Найбільші вовки в світі

У житті людини вовки завжди грали дуже важливу роль. Вони були і заклятими ворогами, і кращими друзями людей. Особливий жах наводять вовки-гіганти, вага яких близько дев’яноста кілограмів.

Великі породи волков

Відомо, про семи видах волков і сімнадцяти різновидах сірого вовка. Таким чином, у всьому світі двадцять чотири види вовків, при цьому не всі вони є великими. Самим рідкісним визнаний арктичний (полярний) вовк. За назвою зрозуміло, що він живе в Арктиці. У нього тепла, щільна шерсть, допомагає вижити тварині в надзвичайно складних умовах. Унікальний хутро завжди був цікавий мисливцям, з-за чого полярний вовк опинився на межі вимирання. Середня вага особини коливається від шістдесяти до вісімдесяти кілограмів при довжині до вісімдесяти сантиметрів.

Всього налічується 24 різновиди волков різних розмірів

Тасманійський сумчастий вовк вважається найбільшим серед сумчастих хижаків. За офіційними даними – тварина вимерло, проте залишається надія, що кілька особин вижили в диких місцях Тасманії. Без урахування хвоста, довжина цього хижака сягала півтора метра, а висота була близько шістдесяти сантиметрів. Вага особини становив до двадцяти п’яти кілограм.

До великих видів відносять гривистого вовка. У нього є інші назви – це агуарачай та гуар. Довга шерсть прикрашає плечі і шию цих вовків. Його висота в середньому сімдесят п’ять сантиметрів, вага варіює від двадцяти одного до двадцяти трьох кілограмів при довжині сто шістдесят сантиметрів.

Найбільший сумчастий вовк давно вимер

Особливо великим вважається мелвильский острівної вовк. При довжині до метра вісімдесяти сантиметрів, вага може бути близько вісімдесяти кілограмів. Об’єктами полювання є вівцебики, північні олені, лосі.

Мелвильский острівної вовк виростає майже до двох метрів

На євразійській території максимальних розмірів досягає середньо лісовий вовк. Висота в плечах може досягати метра, а довжина іноді перевищує метр шістдесят сантиметрів. Максимальна вага дорослого самця – майже сорок п’ять кілограмів. Сибірський лісовий вовк практично не поступається за розмірами вовкові среднерусскому при порівнянні середніх розмірів.

Де живуть найбільші вовки?

Вважається, що чим далі від екватора живуть вовки, тим вони більші. Так, розмір волков з тропіків зазвичай дорівнює розміру звичайної собаки, а от вовки з Аляски, Канади і Росії – одні з найбільших.

Ефіопський вовки вважаються малими. Вони розміром з середню собаку

Звичайний сірий вовк, який зізнається найбільшим у світі, живе на великій території в різних ландшафтах. Частіше його можна зустріти в лісостепах, пустелях, степах, тундрі і на відкритих гірських ділянках. А ось в густих лісах цей вид живе рідше. У свій час сірі вовки жили на такій величезній площі, що поступалися права господаря лише людині. Сьогодні ж ареал проживання сильно скоротився.

Великі звичайні сірі вовки живуть і в пустелях, і в тундрі

Інший найбільший вовк – мелвильский острівної вовк, мешкає на північноамериканському континенті на арктичних островах і на острові Гренландія в північній його частині. Для облаштування лігва вовк використовує природний ландшафт. Частіше їх житла знаходяться в уступах скель, невеликих поглибленнях або печерах.

Рідкісний полярний вовк живе в Арктиці. Умови його проживання суворі, однак, хижак зумів пристосуватися. Полярний вовк може протягом кількох тижнів обходитися без води, але після першої ж вдалого полювання він цілком може з’їсти до десяти кілограм м’яса. З-за різких змін клімату, звичні місця проживання починають змінюватися, це веде до значного скорочення чисельності полярного вовка.

Що їдять вовки-гіганти?

Вовки, не залежно від розміру, воліють їсти здобич живцем – часто це великі копитні, яких заганяє вовча зграя. Вовки накидаються на тварину і розривають його. Жертви деякий час все ще залишаються живими.

Зустрічаються вовки, з'їдають слабких родичів

Відомо, що у вовків поширений канібалізм, вони з’їдають поранених і хворих родичів. Іноді в смертельній сутичці між двома зграями гинуть альфа-самці, які надалі з’їдаються своїми нащадками.

Відомо, що гривистий вовк найчастіше полює поодинці. Його видобуток — це невеликі тварини: різні птахи, паку і агути. Ці вовки часто тягають домашню птицю, а зібравшись в зграю, можуть напасти на овець. Гривистий вовк не гребує і рослинною їжею.

Величезні вовки можуть полювати і на худобу

Мелвильский острівної вовк здобуває їжу зграєю, застосовуючи заганяючи тактику. Здобиччю є лемінги, лосі, арктичні зайці, вівцебики, а так само великі, але ослаблені тварини.

Самий великий вовк у світі в даний час

Сірі хижаки в наші дні «змужніли» і трохи підросли. Відомо, що предком сучасного вовка є Canis dirus, вимерлий в часи льодовикового періоду. Довжина особини була близько двох з половиною метрів при вазі сто кілограм.

Canis lupus - найбільші вовки на Землі

У дев’ятнадцятому столітті вважався великим вовк, вага якого знаходився в межах шістдесяти-сімдесяти кілограмів. У 1939-му році на Алясці мисливцем був застрелений вовк вагою дев’яносто кілограмів, його довжина близько півтора метрів. Згідно з непідтвердженими даними, в Сибіру одним з мисливців був убитий вовк вагою більше дев’яноста кілограмів.

Найбільшим вовком планети є сірий, звичайний вовк Canis lupus. Його довжина без урахування хвоста досягає одного метра шістдесяти сантиметрів, а вага – близько дев’яноста кілограмів. Висота сірого хижака – дев’яносто сантиметрів. Canis lupus – не тільки найбільший вовк, але ще і самий великий представник сімейства псових.

А ось найбільший сом у світі, за даними bestfacts.com.ua, важив 115 кг і був довжиною 2,5 метрів. На сайті є докладна стаття про те, хто, де і коли спіймав самого великого сома в світі.