8 цікавих фактів про радіо

Будь-який сучасний людина має щастя слухати радіо в будь-якому місці і в будь-який час. За це ми його і любимо. А всі ми нього знаємо? Для вас ми зібрали кілька цікавих фактів про вже звичному для нас технічному диво професора Олександра Степановича Попова.

Сім'я селянина Воронова слухає радіо, 1928 рік

1. Що вперше передали по радіо?

Першу радіограму в березні 1896 року відправив один із самих знаменитих людей Росії — російський фізик Олександр Попов. Вона містила всього 2 слова: «Генріх Герц».

Олександр Попов - винахідник радіо

2. Бактерії використовують радіохвилі?

У 2009 році гіпотезу про те, що бактерії здатні генерувати радіохвилі, висловив французький вірусолог Люк Монтаньє. Результати його досліджень підтверджують факт того, що це можливо.

3. Хакери і радіо

Слово «хакер» з’явився завдяки радіо. Так називали людей, які були відомі взламыванием паролів на секретних радіостанціях.

Радіо несе новини в найвіддаленіші місця

4. Радіо про революції

Першим у світі політичною подією, інформація про який була передана по радіо, стала Жовтнева революція 1917 року.

Палацова площа, 1917 рік

5.Радіо продовжило життя Ейфелевої вежі

Ейфелева вежа безпосередньо була пов’язана з радіо. Будувалася вона для Всесвітньої виставки 1889 року, через 20 років її планували демонтувати. Але з появою радіо, на найвищій вежі в Парижі стали встановлювати антени, це і врятувало знамените будова, що є зараз візитною карткою Франції.

Ейфелева вежа - символ Парижа

6.Де люди слухають радіо?

73% людей в США і в Росії воліють слухати радіо в автомобілі.

46% людей слухають радіо на кухні.

У 23% американців радіо є і у ванній кімнаті.

Радіо слухають у всіх розвинених країнах

7. Радіо слухають навіть боги

У 1966 році Джон Леннон сказав, що група The Beatles популярніші за Ісуса Христа. Невелика радіостанція Техасу KLUE, обурена такою заявою, провела акцію публічного спалення пластинок відомої групи. На наступний день будівля радіостанції було уражено блискавкою, все обладнання було знищено, диктор втратив свідомість.

Пісні Джона Леннона часто звучать по радіо

8. Рідкісні мови — основа надійного радиошифра

На початку XX століття американці використовували в якості радистів представників різних племен індіанців. Людям, не знайомим з цими рідкісними мовами, розшифрувати радіограму було вкрай складно. Під час Другої світової війни досвід виявився як не можна до речі. Американці для шифрування секретних радіоповідомлень використовували мова басків, так як він був мало розповсюджений у Європі. Ні німці, ні японці, перехватывавшие повідомлення, які не могли розшифрувати ці тексти.

Індіанці добре справлялися з роллю радистів

Редакції bestfacts.com.ua вважає, що радіо — найшвидше і доступне ЗМІ, воно не вимагає відриву від повсякденних справ, розвиває уяву і здатне бути скрізь!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: