Найбільші у світі вертольоти

Для чого тільки не використовують вертольоти, починаючи з подорожей і весіль і закінчуючи перевезенням великогабаритних вантажів. А наскільки великий вагу може підняти найбільший вертоліт?

Великі моделі вертольотів

Великі моделі вертольотів активно розробляються багатьма країнами. Але серед рекордсменів у важкій вазі незмінно лідирує наша країна. На перших позиціях в цьому рейтингу стоять російські вертольоти, випущені в ОКБ їм. Миля.

Мі-6 великий радянський транспортний вертоліт

Мі-10 і Мі-6 спочатку створювалися для транспортування ракетних комплексів. Мі-6 здатний підняти в повітря вантаж до 12 тонн на висоту 2,5 тисячі метрів. Також цей вертоліт є одним з найбільш маневрених і високошвидкісних. Абсолютний рекорд швидкості на Мі-6, встановлений в 1961 році, склав 320 км/ч.

Мі-10 був розроблений для потреб народного господарства на базі Мі-6. Він піднімає вантаж до 15 тонн. Один з цих вертольотів був модифікований спеціально для того, щоб встановити на ньому рекорд підйому вантажів. Ця машина підняла в повітря 25 тонн. А в 1964 році була побудована нова модель, Мі-10К, який дозволяв пілотові спостерігати за вантажем, не відриваючись від управління.

Sikorsky CH-53E великий вертоліт американського виробництва

США також мають у своєму арсеналі вертоліт з вражаючою вантажопідйомністю. Це Sikorsky CH-53E, піднімає вантаж на зовнішній підвісці до 16 тонн. Цей вертоліт оснащений кулеметами, системами інфрачервоного і нічного бачення і може перевозити до 55 пасажирів, не рахуючи п’ятьох членів екіпажу

Найбільший безпілотний гелікоптер

Не менш важливе значення має розробка безпілотних вертольотів, які зможуть піднімати досить суттєву вагу. У минулому році на каліфорнійській авіабазі ВМС пройшли випробування найбільшого в світі безпілотника. Вертоліт MQ-8C«Fire Scout» створений на базі безпілотного Schweitzer 333 і може піднімати вантаж до 450 кг.

MQ-8C«Fire Scout» найбільший безпілотний гелікоптер

Ця модель може більш тривало перебувати в повітрі, ніж всі її попередники. Також його перевага в тому, що в несприятливих погодних умовах він забезпечує більшу стабільність польоту. При швидкості в 200 км/год MQ-8C може протриматися в повітрі до 24 годин.

Єдиний недолік безпілотних вертольотів – це те, що при несприятливій ситуації він може перейти в руки супротивника. Тому творці MQ-8C серйозно працюють над цією проблемою. Після доопрацювань і необхідних модифікацій масові поставки вертольота плануються на 2016 рік.

Великий безпілотник MQ-8C«Fire Scout» може перебувати в повітрі цілу добу

Найбільший вертоліт Росії

Історія створення великих російських вертольотів почалася ще з часів холодної війни в СРСР. Атомна загроза диктувала необхідність доставки великогабаритних матеріалів в ті райони країни, до яких важко дістатися наземним транспортом. І конструкторське бюро ім. Миля кинуло всі сили на створення вертольота, який зміг би вирішити цю задачу.

У 1967 році відбувся перший політ вертольота Мі-12, відомого також під шифром В-12. Після дворічних випробувань Мі-12 встановив світовий рекорд з підняття вантажу вагою до 31, а потім і в 40 тонн на висоту 2250 метрів. Цей показник досі не перевершив жоден вертоліт у світі.

Мі-12 один з найбільших радянських вертольотів

Мі-12 успішно брав участь у міжнародних виставках, де незмінно ставав справжньою зіркою. Ще б пак, адже його розміри просто неймовірні – діаметр гвинтів більше за розміром, ніж розмах крил Боїнга-747! У цьому вертольоті є двоярусна кабіна, яка може вмістити шістьох людей, і величезних розмірів вантажний відсік. Також він міг перевозити до 50 пасажирів.

Мі-12 більше багатьох пасажирських літаків

Але таких вертольотів було побудовано всього два. Перший дослідний екземпляр під час посадки зазнав аварії через жорсткого приземлення. Польоти другого зразка припинилися в 1974 році. З’ясувалося, що виробництво цього вертольота буде обходитися дуже дорого, до того ж для нього потрібно обладнати великі посадочні майданчики. Обидва вертольота в наш час можна побачити в музеях авіації.

Найбільший вертоліт у світі

А на зміну Мі-12 прийшов його молодший брат, Мі-26. Він може підняти в повітря до 20 тонн, і на даний момент це найбільша вантажопідйомність вертольота. Мі-26 випускається в різних варіаціях для військових чи медичних цілей. Також він використовується під час стихійних лих і при боротьбі з пожежами. Саме цей вертоліт використовувався у ліквідації чорнобильської катастрофи.

Мі-26 найбільший вертоліт у світі

Мі-26 має досить великі габарити і може вміщати до 100 солдатів або 50 поранених. Швидкість цієї машини теж немаленька, він здатний розігнатися до 295 км/год, Екіпаж вертольота складається з п’яти чоловік. Спеціальне обладнання робить можливим перетворити десантний Мі-26 в санітарний.

Постачання цього вертольота у війська почалися в 1983 році. Після деяких доопрацювань він став по-справжньому незамінним в армійській авіації. Він брав участь у багатьох війнах, у тому числі при чеченських конфліктах, під час боїв у Дагестані і Афганістані. Мі-26 скрізь зарекомендував себе як надійна машина, у якої не було жодної бойової втрати.

Величезний Мі-26 може піднімати в повітря 20 тонн вантажу

У 1986 році Мі-26 стали надходити і Аерофлот. Вони стали в нагоді при розробці нафтових родовищ в Західному Сибіру. Також вертольоти цієї моделі брали участь і в миротворчих місіях ООН. Великим попитом Мі-26 користується і за кордоном, де він використовується як вітчизняними, так і іноземними компаніями.

Наша країна може пишатися своїми досягненнями в авіабудівництві: Міг-31 є одним з найшвидших надзвукових літаків. За даними bestfacts.com.ua він розвиває швидкість 3000 км/год. Але є літаки ще швидше. На нашому сайті є докладна стаття про найшвидших у світі літаках.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: