Найбільш рідкісні породи собак у світі

У світі чимало унікальних собак. Є серед них маленькі породи, які так само називаються декоративними, а є досить великі і масивні – наприклад рідкісні вівчарки і пастуші собаки.

Рідкісні породи маленьких собак

Існують в світі собаки малих порід, про існування яких мало хто знає, так як в цілому налічується менше ста особин в кожній такій породі. Це пов’язане в деяких випадках з неякісною селекцією, в деяких – з понизившимся інтересом до певної породі заводчиків, можуть бути й інші причини.

Аффенпинчер - рідкісна і незвичайна декоративна собака

Аффенпинчер – яскравий представник рідкісних декоративних собак. Її зовнішній вигляд досить незвичайний. Маленький енергійний аффенпинчер покритий досить жорсткою, і довгою кудлатою шерстю. Для свого господаря ця рухома собака з веселою вдачею завжди стає відмінним другом.

До рідкісним маленьким порід відноситься і китайська чубата собака. Її тіло зовсім голе, а на голові красується незрівнянна вовняна зачіска. Іноді шерсть присутній на кінчиках лап і хвоста. Бувають представники цієї породи, повністю покриті тонкою шерстю.

Пті-Банбасон - кумедна, але поки ще не дуже популярна порода

Незважаючи на зростаючу популярність маленьких собак, далеко не всі вони доступні будь-якому бажаючому. Такими рідкісними декоративними породами є Пті-Банбасон, брюссельський грифон і бельгійський грифон. У цих собачок забавна мордочка з великими круглими очима і чітко вираженими «вусами і бородою». У Росії дані породи надзвичайно рідкісні.

Ліон бішон сама рідкісна порода собак за версією Книги рекордів Гіннеса

Ліон бішон – мініатюрна декоративна собака, яка в 1960-му році була визнана Книгою рекордів Гіннесса рідкісної в світі. Її так само називають левової собачкою, левиною головою, ще одна її назва – Левхун. Вартість цуценя може досягати шести з половиною тисяч доларів.

Рідкісні вівчарки

Здавалося б, порода вівчарка не може бути рідкісною, адже такі собаки завжди розводили у великих кількостях і мали широке поширення в багатьох країнах. Тим не менш, відомо про дуже рідкісні овчарках. Так в Америці, однієї з сімей була зареєстрована власна лінія розведення – вівчарка панда. Головний відмітний ознака – нестандартний забарвлення: чорно-рудого тлі є великі білі відмітини. Морда вівчарки панди завжди плямиста, причому біла відмітина обов’язково охоплює хоча б один очей собаки.

Ірландські вівчарки теж вважаються рідкісними. Серед хортів, цей вид тварин визнаний одним з найстаріших. В Ірландії цю породу люблять і активно займаються її розведенням.

Ірландський вовкодав - стародавня порода овчаров, що стала на сьогоднішній день рідкісною

Відомо про чотирьох різновидах бельгійської вівчарки. Найбільш рідкісна з них — це лакенуа. На її морді помітні невеликі борода, вуса і брови. У лакенуа самий рівний характер серед всіх бельгійських вівчарок.

Про румунської вівчарці мало хто знає за межами Румунії. Цю собаку розводять в гірських районах. Зазвичай у румунських вівчарок білий окрас шерсті. Вони чудові пастухи і охоронці. В квартирі таких вівчарок не містять.

Румунська вівчарка за межами Румунії практично не зустрічається

Не менш рідкісної вважається бергамського вівчарка. У цих пастуших собак густа товста шерсть. Вівчарки прив’язуються до господаря, вони слухняні, терплячі і спостережливі.

А кавказькі вівчарки славляться своїми розмірами. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про самих великих собак у світі.

Найбільш рідкісна і дорога порода собак

За твердженням Книги рекордів Гіннесса найрідкіснішою породою собак є американський безволосий тер’єр. Її незвичайність – у повній відсутності вовни. Цікаво, що спочатку це вважають пороком після мутації, однак і через деякий час нічого не змінювалося, порода тільки зміцнювалася. Представників цієї породи обов’язково купають хоча б раз в тиждень і ховають від сонячних променів. Взимку ж безволосе тер’єра не тільки одягають, але і взувають, так як замерзати і застуджуватися представнику цієї породи не можна. Сьогодні особин цієї породи всього лише сімдесят у світі, і майже всі вони знаходяться в одного заводчика, який проживає в Америці. Треба сказати, що фахівці не припиняють суперечку про те, яку ж породу собак вважати самою рідкісною.

Американський безволосий тер'єр - сама незвичайна порода собак

Не тільки самої рідкісної, але одночасно і найдорожчою в світі породою собак є тибетський мастифф. Вважається, що ця найдавніша собака – прабатько всіх мастиф і гірських собак, яка в свій час використовувалася для охорони тибетських монастирів і будинків. Про цих могутніх і сильних від природи тварин завжди ходило чимало легенд і міфів. Зріст дорослого пса сягає вісімдесяти шести сантиметрів, а сук – сімдесяти восьми сантиметрів. Вони вільно переносять різкі зими Середньої Азії завдяки значному вазі і дуже толстому хутрі.

Тибетська мастифф незвичайна і дорога порода

У країнах СНД цуценята цієї породи коштують від трьох до дванадцяти тисяч доларів, якщо ж представник породи привезений безпосередньо з Тибету, ціна зростає відразу в десять разів. Представники породи найчастіше купуються багатими людьми, які прагнуть у такий спосіб підкреслити свій статус. Деякий час тому одинадцятимісячний цуценя породи тибетська мастифф був придбаний за рекордні півтора мільйона доларів. Вага цього «цуценя» становив вісімдесят кілограм.