Найбільші ноги в світі

«Ластівка моя, прибери свої ласти!» Жарт жартом, не деяким людям реально не потрібні ні ласти, ні лижі – у них все своє, натуральне. Пощастило їм чи ні – велике питання. Читайте далі про большеногих чоловіків і жінок світу. Вам буває складно підібрати готову взуття в магазині, тому що у вас занадто великий розмір? Іноді доводиться виготовляти на замовлення? Не впадайте у відчай, є люди, яким з ногами пощастило ще менше.

Жінка з самими великими ногами

Менді Селларс з Великобританії — володарка ніг, які постійно зростають, причому у всіх напрямках. Диспропорція ніг була відзначена ще при народженні в 1975 році, вона є симптомом серйозного вродженого захворювання, і лікарі навіть не припускали, що маля довго проживе. Однак, дівчинка вижила і виросла, щоправда, ноги виросли занадто. Невідповідність пропорцій постійно збільшувалася, і до 35 років довжина стопи Менді досягла 40 сантиметрів, обхват гомілки — 90 сантиметрів. При цьому її величезні ноги дуже неправильної форми: одна коротша за іншу, стопи неприродно розгорнуті. Ноги здаються ще більшими, враховуючи той факт, що в іншому сама Менді досить худенька. Співвідношення ваги ніг до ваги всієї Менді – приблизно три до одного, в той час як вага ніг звичайної людини становить не більше чверті від загальної ваги.

Неймовірно хлопець з 56 розміром ноги До того ж, у книзі рекордів Гіннеса вона значиться як володар найбільшої ступні серед живуть у наш час.

Карл Гріффітс - чоловік з самим великим розміром ноги

На другому місці — марокканець Брагім Такиулла, що живе у Франції. Він носить 58 розмір і стикається з тими ж проблемами, що Гріффітс. Слонової хвороби у цих чоловіків немає, вони страждають від іншого синдрому, який називається «акромегалія», дослівно в перекладі з грецької – «збільшення кінцівок». Виявляється акромегалія вже у дорослих людей: коли звичайні люди перестають рости, які страждають цим захворюванням продовжують частково рости протягом довгих років.

Крім кінцівок, змінюється і особа: людина з часом починає нагадувати пітекантропа через зростання лицьових кісток черепа. Це явище пов’язане з порушенням роботи гіпофіза, тобто, простіше кажучи — це гормональне захворювання. У дітей таке порушення викликає гігантизм, у підлітків – высокорослость, а у дорослих – акромегалію. Легкі ступені можуть бути куповані гормональною терапією, в більш серйозних випадках потрібна операція на гіпофізі.

Найбільший розмір ноги у світі

Товариш Брагима по нещастю і його сусід в книзі рекордів Гіннесса вже покинув цей світ у 1940 році. Це Роберт Уодлоу — абсолютний рекордсмен за розміром ноги і за сумісництвом найвищий людина в історії. Його зріст становив 2 метри 72 сантиметри, а довжина стопи відповідала 76 розміром.