіз виготовлений з найтоншого фарфору і прикрашений малюнками із золота в 4 карата. Він призначений для королівських сімей і їх наближених.

De Lamerie - найдорожча і красивий посуд у світі

Щоб створити ложки та виделки в цьому наборі, дизайнери відшліфували матеріал камінням малахіту, прикрашеним діамантами, бурштином та рубінами. Завдяки тонкості виконаної роботи, вишуканості малюнка і дорого прикраси, сервіз займає місця в провідних музеях Світу та продається на аукціонах, починаючи з 30 000 доларів.

Ця посуд гідна елітних напоїв. У ці фарфорові чашки можна, наприклад, наливати чай «Ті Гуанинь», який коштує 1700 доларів за кілограм. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найдорожчих чаях в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: