Найбільші люди в світі

У нашій статті піде мова про самих великих і високих людей на нашій планеті Земля. Легко їм живеться, чому вони такі високі, і за ким закріплена «пальма першості»?

Найвищий чоловік у самій невисокою країні

Один із самих великих людей планети, за іронією долі, живе в низькорослому Китаї. Зараз в цій країні найвищою людиною є Бао Сишунь, зріст якого становить 236 сантиметрів. Але це за офіційними даними. Насправді рекордсменом по зростанню можна вважати колишнього баскетболіста по імені Чжао Лян.

Одного разу в одну з лікарень вчинив молодий чоловік. Йому мали прооперувати ногу. Лікарі виміряли зростання 27-річного спортсмена, і він виявився на 10 сантиметрів вище Бао Сишунь, тобто 246 сантиметрів. Втім, рекорд його не зафіксували представники Книги рекордів Гіннеса.

Найвищий чоловік у Китаї - баскетболіст Чжао Лян

Як повідомляє місцева преса, Чжао Лян завершив свою спортивну кар’єру більше 10 років тому. Баскетболіст отримав важку травму ноги. Протягом деякого часу він ніяк не міг знайти собі роботу, тому в 2006 році влаштувався артистом в бродячий цирк. Повідомляється, що жодних проблем з-за високого зростання у китайця-велетня немає. Правда батьки за сина дуже переживають. Але, в основному, із-за роботи і майбутньої одруження.

Найбільший осіб у Росії

Відзначилися зростанням і жителі Російської імперії. Великою людиною був звичайним селянином Старосільській волості Вітебської губернії (нині Білорусь) Федір Андрійович Махнов. За деякими відомостями, він був найвищий людина Землі за всю історію. Його зріст становив рівно 2 метри 85 сантиметрів, хоча ці дані складно перевірити і в книзі Рекордів Гіннесса цей факт не зафіксовано.

Федір Махнов - найвищий осіб

Федір Махнов народився в бідній родині 6 червня 1878 року. Його батьки, а так само брати і сестри були зростанням вище середнього, але велетнями не були. Федір ж в юності виріс до 2,5 метрів. Стопа його була 51 сантиметр, а долоню 32 сантиметри. Молодий селянин важив 182 кілограми і був дуже сильним.

Федір Махнов працював в цирку і подорожував по світу. Але коли веселити публіку йому набридло, він повернувся в рідні краї. Разом з дружиною Ефросиньей Лебедєвої він оселився в селі Горбані, яку прозвали «Великановым хутором». Назва склалося неспроста. Дружина велетня сама була не з низеньких: зростання її був близько 215 сантиметрів. П’ятеро дітей у сім’ї майже досягли двометровою планки.

Високий чоловік Російської імперії - Федір Махнов

Помер Федір Махнов у віці 34 років, 28 серпня 1912 року. Ймовірна причина смерті – захворювання легенів. Хоча, є й інші версії. Кажуть, що велетня отруїли суперники і заздрісники, правда, доказів цього немає.

Поховали рекордсмена на місцевому кладовищі, але в 1939 році ексгумували для наукових досліджень. Труну і пам’ятник не чіпали. На обеліску досі можна прочитати: «Федір Андрійович Махнов. Народився 6 червня 1878 року. Помер 28 серпня 1912 року. Найвищий чоловік у світі. Зростанням був 3 аршини 9 вершків». Зростання на пам’ятнику вказано на момент 16-річчя Федора Андрійовича. Після цього він ще зріс на 31 сантиметр. Дані на надгробку хотіла виправити дружина велетня, але їй завадила перша світова Війна, а потім революція.

Найбільший людина в світі з наших сучасників

До недавнього часу найбільший людина на планеті жив на Україні, в селищі Подолянці. Леонід Стадник володів зростанням 253 см при вазі понад 200 кілограмів. На жаль, він помер у серпні 2014 року від крововиливу у мозок у віці 44 років. В українця так само була найбільша долоню у світі – вона рівно 31 сантиметр.

Леонід Стадник - велетень нашого часу

Українець народився в 1971 році. З самого дитинства Леонід був не схожий на звичайних людей. Але відрізнявся не тільки зростанням. У школі хлопчик навчався лише на одні п’ятірки і отримав атестат з відзнакою. В інституті ситуація не змінилася, і Стадник закінчив ВУЗ з червоним дипломом. Українець став дипломованим ветеринаром.

Рости з жахливою швидкістю Леонід Стадник почав у віці 12-ти років. Саме в цей час він переніс операцію по видаленню з головного мозку пухлини. Хірурги зачепили гіпофіз, в результаті чого у хлопчика був порушений обмін речовин.

Розмір взуття Леоніда — 62-ої. До речі, розмір трохи не дотягнув до абсолютного світового рекорду, який закріплений за пакистанцем по імені Аджаз Ахмет. У нього нога 74-го розміру – найбільший розмір ноги на планеті. Для Леоніда Стадника справжня проблема – придбати відповідне взуття. В магазині потрібного розміру не купити. З-за цього чоловік навіть не міг виходити на вулицю. Втім, знайшлися добрі люди, які допомогли українцю. Вони спеціально для нього виготовили відповідні черевики. Причому, для виготовлення використовували колодку з гіпсу. Звичайна коштує занадто дорого, щоб робити з неї одну пару взуття.

Зріст Леоніда Стадника вражає

Варто зазначити, що Леонід не хотів, щоб його заносили до Книги Рекордів Гіннеса. Він довгий час відмовлявся від офіційних вимірювань. Але в серпні 2007 року він піддався умовлянням представників Книги рекордів Гіннесса, і йому було присвоєно звання рекордсмена. Але через рік, коли були введені нові принципи вимірювань, він відмовився бути виміряним незалежними суддями, тому втратив цей статус. Він не хотів зайвий раз привертати до себе увагу і створювати галас навколо себе і своєї сім’ї.

Звання ж найвищої людини в світі з нині живих належить Султанові Кесену, який проживає в Туреччині. Його зростання за офіційними даними Книги рекордів Гіннеса становить 251 сантиметр. Знову ж такі параметри зумовлені пухлиною гіпофіза. Його батьки абсолютно нормального росту, що не скажеш про їх сина. На жаль він може пересуватися лише на милицях. З 2010 року він проходив радиолечение для контролю гормонів, і після двох років лікарі змогли зупинити його зростання.

Найбільший з нині живих людей - Султан Кесен

З-за своєї хвороби Султан не зміг закінчити середню школу. Він став працювати фермером: його зростання дозволяє йому обстригати високі дерева, вкручувати лампочки і робити іншу роботу по дому. Але знову ж йому важко підібрати на себе одяг і взуття, а так же тісно в невеликих автомобілях.

Найбільший людина на землі

Найвищий чоловік у світі, згідно з Книгою рекордів Гіннеса — Роберт Першинг Уодлоу. Народився він в 1918 році в Манисти, штату Мічиган. Чоловік страждав на акромегалію і пухлиною гіпофіза. Роберт прожив всього 22 роки і ріс все своє життя. На момент смерті його зростання становив 272 сантиметри, при цьому вага був 199 кілограмів. Таким чином, Роберт Першинг Уодлоу був на 19 сантиметрів вище Леоніда Стадника.

Батьки Роберта були невеликого зросту. Молодші брати і сестри були нормального росту. А сам Уолдоу до 4-річного віку ріс і розвивався нормально, мав середньостатистична вага і ріст. Однак після цього почав стрімко зростати й залучати цим увагу до власної персони. У 8 років він вже виріс до 1 метра 88 сантиметрів, через рік він міг носити свого батька по сходах на руках, а в 10 років досяг зростання в 198 сантиметрів при вазі 100 кілограмів. Повноліття Роберт зустрів із зростанням 254 сантиметри і вагою 177 кілограмів. При цьому його стопа була майже півметра (розмір взуття 37АА). До цього моменту молодий чоловік вже був настільки популярний, що взуття йому робили безкоштовно.

Найбільший людина - Роберт Першинг Уодлоу

Юнак велетень вчився в школі і отримав атестат зрілості до 18 років. Далі пішов вивчати право в університеті. Тоді ж об’їхав США вздовж і поперек разом з цирком. З 1938 року почав брати участь в різних турах, де публічні виступи завжди викликали справжній ажіотаж. Натовп називала його не інакше, як «добрий велетень».

У день свого 21-річчя Уодлоу був 263 сантиметри і важив 223 кілограма. Кисть від зап’ястя до кінця середнього пальця була рівно 32,4 сантиметри. По мірі росту стан здоров’я Роберта Уодлоу погіршувався. У нього була обмежена чутливість ніг, тому він пересувався лише з милицями.

Роберт Першинг Уодлоу - найвищий чоловік за даними Книги рекордів Гіннесса

27 червня 1940 року його виміряли в останній раз: тоді його зріст був 272 сантиметри. Через кілька днів юнак виступили в Манисити на дні незалежності, натер ногу милицею, після чого з’явилася інфекція, яка розвинулася в сепсис. Лікарі намагалися врятувати знаменитого американця, робили йому операції і переливання крові, але безуспішно. 15 липня 1940 року найвищий чоловік у світі помер уві сні.

На похорон Роберта прийшло близько 40 тисяч американців. Його труну важив півтонни, і несли його 12 осіб. Могилу знаменитого велетня забетонували. Такою була його прохання родини, яка вважала, що останки Роберта Уодлоу можуть викрасти. На пам’ятнику, що в два рази вище за інших, написано «Упокойся».