Найбільша в світі жаба

Дивовижні природні зіставлення. Вони можуть вразити надовго і міцно врізатися в пам’ять. Якщо, наприклад, відвідати музей Природної історії в Нью-Йорку, можна побачити різноманітність світової фауни. Там представлений скелет величезного птаха моа, яка досягає у висоту близько трьох метрів. Самі гіганти вже вимерли, останній представник зник у 19 столітті. А поруч з моа сусідить крихітний скелет маленької колібрі, мешканки Південної і Центральної Америки. І на цьому контрасти не закінчуються.

Найбільша жаба

Незвичайний експонат, який знаходиться в музеї, належить гігантську жабу. Вони більше схожі на останки чудовиська. І це кісточки присадкуватою і ширококостной жаби голіафа, що належить до роду конрауа. Це найбільша жаба на планеті. Залишився у музеї скелет має розмір близько метра. А ось поряд з голіафом притулилися останки крихітної жаба кокоа, це ювелірно тендітні, крихітні, завбільшки з наперсток останки.

І ось, що відомо про рекордсменів

Жаба голіаф є найбільшим представником з 250-ти видів справжніх жаб. Земноводних можна зустріти і донині в нетрях Західної Африки, а саме, в Ріо-Муні і Камеруні. До речі, місцеві племена жаб називають досить лагідно «ніа-моа», це в перекладі означає «синочки». Називають їх так, оскільки жаба виростає до розмірів однорічного малюка.

Найбільша жаба

Живе жаба-голіаф близько шумного водоспаду річки під назвою Мбия-рівер. Під покровом вона ховається на сірих каменях, таким чином, приймаючи душ рясний. Примітно, що сірі жаби так притискаються до каменів, що їх навіть на близькій відстані неможливо відрізнити від сірої поверхні. І в своєму укритті тварині досить комфортно, оскільки водяні бризки приносять їм велика кількість кисню. А він необхідний земноводним для нормального шкірного дихання. Навіть при найменшій небезпеці жаба, яка сиділа нерухомо, як статуя, в момент зникає – вона робить практично блискавичний стрибок у воду. І після цього відшукати її в водоспаді не можна. Живиться жаба-голіаф комахами, гризунами, скорпіонами і невеликими пташками. І на пошуки їжі тварина виходить тільки вночі. Вона вискакує на берег біля водоспаду і починає неквапливо шукати вечерю. Гігант здатний стрибати в довжину на три метри і накривати свою жертву власним тілом. Однак енергія необхідна для такого довгого стрибка швидко вичерпується, після неї голіаф, як правило, довго відпочиває. До речі, місцеві жителі вважають жаб молчальниками, оскільки у них немає голосових зв’язок. Втім, звуки, які гіганти все-таки видають, практично неможливо почути серед шуму води.

До речі, воістину чудом можна назвати дивовижне пристосування, яке дозволяє жабі утримуватися на поверхні слизьких каменів, які омивають стрімкі потоки води. І це пристосування – присасывающиеся подушечки, що знаходяться на самих кінцях пальців тільки передніх лап. Втім, задні лапи теж допомагають холиафу міцно сидіти на камені, на них розташовані еластичні перетинки.

А сам водоспад на Мбия-rive, до речі, дуже грізний, особливо після рясних дощів. Водні каскади з гуркотом падають вниз і намагаються відірвати міцно присевших на камені жаб. Ну а там, де вода не так сильно вирує, самки жаби метають ікру. І кожна ікринка виходить завбільшки з цілу горошину. Жаба розмножується тільки в період сухого сезону, за 5-6 днів самка відкладає близько 10 тисяч яєць. Розвиток яйця до дорослої істоти, тобто метаморфоз, триває приблизно 70 днів. Якщо в момент народження пуголовок має довжину всього 8 міліметрів, то вже через 45 днів вона виростає до 48 міліметрів.

Жаба - голіаф

Пуголовки перший час живляться рослинами, а після того, як проходять необхідні стадії розвитку, стають за розміром такими ж, як і родичі. І в цей час у голіафа зникають зябра і хвіст, жаба починає швидко зростати і досягає ваги у три кілограми.

Втім, місце проживання самих великих жаб у світі не так вже і безпечно. Воно потрапило під пильну увагу людини. Все тому, що він спробував смак м’яса холиафа. Тому на стадо постійно полюють і поступово знищують його повністю.

Найменша жаба в світі А що являє собою кокоа. Це червоні істоти з яскравими жовтими смугами, які розташовані по боках тіла. По яскравості тварі, до речі, схожі на коштовні камені, тому вони привертають увагу цікавих і незнаючих туристів. Розмір жаби всього 2-3 сантиметри, тому дві дорослих особини можуть вільно розміститися в одній чайній ложці.