Найбільші комахи в світі

Людина звикла вважати, що комахи – досить дрібні представники фауни. Тим ні менш рекордсмени є і серед них – це і важкі метелики, і гігантські богомоли.

Найважче комаха

Існує комаха, яке досить звучно називається жуком-голіафом. Він і є носієм і титулу самого важкого жука на планеті, і титулу важкої комахи. Говорить саме за себе назву жук отримав, швидше за все, якраз за свої розміри. Довжина вимірюється від кінця малих рогів до самого краю черевця, і становить у самців одинадцять сантиметрів при ширині шість сантиметрів, а довжина самок варіює від п’яти до восьми сантиметрів. Вага дорослої особини – близько ста грам. Утримати такого гіганта в руках не просто, він дуже сильний.

Жуки-голиафы найважчі комахи

Ці комахи – «близька рідня» хрущів, місце їх проживання – Верхня Гвінея. Найчастіше голиафы чорні, білого кольору у них бувають голови, а так само інші частини тіла. Самки і самці відрізняються не тільки розмірами. Так, у самця є на голові розгалужений ріг, якого самка не має. Її голова у формі щита, це допомагає їй копати землю для спорудження колиски для яєць.

У гігантських жуків личинки теж величезні. Вони можуть розвиватися до п’ятнадцятисантиметрової довжини при масі близько ста десяти грамів. Живляться личинки перегноєм і молодшими побратимами. Дорослі особини їдять верхівок листя пальм, перестиглі фрукти, деревний сік.

Величезна личинка жука-голіафа

Про існування жуків-голиафов люди дізналися в кінці вісімнадцятого століття. Для більшості колекціонерів такий жук – жадана мрія.

Найважчі метелики

Серед метеликів найбільш важкими вважаються шашелі Буадюваля. Їх сімейство включає майже вісімсот видів. Ці метелики-рекордсмени — сірого кольору. Шашелі мешкають в Австралії і відрізняються незграбністю. Їх тіло надзвичайно товсте. Розмах крил варіює від дев’яти до двадцяти п’яти сантиметрів.

Шашелі Буадюваля найважчі метелики

Найбільш великі особини можуть важити тридцять грамів. Відомо, що кожній самкою відкладається близько двадцяти тисяч дрібних яєць. Пізніше за павутинки дрібні гусениці спускаються до коріння рослин, де харчуються, продовжуючи розвиватися.

Гігантський богомол

Богомоли, подібно деяким іншим комахам, значно збільшилися в розмірах під впливом радіації. При цьому гігантські комахи практично не відрізняються від своїх побратимів стандартного розміру. Мова піде про гігантському азіатському богомоле. Його місце проживання – тропіки Південно-Східної Азії. Їх можна бачити в Індії, Шрі-Ланці, Непалі і Таїланді. Ці денні комахи живуть в листі чагарників і дерев.

Гігантські богомоли протягом життя кілька разів міняють колір

Довжина дорослої особини – від восьми до дев’яти сантиметрів, причому самки завжди більші. Протягом життя забарвлення змінюється і може бути і майже білого та червоно-коричневого і навіть чорного. Азіатський гігантський богомол – досить агресивний. Протягом життя в неволі комаха його слід утримувати окремо. Самка досягає зрілості, пройшовши сім линьок. Через три тижні після останньої, нею відкладається набряку, з якої через місяць з’являються від шістдесяти до вісімдесяти німф.

Найбільший у світі коник Уэта

Коники в більшості своїй – хижаки, однак майже всі вони невеликого розміру. Гігантом серед них визнано коник Уэта. Зазвичай довжина особини – від восьми з половиною до дев’яти сантиметрів при вазі близько сімдесяти грамів. А адже ця вага – більше ваги стандартного горобця. Уэта відносять до найбільш важких комах. Місце їх проживання – Нова Зеландія. У Уэта немає крил, від хижаків вони захищаються вкритими шипами кінцівками.

Коник Уэта найбільше комаха у світі

Гігантські коники опинилися в Новій Зеландії ще до того, як вона обособилась в ізольований архіпелаг. Так як основних ворогів у Уэта не було, вони зайняли місце дрібних ссавців. Величезні коники харчуються лишайниками, плодами, листям і квітками і ведуть нічний спосіб життя.

А ось найбільший мураха у світі зростає до 2,5 см. При цьому, за даними bestfacts.com.ua, самки набагато більше — до 3 див. Докладніше про найбільших мурахах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: