Ім’я: Жанна Прохоренко

Дата народження: 11 травня 1940 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Полтава, Україна

Дата смерті: 1 серпня 2011 р. (71 рік)

Діяльність: радянська і російська актриса

Біографія Жанни Прохоренко

Жанна (Жанетта) Трохимівна Прохоренко з тих талановитих людей, які в один ранок прокидаються знаменитостями.

Батько актриси народився у Вітебську, однак потрапив на службу в полтавський авіаполк. Саме тут і народилася його дочка Жанна. Через рік тато майбутньої актриси пішов на фронт, де його вбили через три місяці. Жанна з мамою після евакуації поїхали в Ленінград, де колись починалася сімейне життя сім’ї Прохоренко.

З дитинства Жанна мріяла про сцену. Перші уроки акторської майстерності дівчинка почала отримувати в Ленінградському міському палаці піонерів ім. Жданова.

Удача повернулася обличчям до Жанни, коли в Ленінград на гастролі приїхав МХАТ. Викладачі добирали в школу-студію студентів. Взяли п’ятьох пітерських піонерів, в тому числі і Прохоренко. Майбутня знаменитість потрапила на курс режисера М. Кедрова, однак, заняття, в основному, проводив Олег Єфремов.

Під час студентства Жанни Прохоренко якраз створювався театр «Сучасник». У перший рік навчання було багато репетицій і спектакль з Олегом Табаковим «В добрий час». Після цього відбулася зустріч з режисером Григорієм Чухраєм.

«Балада про солдата»

Перший фільм, в якому знялася Жанна Прохоренко – «Балада про солдата». Режисер стрічки швидко підібрав актора на головну чоловічу роль. Її зіграв студент другокурсник Вдіку Володимир Івашов. А над головною жіночою роллю довелося поламати голову. Він переглянув багато актрис і помітив першокурсницю Мхату, яка намагалася потрапити в масовку.

Вона прокинулася знаменитою

Свій вибір режисер пояснив тим, що Жанна Прохоренко з одного боку, особою схожа на всіх, але з іншого боку – індивідуальна. До речі, заради ролі актрисі трохи не обстригли важку косу, але Григорій Чухрай в останній момент вирішив, що головна героїня буде з довгим волоссям.

Героїня Жанни Шури виявилася дівчиною з життєстверджуючим оптимізмом, високою духовністю і сердечністю. Актриса яскраво передала настрій тих, хто під час війни незважаючи ні на що любив, мріяв, вірив у перемогу.

Фільму важко потрапити на екрани. Держкіно не брало картину і Григорія Чухрая ледь не виключили за спотворення образу радянського солдата з партії. Але тільки після успіху на Каннському кінофестивалі кіно показали нашій країні.

До речі, завдяки саме цьому фільму Жанна Прохоренко та Володимир Івашов стали першими радянськими артистами, які з’їздили в США в 1960 році на фестиваль в Сан-Франциско.

У Росії в цей час про Жанни Прохоренко писали образливі речі. Мовляв, у ній нічого такого немає. Вона така: обличчя в ластовинні, брови не вищипані, щоки червоні, та ще й коса. Однак, дівчина вразила до глибини душі іноземців. В парі з Ивашовыи Жанна навіть прикрасила обкладинку «Тайм» під написом «Росіяни підкорили Америку!»: актори були в ковбойських костюмах на сходах, Володимир з балалайкою.

«А якщо це любов?»

Другу свою роль Жанна зіграла в культовій картині «А якщо це любов?». За сюжетом, однокласники в один прекрасний момент усвідомлюють, що їх пов’язує не лише дружба, а щось більше. Проте, почуття наштовхується на глузування однокласників і грубе нерозуміння вчителів.

Героїня Жанни Прохоренко намагається захистити почуття від безпардонного втручання сторонніх людей. До речі, у актриси є унікальна якість – моральна невразливість від підлості й лицемірства. І саме завдяки йому виконавиця могла наділяти своїх героїнь соціальної привабливістю. З-за цих зйомок Жанна Прохоренко відрахували з Мхату. Втім, актриса тут же перевелася до ВДІКУ на курс Сергія Герасимова. Однокурсниками її стали Галина Польських, Сергій Никоненко, Жанна Болотова, Лідія Федосєєва-Шукшина, Микола Губенко.

Останні роки актриса жила відокремлено

Навчаючись у Вдіку, Жанна продовжила зніматися у фільмах. І, будучи студенткою, вийшла заміж за майбутнього режисера Геннадія Васильєва. У 1961 році у пари народилася дочка Катя. До речі, пізніше дівчинка теж пішла вчитися до Сергія Герасимова.

Інші ролі

Після Жанна Прохоренку зіграла близько п’ятдесяти ролей в найдостойніших фільмах, таких як «Одруження Бальзамінова», «Один шанс із тисячі», «Дядечків сон», «Іду на грозу», «Калина червона», «Вони йшли на Схід», «Невигадана історія», «Любов Серафима Фролова», «Золота міна», «Подія, якого ніхто не помітив», «Кольє Шарлоти», «Сліпа куля». Втім, ці стрічки так і не повторили успіх молодості.

До речі, особливу теплоту у Жанни Прохоренко викликали «сільські» фільми. Таких ролей в її скарбничці не мало: мила вчителька з картини «Приїжджа», директор радгоспу з «Близькою дали», ділова і відчайдушна жінка з фільму «На новому місці», добра дівчина зі стрічки «Ми жили за сеседству».

Жанна Прохоренко в професії постійно йшла вперед і розвивалася. При цьому, вона не боялася експериментувати і знаходити нові фарби. Так, у фільмі «ТАРС уповноважений заявити…» актриса виробила несподіваний для себе соціальний тип, таку собі хижачку, приобретательницу, чиї переживання і страх викликають жалісливий сміх. А в картині під назвою «Дві версії одного зіткнення» Жанна точно і емоційно зіграла юрисконсульта пароплавства – ділову жінку і ліричну одночасно, безпосередню і вольову.

На початку дев’яностих, як і більшість актрис її віку, Жанна Прохоренко перестала зніматися.

Артур Макаров

Артур Макаров був сином актриси Тамари Макарової і режисера Сергія Герасимова. Правда прийомним. Своїх дітей у подружжя не було. Тому вони усиновили сина сестри Тамари Людмили Цивилько. Артур був дуже талановитим літератором і написав сценарії близько тридцяти кінофільмів, наприклад, «Нові пригоди невловимих», «Приїжджа», «Золота міна», «Кольє Шарлотти».

Жанна Прохоренко та Артур Макаров на початку 80-х створили сім’ю. Жили в цивільному шлюбі. В постперебудовні час чоловік пішов у бізнес і перестав займатися творчістю. У 1993 році він зареєстрував власну фірму «Арт Гемма». Вона виробляла цвяхи з срібними капелюшками для реставрації унікальної меблів.

У жовтні 1995 року в квартирі Жанни Прохоренко було скоєно злочин – вбивство. Невідомі позбавили життя Артура. Вхідні двері та замки в квартирі не пошкодили, внаслідок чого був зроблений висновок, що жертва зі своїм вбивцею була знайома. Втрата потрясла Жанна Прохоренко. Мало того пограбували її квартиру, та ще вбили коханого. З будинку зникла колекція холодної зброї, картини і гроші з сейфа. Розслідування вбивства тривало кілька років, однак, злочин виявилося черговим «глухарем».

Самітництво

А за кілька років до смерті громадянського дружина Жанна Прохоренко купила будинок на Псковщині, в селі Глушин під Гдовом. Це був простий дерев’яний будинок, пізніше поруч був побудований цегляний – під кухню. Тут актриса влаштувалася після жорстокого і незрозумілого вбивства Артура Макарова. Її відвідували тільки дочка Катя, онуки Мар’яна і Ксюша, різниця у віці яких складає 16 років.

Іноді в новому столітті Жанна Прохоренко промелькивала на екрані. Одні з її останніх робіт – епізодичні ролі в серіалах «Місце під сонцем» і «Дронго», а так само «Близнюки». На початку 2005 року актриса отримала приз на Гатчинському фестивалі «Література і кіно».

1 серпня 2011 року Жанна Прохоренко померла після тривалої хвороби. Поховали актрису на Хованському кладовищі в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: