Найбільша птах у світі

Птахи – дивовижні. Вони відрізняються від наземних тварин тим, що вміють не тільки високо стрибати і швидко бігати по землі, вони здатні ще літати.

А часом птахи можуть плавати на воді і пірнати. Одним словом, їм доступні ледь не всі простору на планеті – повітря, вода, суша. І неспроста птахи вважаються найбільш досконалими. Вони здатні швидко переміщатися по повітрю, тим самим швидко поширюватися по світу.

Пернаті сьогодні живуть буквально скрізь. Починаючи з Антарктики і закінчуючи самими віддаленими островами, куди дорога закрита для багатьох інших тварин. Чудовими льотчиками птахів роблять пір’я, а так само міцний і легкий скелет, розвинена система дихання. Втім, не секрет, що всі птахи поділяються на осілих та перелітних. Останнім властивість подорожувати з однієї половини землі в іншу дозволяє полетіти від недоліків корми і лютих морозів. Ну а інші змогли пристосуватися до особливостей клімату та живуть в одному і тому ж місці. Птахи є теплокровними істотами. Вони, на відміну від ссавців, відкладають яйця і потім висиджують їх.

Найбільша птах

У давні часи мешкали на планеті величезні істоти. І останки деяких до сих пір періодично знаходять дослідники. І найбільша птах у світі, яка жила на планеті – це аргентавис величний. Сучасним вченим не відомі пернаті, які були великих цих особин. Літаючі істоти з минулого ставилися до соколообразным. Жили вони приблизно п’ять-вісім мільйонів років тому. А місце їх проживання – Аргентина. Розмах крил дорослої птиці досягав восьми метрів. Щоб зрозуміти, наскільки це багато – це приблизна висота 3-поверхового будинку. Вага гіганта становив 77,5 кілограмів (вага дорослої людини) при зростанні 1,8 метра. Довжина черепа аргентависа була півметра, а розмір плечової кістки близько метра. Незважаючи на значні розміри, цих птахів зарахували до соколообразным. Оскільки їх анатомія дуже близька до давніх лелекам. По будові черепів аргентависы не були падальниками – птахи були хижаками з чіпкими пазуристими лапами і загнутими дзьобами. Здобиччю гігантів ставали, в основному, гризуни, які заглатывались цілком. Вчені вважають, що пернаті з повітря відстежували скупчення гризунів і буквально звалилися на них зверху, оглушаючи крилами. Пізніше жертви заглатывались. І такий спосіб полювання міг стати причиною гігантизму.

Аргентавис - найбільша птах з коли-то що живуть на Землі. Її розміри вражають

До аргентаиса жив пелагорнис. Птицю відносили до ложнозубым (у пернатих на обох щелепах розташовувалися так звані помилкові зуби). І вона мала трохи менший розмах крил – приблизно шість метрів. Останки птахів вчені відносять до 20 мільйонів років тому. Один з видів пелагорниса був знайдений на території Франції, кістки збереглися в раннемиоценвых відкладах, які мають саме такий вік. Дослідники знайшли ліву плечову кістку, яка за розмірами була схожа з людською рукою.

А не так давно в Чилі знайшли інший вигляд. У нього, згідно знахідку, розмах крил був до 5,2 метрів, а вага приблизно 30 кілограмів. Істоти жили 5-10 мільйонів років тому. Харчувалися вони рибою, тому були здатні довго парити над океаном.

Сьогоднішній рекордсмен

Сьогоднішня найбільша птах у світі не має величезного розмаху крил. Вона навіть і літати не вміє. Мова йде про африканському страусах. Ці птахи належать до сімейства страусоподібних. Вважається, що тварини мають найбільші очі з усіх наземних істот. Діаметр ока сягає п’яти сантиметрів, а вага обох очей, часом, більше ваги страусиного мозку. Крім цього, у цих птахів величезний дзьоб-рот, основу якого розташувалося прямо під очима. Доросла особина зазвичай має щільну статуру, уплощенную голову і довгу шию, прямий і плоский дзьоб. Так що зовнішність цих пташок досить оригінальна.