Найбільші гриби в світі

Якщо попитати людей, то на питання «Яка найбільша істота на Землі» практично кожен відповість, що синій кит. Це навіть стверджують деякі вчені. Але мають рацію лише частково. Так, синій кит – велика тварина. Але найбільшим створенням, які живуть на землі є гриб. До того ж на планеті він перебуває вже кілька тисяч років.

Насправді, гриби – це дивовижні створіння природи. Від тварин вони відрізняються фізіологією і відсутністю можливості рухатися самостійно, а от від рослин тим, що не беруть енергію і вуглець з вуглекислого газу і сонячного світла. Більш того, у грибах, як правило, є хітин, який зустрічається у безхребетних.

Гриби це величезне царство живих істот

Сьогодні людям відомо приблизно сто тисяч грибів, причому деякі з них приносять чимало користі людству. Тут не потрібно забувати про антибіотики пеніцилін. Ну і крім медицини, гриби вживають у їжу.

Майже всі гриби ростуть у вигляді спільності клітин, яка збирається в нитка грибниць. І коли вони проростають рослина, то можуть розвинути тиск в 800 тонн на метр квадратний. І ці ж грибні нитки відіграють роль рота і шлунка у грибів. Вони випускають ензими, що розбивають потенційну їжу на складові і їдять поживні речовини. Виходить, гриби ростуть всередині їжі, яку поглинають. До речі, коли ви гриб зрізаєте над землею, то під нею залишається ще ціла грибниця.

Грибниця - невидима, але дуже велика частина гриба

Між тим, відчайдушні ботаніки і найбільш досвідчені гурмани в шоці. Розміри, до яких можуть вирости гриби, можуть настільки вразити, що після побаченого не виникає жодних питань. Невідомо, які фактори можуть спровокувати ріст грибів до неймовірних розмірів. Але точно ясно, що такі аномалії зустрічаються вкрай рідко, принаймні, на сьогодні відомо лише про кількох випадках.

Гриби можуть виростати до неймовірних розмірів

Гриб-монстр

Вперше про грибах гігантах Armillaria широка публіка дізналася тільки 2 квітня 1992 року. Один з рекордсменів опинився на першій смузі популярної газети «New York Times». Видання розповідало про знахідку, згідно з повідомленнями, переплетення підземних ниток і наземних грибів покривало аж 15 гектарів землі. І все це було єдиним цілим, що і змогли довести фахівці.

Armillaria - гриби невеликого розміру з величезною грибницею

У тому ж році знайшли ще один гриб-гігант того ж виду. Він займав простір приблизно в 6 квадратних кілометрів. Але навіть і не він став справжнім рекордсменом.

Найбільший гриб виріс на планеті в Національному парку Малер в штаті Оригона у місті Блу-Маунтінс. «Грибочок» покрив собою площу в 890 гектарів, це приблизно 1220 футбольних полів. Вчені навіть підрахували, скільки часу знадобилося йому, щоб вирости таким величезним. Виявляється, вік гриба як мінімум 2400 років. Відноситься він до виду Armilaria ostoyae, а крім цього, відомий як медовий гриб. Втім, з такого рекордсмена суп точно не приготуєш, оскільки він неїстівний. На поверхні гриб залишає тільки загиблі дерева і дрібні опеньки, решта – під землею.

Самий старий гриб у світі Armilaria ostoya живе вже майже 2,5 тис. років

Такий грибочок відомий і поширений вид цього опенька. Одночасно ця знахідка є грибом-паразитом, який пошкоджує дерева по всьому Північному півкулі нашої планети. Він мешкає в грунті і головним чином поширюється по корінню дерев, впроваджує в товщу деревини нитки грибниці, які називаються резоидами.

«Це єдиний організм, починає свій ріст як мікроскопічна спору, а потім поширюється як рослина, — кажуть фахівці, — і якщо б можна було прибрати нирку і подивитися на все, що залишилося, то ми побачили б велику єдину купку одного гриба зі всіма нитками грибниці».

Гриби-гіганти

А ось самий великий їстівний гриб знайшов якийсь Жан Гі Рішар в Канаді. В його кошику виявився унікальний дощовик (Calvatia gigantean). І він був дійсно гігантським. Важив гриб рівно 22 кілограми і в окружності становив 2,64 метра.

Гриб-велетень вагою 22 кг

Втім, по-справжньому щастить мексиканцям. Влітку 2007 року на плантаціях кави в штаті Чиапс південно-східної Мексики знайшли грибочок вагою приблизно 20 кілограмів і довжиною більше 60-ти сантиметрів. Примітно, що ріс він прямо серед кавових дерев.

Ще один їстівний рекордсмен, який знайшли в Італії, важив 14 кілограмів. Його виявив Франческо Квито на території провінції Барі. І це був печериця. Щоб дотягнути таку знахідку до будинку, грибникові довелося шукати автомобіль.

Найбільший гриб в Італії

Ну а попереднім грибом-гігантом виявився трюфель. Правда, важив трохи менше своїх попередників, всього 7 кілограмів. І найцікавіше, що люди, які знайшли гриб, не знайшли нічого кращого, як знахідку підсмажити і з’їсти разом зі своїми сусідами. І це при обліку того, що гриби в Італії цінуються досить дорого, тому лісове диво можна було вигідно продати.

Ще одне природне диво зустріли в лісах Швейцарії. Цікавий факт, величезний гриб виявився простим опеньком. Вчених справді вразив його розмір, адже ніколи раніше ніхто і не підозрював, що такі гриби, як опеньки, можуть стати гігантами. І насправді розміри грибочка можуть вселити повагу. Його довжина 800 метрів, а ширина близько півкілометра. Своїм розмірів опеньок охопив 35 гектарів. В принципі, і вік у нього не маленький, за найскромнішими підрахунками одна тисяча років. Полутонник

Найбільший гриб у світі

У 2011 році з’явилися повідомлення, що вчені з Китайської академії наук на острові Хайнань виявили гриб вагою приблизно 402-516 кілограмів. З того моменту він називається найбільшим грибом на планеті. Чен Юй Дай разом з колегами зробив відкриття зовсім випадково. Компанія пішла в експедицію з однією метою – вивчити представників царства грибів в цілому, особливо їх цікавили ті, які, звичайно, водяться в лісах рідного острова.

Найбільший гриб у світі знайшли в Китаї. Це був Fomitiporia ellipsoidea

Гриб віднесли до виду Fomitiporia ellipsoidea, а вік його оцінили в 20 років. За роки він примудрився зрости майже на 11 сантиметрів у довжину, на 88 сантиметрів завширшки і 5 сантиметрів у товщину. У гриба небувалий об’єм – 409-535 тисяч кубічних сантиметрів. Втім, трьома роками раніше теж в Китаї, але на іншому острові Фуцзянь виявили подібні величезні гриби, правда, вони сильно відрізнялися за розміром від свого побратима з Хайнань.

Гриби — це окремий клас істот. А от найбільшим рослиною є водорості. За відомостями bestfacts.com.ua найбільше рослина в світі це посідоній.