Найбільші музеї у світі

Є величезні музеї під відкритим небом, а є користуються популярністю музеї воскових фігур. Кожна країна може пишатися своїм найбільшим музеєм, серед них обраний самий великий в світі.

Найбільший музей під відкритим небом

Серед музеїв, розташованих під відкритим небом особливе місце займають скансены. Такі музеї є в багатьох країнах. Вони являють собою музеї самобутньої національної культури у вигляді сіл, де видно як жили люди тієї чи іншої країни багато років тому. Потрапляючи в скансен, туристи оглядають не тільки зовнішній вигляд будинків, вони можуть оглянути їхнє внутрішнє оздоблення, господарські будівлі, відчувши, таким чином, старовинний уклад життя.

Скансены - величезні музеї під відкритим небом

Найбільшим у Східній Європі вважається скансен «Пирогово». Він знаходиться на одній з околиць Києва. Загальна площа музею – сто п’ятдесят гектарів. Всього в «Пирогово» більш ніж триста об’єктів. Унікальність цього скансену ще й у тому, що він представляє всю Україну, а не окремий її регіон. Музей відрізняється від подібних скансенів в інших країнах наявністю театралізованих дійств. На території проходять релігійні та народні свята. Всі музейні об’єкти – справжні і привезені туди з багатьох областей України. За рік «Пирогово» відвідують не менше ста тридцяти тисяч туристів. На побіжний огляд музею ледь вистачає чотири години. Для порівняння – найбільший скансен у Америці знаходиться у Вісконсині, в ньому представлено близько шістдесяти об’єктів.

«Пирогово» найбільший скансен у Європі

Найбільшим у світі визнаний музей-парк «Стародавній Сіам». Друга назва цього музею під відкритим небом — Міанг Боран. Це одна з визначних пам’яток Бангкока. У цьому дивовижному місці представлені мініатюрні копії стародавніх будівель і храмів Сіаму, Камбоджі і Лаосу. Відвідувачі мають можливість оглянути всі експонати, сівши на велосипед або скориставшись послугами електромобіля і гіда. Вся територія цього музею-парку – близько одного квадратного кілометра. На його території знаходяться більше ста найвідоміших пам’ятників і визначних пам’яток Таїланду.

«Стародавній Сіам» найбільший музей під відкритим небом

Найбільший музей в Росії

Славнозвісним в Росії і найбільшим музеєм країни є Ермітаж. Рік заснування – 1764-ий. Кількість експонатів цього велетенського музею наближається до трьох мільйонів. Початок було покладено придбанням великої колекції картин в Берліні Катериною Другою. У колекцію входило двісті двадцять п’ять картин. Протягом століть музей поповнює свої комори і запасники все новими і новими експонатами.

Ермітаж найбільший музей в Росії

Сьогодні у колекції музею є твори Рембрандта, Сезанна, Пісарро, Леонардо да Вінчі, Моне та ін. Для розміщення всіх експонатів, потрібна велика площа. Музей займає декілька будівель, центральним серед них є Зимовий Палац. Цей великий музей знаходиться в північній столиці і є її окрасою і певним брендом Росії.

Найбільший музей у США

Серед художніх музеїв світу чільне місце займає Метрополітен-музей. Він знаходиться в Нью-Йорку. Рік заснування – 1870-ий. В Метрополітен-музеї завжди дуже багато відвідувачів. Щоб оглянути всю експозицію, шанувальникам мистецтва необхідно тиждень відвідувати його щодня, причому перебувати там протягом всього дня.

Метрополітен-музей найбільший в США

Світову популярність музей почав набувати на початку двадцятого століття, чому сприяло чимала кількість унікальних експонатів. Там є полотно Огюста Ренуара, п’ять творів Яна Вермеєра. Кількість творів мистецтв даного музею вже перевищила два мільйони.

Найбільший музей воскових фігур

Найбільшим музеєм воскових фігур у Європі і світі визнаний музей мадам Тюссо. Основна його експозиція розташована в Лондоні і налічує не менше однієї тисячі експонатів. У цього музею багато філій у великих містах, а саме – в Амстердамі, Нью-Йорку, Берліні, Лас-Вегасі і ін.

У музеї мадам Тюссо найбільше зібрання воскових фігур

Музей починався з тридцяти фігур, які могли «прожити» не більше двох-трьох років. Мадам Тюссо і її сини відкрили музей в Лондоні в 1835-му році. Тільки після смерті Тюссо її синами був винайдений спосіб закріплення воску, завдяки чому колекцію вдалося розширити. Фігури музею – не тільки історичні особистості, але й відомі музиканти, політики, вчені, порноактриси і т. д.

Найбільший музей танків

Саме в Росії знаходиться найбільший в світі музей танків. Його назва – музей в Кубинці. Він знаходиться в Підмосков’ї. Там зібрана найбагатша колекція історичної техніки. Інтересу заслуговує повна колекція військової техніки фашистської Німеччини. Там же розташована унікальна колекція техніки мілітаристської Японії, а саме – бронетанкової техніки. Більшість експонатів – унікальні і є єдиними в світі.

У підмосковній Кубинці знаходиться найбільший музей танків

Відвідувачі можуть ознайомитися з експериментальними розробками вітчизняної бронетанкової техніки, які довгий час були недоступні для огляду пересічними громадянами. На превеликий жаль, ряд експонатів втрачено, в тому числі перший російський танк Лебеденко, що нагадує величезну колісницю. Можливо, що коли-то втрачені експонати будуть реконструйовані.

Найбільший музей у світі

Про найбільшому музеї світу-Луврі написано чимало. Проте якщо судити по території музею, то Лувр займає лише третє місце. Можна оцінювати розмір музею по його висоті, а можна за кількістю відвідувачів. Думок із цього приводу багато. Тим ні менш найбільшим продовжують вважати саме паризький Лувр.

Лувр найбільший і знаменитий у світі музей

Відомо, що він займає площу більше ста шістдесяти тисяч квадратних метрів. В його каталозі майже чотириста тисяч експонатів. Заради зручності його огляду, Лувр поділений на сім великих частин. Він вважається центром духовного і художнього спадщини людства.

А найдорожча картина в світі була написана в 1948 році. За даними bestfacts.com.ua її вдалося продати за 142,7 млн доларів.