Ім’я: Геннадій Зюганов

Дата народження: 26 червня 1944 р. (72 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Мымрино Хотынецкого району Орловської області

Діяльність: російський політичний діяч

Вага: 73 кг

Зріст: 176 см

Біографія Геннадій Зюганов

Геннадій Зюганов, за власними словами, народився недоношеним, семимісячним. Його тато Андрій Михайлович був командиром артилерійського розрахунку і втратив ногу під Севастополем. Він викладав у Мымринской середній школі після війни майже всі предмети. Мама там працювала вчителем у початкових класах.

Геннадій Андрійович закінчив Мумринскую школу з срібною медаллю в 1961 році, після чого рік там же працював учителем. Ще через рік він поступив в Орловський педагогічний інститут на фізико-математичний факультет. Він закінчив його з відзнакою в 1969 році. У Вузі Зюганов був капітаном факультетської команди КВК.

Хімічна розвідка

З 1963 року і по 1966 нинішній політик служив в радіаційно-хімічної розвідки в Німеччині Групи Радянських військ. Зараз Зюганов полковник запасу хімічних військ.

За офіційними даними, за рік 1970 Геннадій Андрійович працював викладачем в Орловському педагогічному інституті, там він займався так само партійної, комсомольської та профспілковою роботою.

А до цього, в 1966 році він вступив до лав КПРС. З 1967 року працював в органах ВЛКСМ, був у виборних посадах.

З 1972 року по 1974 Геннадій Зюганов був першим секретарем Орловського обкому ВЛКСМ. Наступні 10 років він служив секретарем райкому, далі другим секретарем Орловського міськкому КПРС, а після замотделом пропаганди і агітації Орловського обкому КПРС. Одночасно працював депутатом від Орловського міськради. А 4 роки з 1983 року він – депутат обласної ради депутатів.

Затятий комуніст

В кінці 70-х років Зюганов навчався в Академії суспільних наук при ЦК КПРС, екстерном закінчив аспірантуру. У середині і наприкінці 80 — років Геннадій Андрійович був інструктором та завідувачем сектору у Відділі агітації та пропаганди ЦК КПРС. А слідом служив заступник завідувача ідеологічним відділом ЦК КПРС.

Лихі 90-е

Влітку 1990 року, після створення Комуністичної партії РРФСР Геннадія Зюганова обрали членом Політбюро КЦ КП, головою постійної комісії комітету з гуманітарних та ідеологічних проблем. А через кілька місяців політик вже призначений секретарем ЦК КП РРФСР. Тут же він почав закликати до усунення Михайла Горбачова з посади генсека і виступати з різкою критикою політики Перебудови.

У грудні 1991 року його кооптували до складу координаційної ради Російського загальнонародного союзу. І одночасно Зюганова обрали членом координаційної ради «Вітчизни». Через рік він потрапив в оргкомітет Фронту національного порятунку. На початку 1993 року на з’їзді Комуністичної партії його обрали членом Центрального комітету партії, тут же на 1-му організаційному пленумі ЦВК КП – головою ЦВК.

У грудні 1992 року Геннадія Зюганова обрали депутатом Держдуми 1-го скликання за списком КПРФ. А з 1994 року він незмінно стоїть біля керма фракції КПРФ у Державній думі. Роком пізніше Геннадій Андрійович став головою ЦК КПРФ, тоді ж він став депутатом Держдуми 2-го скликання.

Імпічмент Єльцину

У березні 1996 року Зюганов зареєстрований кандидатом у президенти. Вибори були призначені на 16 червня. Кандидатуру Геннадія Андрійовича підтримали 32,03% виборців у першому турі. Тоді Борис Єльцин набрав 35%. У другому турі за Зюганова проголосувало більше виборців 40,31%, але це було менше, ніж у Єльцина.

На мітингу

У серпні 1996 року Геннадій Зюганов став головою координаційної ради Народно-патріотичного союзу, туди увійшли рухи та партії, які підтримали його на виборах президента. На початку наступного року він став закликати до примусу Бориса Єльцина відмовитися від посади глави держави, даючи при цьому йому гарантії гідного життя і недоторканності. А в березні 1998 року Зюганов виступив за імпічмент Борису Єльцину.

Голосування за імпічмент чинному президенту відбулося в травні 1999 року. Ні по одному запитання прихильники імпічменту не набрали 300 необхідних голосів. У тому ж році Геннадій Андрійович став депутатом Держдуми 3-го скликання.

Новий вік

У 2000 році Зюганов знову балотувався на пост президента. Тоді він отримав 29,21% голосів, перемогу здобув Володимир Путін.

У вересні 2003 року політик направив депутатський запит до ЦВК Росії та Генпрокуратури, він вимагав порушити адміністративну справу проти Володимира Путіна за ведення передвиборної агітації поза агітаційного часу «Єдиної Росії». Але у виступі президента не знайшли нічого протизаконного.

У тому ж 2003 році Зюганова обрали депутатом Держдуми 4-го скликання. А роком пізніше він не став брати участь в президентських виборах. Компартію очолив Микола Харитонов. Він посів друге місце.

Геннадій Зюганов на відео В 2007 році Зюганова обрали депутатом Держдуми 5-го скликання. А в 2008 році політик пішов на вибори президента. Йому дісталося друге місце, перемогу здобув Дмитро Медведєв.

Наш час

У 2011 році Зюганова знову обрали депутатом Державної Думи. В наступному році Геннадій Андрійович балотувався на пост президента. Тоді він зайняв друге місце після Володимира Путіна. З середини 2012 року політик є членом Держради РФ.

Госпіталізація та інфаркт

Влітку 2012 року Зюганова госпіталізували в лікарню Кисловодська, де в той час відпочивав політик. За даними обстеження, у беззмінного лідера КПРФ був гострий Q-утворює інфаркт міокарда лівого шлуночка. Було прийнято рішення зробити коронарографію. Стан політика оцінювалося як «задовільний». Пізніше Зюганова перевезли в Москву, в інститут кардіології. Сам Геннадій Андрійович заявив, що госпіталізований з травмою коліна.

Особисте життя

За даними «Московського комсомольця» за 2007 рік, Зюганов регулярно відпочиває на державній дачі в Підмосков’ї в «Снегирях». Там з 1994 року він орендує котедж. За твердженнями ЗМІ, Геннадій Андрійович любить більярд, волейбол, розводить квіти. Віддає перевагу гірські походи. У нього перший розряд з легкої атлетики, триборства та волейболу. Відпустку проводить у Кисловодську.

Політик приймає поздоровлення Живе лідер КПРФ на 2-й Тверській-Ямській вулиці в будинку, де до 1990 року були прописані Єльцин та інші керівники КПРС.

Геннадій Зюганов одружений на Надії Амеличевой. У 1968 році у них народився син Андрій, а в 1974 році – дочка Тетяна. У політика сім онуків і внучка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: