Найбільші бібліотеки в Росії

Цікаво дізнатися про появу в Росії першої бібліотеки і про бібліотеку, яка стала найбільшою на території країни. Так само можна виділити декілька найбільш красивих бібліотек.

Перша російська бібліотека

Знавці історії стверджують, що на Русі перша бібліотека з’явилася в Києві. Засновником став князь Ярослав Мудрий. Ця подія відбулася в 1037-му році. Книги були куплені в різних країнах.

Перша на Русі бібліотека з'явилася в Києві

До періоду монголо-татарської навали кількість книг сягнула дев’ятисот п’ятдесяти екземплярів, проте всі вони виявилися втрачені. Є думка, що багатьма книгами сьогодні володіє Спасо-Преображенський монастир.

Відомо про бібліотеку Івана Грозного. Вважається, що у неї входило багато рідкісних книг, серед яких були екземпляри з Александрійської бібліотеки, книги античних часів. Ця бібліотека так само називалася Ліберея. На жаль, вона зникла. Передбачається, що її запечатали в одному з підземних схованок, але ніхто не знає достеменно, де саме.

Бібліотека Івана Грозного залишилася в легендах

1714-ий рік став роком заснування Санкт-Петербурзької бібліотеки, заснованої за розпорядженням Петра I. Спочатку вона знаходилася в Літньому палаці, а пізніше в Кунсткамері, і тільки після смерті царя стала доступна широкому колу читачів.

Першу бібліотеку в Санкт-Петербурзі будували кілька десятиліть

А ось дата заснування першої Російської публічної бібліотеки — це травень 1795-го року. Ця подія відбулася згідно з Указом Катерини II. Архітектор Соколов представив свій проект імператриці, і вона його схвалила. Так в Росії з’явилося перше будівля, призначена спеціально для розташування там бібліотеки. Воно і сьогодні стоїть у центрі Санкт-Петербурга поруч з імператорським палацом. Катерина задумувала цю бібліотеку, як відкриту і публічну. З початком будівництва будівлі, розпочався процес збору фондів. День підстави Російської Національної бібліотеки сьогодні вважається Загальноросійським днем бібліотек.

Найкрасивіші бібліотеки

Притому що будівництво Російської національної бібліотеки почалося ще в 1795-му році, для відвідувачів вона відкрила двері тільки в січні 1814-го, тоді-то читачі і змогли оцінити всю красу збудованого будинку і його залів і багатство бібліотечного фонду. Сьогодні це одна з найбільших світових бібліотек і одночасно найбільш гарна бібліотека в Росії.

Російська національна бібліотека в Санкт-Петербурзі найкрасивіша в Росії

Президентська бібліотека імені Єльцина знаходиться в Санкт-Петербурзі і носить абсолютно заслужено звання найкрасивішої серед усіх бібліотек Росії. Це пов’язано з місцем її розташування, адже вона знаходиться не де-небудь, а в тому самому приміщенні, яке раніше називалося будинком Сенату і Синоду. Воно побудовано в першій половині дев’ятнадцятого століття в стилі ампір. Його архітектор – Карл Россі.

У Чечні навесні 2013-го року відбулося відкриття Національної бібліотеки. Ця споруда вважається найкрасивішим на Північному Кавказі.

Будівля національної бібліотеки в Чечні

У Санкт-Петербурзі не так давно з’явилася сучасна бібліотека-коворкінг. Це не тільки світ книг, але так само арт-простір, що дозволяє проводити там різні заходи. Бібліотека складається з декількох приміщень різної функціональності. Все влаштовано більш ніж сучасно і зручно, є доступ в інтернет.

Бібліотека-коворкінг - новий формат

У Москві відкрита державна бібліотека для молоді, призначена для молодого покоління, що не бажає відвідувати академічні бібліотеки, з причини того, що вони не враховують їх потреби. Керівництво бібліотеки врахував їхні потреби і зуміло модернізувати храм книг. В результаті вийшов неформальний дизайн, упор зроблений на медіа-контент. Ця красива молодіжна бібліотека користується попитом.

Яка бібліотека сьогодні найбільша в Росії?

«Ленінка», Румянцевская бібліотека, Державна бібліотека СРСР імені Леніна, Російська державна бібліотека – все це назви однієї і тієї ж бібліотеки, яка є найбільшою в Росії. Вона зберігає величезну кількість книг, записи, платівки, журнали, дисертації, рідкісні збірники віршів і так далі. Фонд налічує близько сорока трьох мільйонів видань.

Найбільший в Росії читальний зал

Роком її заснування став 1862-ой. У Москві вона стала першою публічною і при цьому безкоштовною бібліотекою. Назва Рум’янцевської вона носила з тієї причини, що була частиною Румянцевського музею.

Все починалося з того, що граф Румянцев подарував бібліотеці величезну колекцію книг, далі вона поповнювалася на благодійні пожертви. Так в 1917-му році фонд збільшився в сорок разів, а в 1925-му після націоналізації приватних зібрань – в сто тридцять п’ять разів. Імені Володимира Леніна бібліотека отримала в 1925-му році, а свою сучасну назву вона отримала у 1992-му році, коли останній раз була перейменована.

Будівля найбільшою в Росії Ленінської бібліотеки в Москві

Фонд найбільшої російської бібліотеки є системою самостійних фондів, кожен з яких розрахований на різні категорії користувачів. В бібліотеці суворі правила. Потрапити туди можна лише при пред’явленні читацького квитка, захищеного штрих-кодом. Кожен читач проходить через турнікет. Вхід знаходиться під постійною охороною спеціального підрозділу поліції.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: