Найбільші в світі мавпи

Навряд чи комусь з нас спроможеться зустріти Кінг-Конга або інших вигаданих величезних мавп в своєму житті. Але подивитися на особливо великі екземпляри можна практично в будь-якому зоопарку. Які ж з мавп вважаються найбільшими в світі?

Де живуть великі мавпи?

Біологи поділяють мавп на дві великі групи, мавпи Нового Світла і Старого Світла. Вони відрізняються в основному місцем проживання і деякими фізіологічними особливостями. Так, у мавп Старого Світу більш вузькі носи, а у другої групи є чіпкий хвіст. Мавпи Нового Світу живуть тільки в Центральній і Південній Америці, а з Старого – в Африці та Азії. Єдина мавпа, живе в Європі, мешкає на півдні Іспанії. Це варварийская мавпа.

Варварийская мавпа найбільша (і єдина) живе в дикій природі в Європі

Найбільшою мавпою Нового Світу вважається мавпа-ревун. Таку назву вона отримала не випадково — рев цієї тварини чути на відстані до 5 кілометрів. Мешкає цей вид мавп в Бразилії, воліючи густі зарості лісу. Своїм ревом групи мавп попереджають своїх родичів про те, що ця територія зайнята. Таким чином вони уникають випадкових сутичок.

Суматранський орангутан, досягає ваги в 70 кілограм, мешкає в Індонезії, на островах Борнео і Суматра. Все своє життя вони проводять на деревах, харчуючись їх плодами, корою, листям і яйцями птахів. З допомогою чіпких і довгих рук вони швидко переміщаються, стрибаючи по гілках. Кожну ніч вони проводять у гніздах, які будують щоразу на новому місці.

Суматранський орангутан найбільша мавпа в Індонезії

Відомі всім нам мавпи-шимпанзе живуть в Західній і Центральній Африці. Цей вид мавп настільки популярний, що опинився на межі вимирання. До того ж із зникненням тропічних лісів, де і живуть ці мавпи, місць їх проживання стає все менше. Шимпанзе також мають чималі розмірами, деякі з них не поступаються в них людині. Ці тварини досить кмітливі, і в якості підручних інструментів можуть використовувати гілки або камені.

Зростання великих шимпанзе можна порівняти з людським

Мавпи – добре приручаемые тварини. І якщо велику мавпу мало хто зважиться завести в якості домашнього вихованця, то в будь-якому місті ми зможемо зустріти фотографа з маленькою мавпочкою на руках. А в Таїланді та Індонезії мавпи досить вільно розгулюють по вулицях і чіпляються до туристів, випрошуючи у них ласощі. Але не варто викликати агресію у цих тварин, слід пам’ятати, що та маленька мавпочка може заподіяти чимало неприємностей.

Величезні мавпи в кіно

Ну і звичайно ж, з мавп виходять відмінні актори! Вигадані чи ні, це справа друга. Головне, що їх персонажі незмінно розбурхують будь-якого глядача, вганяючи його в жах або викликаючи розчулення. Веселі комедії, такі як «Смугастий Рейс», «Нові пригоди Доні і Міккі» і багато інших, завжди були популярні як серед дорослих, так і дітей.

Найбільша мавпа в кіно коштувала понад 200 млн доларів

Але, мабуть, найвідоміше кіно про велику мавпу – це Кінг-Конг. Цей фільм має кілька рімейків, що свідчить про незмінної популярності його сюжету. Перший фільм про цю величезну горилу був знятий в 1933 році. Наукова експедиція, загублений острів з незвичайними мешканцями, прекрасна дівчина, дивовижні для того часу киноэффекты – все це вмить захопило глядачів. Цей фільм увійшов у класику кінематографа, і є одним з найвідоміших фільмів XX століття.

Кінг-Конг - величезна легендарна кинообезьяна

Фантасти також не обійшли своєю увагою цих тварин. На їхню думку, у всесвіті все ж повинна існувати планета, як дві краплі води схожа на нашу Землю, мешканцями якої є розумні мавпи. Найвідоміший фільм, що розповідає про це – «Планета Мавп». Також знято декілька фільмів в продовження і розвиток цієї теми.

Горили — самі великі людиноподібні мавпи в світі

У реальному житті розмір мавп, звичайно ж, набагато менше. Але в поєднанні з їх величезною силою, швидкістю, а часом і агресією, мавпи представляють серйозну небезпеку при зіткненні з ними лицем до лиця. Найбільшою мавпою вважається горила. Їх зростання досягає двох метрів, а вага може доходити до 270 кілограм. Живуть вони в тропічних лісах Центральної Африки.

Горили - найбільші в світі людиноподібні мавпи

Незважаючи на свій страхітливий вигляд, горили мають досить миролюбний характер. Вони є вегетаріанцями, причому своїми сильними щелепами вони можуть розжувати не тільки зелень, але і гілки, деревину і коріння дерев. При своїх розмірах горилі важко харчуватися, сидячи на дереві, тому приймати їжу вони вважають за краще на землі. Само собою, щоб підтримувати сили, їм доводиться поглинати дуже багато їжі, і практично весь їхній день складається з сну і прийому їжі.

Найчастіше горили лякають один одного або супротивника, стукаючи кулаками по грудях. Ці характерні рухи показують всю міць і агресію мавпи. У своєму стрімкому бігу горила зносить всю зустрічається на шляху рослинність. Але насправді вони дуже рідко нападають, це може статися лише у випадку самооборони. Напади на людей трапляються вкрай рідко, і пошкодження обмежуються кількома укусами.

Горили не завжди бувають агресивними

Горили живуть невеликими групами, в якій може бути до 30 тварин. Головує в групі самець-ватажок, якому постійно доводиться відстоювати своє право на лідерство. Тривалість життя горил досить висока, вони можуть дожити до 50 років. Самки зазвичай народжують по одному дитинчаті, і він залишається з матір’ю, поки не народиться наступний малюк.

Чисельність горил останнім часом знижується із-за того, що вирубують ліси, які є місцем їх проживання. Також за ними полюють і браконьєри. На щастя, горили відмінно переносять неволю, і їх можна побачити в багатьох зоопарках, де вони живуть не гірше, ніж в рідних місцях проживання. До речі, за даними bestfacts.com.ua, мавпи входять в список найнебезпечніших тварин на Землі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: