Корисні винаходи, що з'явилися завдяки жінкам

За великими винаходами найчастіше стоять чоловіки, жінкам у кращому випадку відводилася роль музи і хранительки домашнього вогнища. Проте існує немало корисних речей, які подарували світу представниці прекрасної статі.

Рейчел Вайс у ролі жінки-філософа - Гіпатії Олександрійської. Фільм «Агора»

Планісфера і ареометр

Античний вчений, астроном, філософ і математик Гипатія Олександрійська подарувала світові цілу низку винаходів, серед яких ареометр і планісфера (плоска рухома карта неба). Її допитливому розуму належить ідея удосконалення одного з важливих астрономічних приладів — астролябії.

Астролябія була доопрацьована Гепатией в IV столітті

Перископ

Існує легенда про те, що перископ для підводних човнів, з допомогою якого визначається відстань до спостережуваних об’єктів, винайшла Сара Матер. За допомогою цього хитромудрого винаходу вона спостерігала за чоловіком і його коханкою. Щоправда, за іншими даними, прототип приладу був запропонований чоловіком — у 30-х роках XV століття його Йоганн Гутенберг винайшов для того, щоб пілігрими могли дивитися поверх голів на багатолюдному релігійному фестивалі в Аахені.

Перископ використовувався під час війни, щоб оцінити небезпеку за кутом і над окопом

Смачні м’ясні консерви

Вирішити проблему збереження м’яса довго не вдавалося. Був потрібний спосіб більш швидкий, ніж копчення. Він був знайдений у часи Наполеона французьким кухарем Ніколя Аппером, який перший приготував м’ясні консерви, а от покращити їх смак і спростити технологію виробництва вдалося росіянці Надії Кожиной. За демонстрацію приготування м’ясних консервів у 1873 році на всесвітній виставці у Відні вона отримала золоту медаль.

В Росії було швидко налагоджено виробництво консервів

Перша снігоприбиральна машина

«Чистота – запорука здоров’я!» — це твердження явно належить прекрасній половині людства. Адже скільки зручних і корисних у господарстві речей було придумано дівчатами. Звичайна секретарка Синтія Вестовер в 1892 році своїми руками зібрала прапрадедушку нинішніх сучасних снігоприбиральних машин.

Після Синтії Вестовер з'явилося багато ідей снігоприбиральних

Посудомийна машина

Американка Джозефіна Кокрейн, недорахувавшись після миття значної частини свого дорогого фарфорового сервізу, створила посудомийну машину. Цей винахід не тільки допомагало утримувати посуд в кришталевій чистоті, але і дбайливо ставився до тендітної кухонного начиння.

Перша посудомийна машина була з ручним приводом

Талановиту задумку Кокрейн визнали необхідним у господарстві тільки через 40 років, а сьогодні посудомийні машини є в кожному другому будинку.

Засіб для випрямлення волосся

Засіб для випрямлення волосся винайшла Сара Уокер – перша темношкіра жінка-мільйонер. Це стало проривом в індустрії краси, подарувавши жінкам з кучерявими волоссям (в першу чергу темношкірим) на час позбутися від обридлих завитків.

Мати ідеально пряме волосся хочуть багато кучеряві дівчата

Отримання першого пеніциліну в СРСР

Видатний радянський вчений-мікробіолог та епідеміолог Зінаїда Єрмольєва в 1942 році вперше в СРСР отримала пеніцилін (крустозин ВІЕМ) і активно працювала над організацією його промислового виробництва. Антибіотики, які зараз можна побачити в кожній другій дорожню аптечці, стали проривом у медицині і порятунком для величезної кількості людей.

Зінаїда Єрмолаєва - автор понад 500 наукових робіт

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що ці винаходи ще один привід любити жінок не тільки за красу і ніжність, але і за творчий підхід до серйозних справах.